Výpověď, pracák, těhotenství, nová práce

Anonymní
2.6.20 08:03

Výpověď, pracák, těhotenství, nová práce

Zdravím dámy, potřebovala bych radu, nevím jak se zachovat. Začnu od začátku, minulý rok jsem celý pracovala v jedné firmě, měla jsem tam jen smlouvu do konce roku a jelikož bylo moc lidí a málo práce, smlouvu mi neprodloužili. V lednu tohoto roku jsem si zaplatila zdrav. sama a hledala práci, kterou jsem našla. Nastoupila jsem v půlce měsíce 16.1. Jen na brigádní smlouvu a HPP jsem dostala od 1.2.2020. Práce mě bavila, chodila jsem tam ráda jenže, přišel covid, omezení a zavření což pro nás bylo skoro likvidační (dováželi jsme do kantýn v nemocnici, do škol, do kuchyní a když byly zavřené, neměli jsme zakázky) a jelikož jsem byla ve zkušebce, dostala jsem výpověd. Od Dubna jsem na pracáku. Práci jsem hledala. Co čert nechtěl, na začátku května jsem zjistil že jsem těhotná, plus jsem měla jiné zdrav. Problémy tak hledání práce šlo na měsíc stranou abych si vyřešila zdrav. věci. Teď mám možnost jít do práce, není náročná, jde o pedikérku/manikérku zatím se s paní domlouváme ale určitě bych ji brala. Chci být fér ale zároveň když ji řeknu, že jsem těhotná tak mám smůlu a přitom plánuji pracovat co nejdéle to půjde. Napadlo mě tedy, že bych ji o těhotenství řekla po zkušebce, to by bylo v září což ale budu v 5 měsíci, tak aby to nepoznala sama a nedala mi ještě ve zkušebce výpověď. Teď mě hlodá dilema, mám být fér tak jak chci aby byly fér lidi ke mě nebo se zachovat jako svině? To mám zase strach, že se mi to sviňácký chování vrátí. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

988
2.6.20 08:17

Tak to je teda hloupa situace. Jste na zacatku. Bohuzel se muze jeste dost veci stat. Tajit to do 5. mesice se stejne nemusi podarit. Jste si jista, ze by vas nevzala, kdyz ji reknete o tehotenstvi? S tim, ze se budete snazit pracovat az do nastupu na materskou? Ja otehotnela chvili po zkonceni zkusebky a pracovala az do nastupu na materskou, na kontroly chodila pouze mimo pracovni dobu a nikdo se blbe netvaril.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
2.6.20 08:36

Zatím bych to neříkala, uvidíš, jak tě práce bude bavit. Jestli chceš pracovat a nechceš nastoupit jen kvůli neschopence

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 08:47

No to mám právě strach hned říct, aby mi neřekla ahoj, tohle ne. Ale zároveň chci být fér ale asi to nepůjde jinak než neříct to.
Určitě chci pracovat co nejdéle, nejde mi o neschopenku. Kdyby nebyl ten pod*laný covid, byla bych ve staré práci, už po zkušebce a tohle bych řešit nemusela. Je to celé na prd. :zed:
Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
25693
2.6.20 09:04
@Anonymní píše:
Zdravím dámy, potřebovala bych radu, nevím jak se zachovat. Začnu od začátku, minulý rok jsem celý pracovala v jedné firmě, měla jsem tam jen smlouvu do konce roku a jelikož bylo moc lidí a málo práce, smlouvu mi neprodloužili. V lednu tohoto roku jsem si zaplatila zdrav. sama a hledala práci, kterou jsem našla. Nastoupila jsem v půlce měsíce 16.1. Jen na brigádní smlouvu a HPP jsem dostala od 1.2.2020. Práce mě bavila, chodila jsem tam ráda jenže, přišel covid, omezení a zavření což pro nás bylo skoro likvidační (dováželi jsme do kantýn v nemocnici, do škol, do kuchyní a když byly zavřené, neměli jsme zakázky) a jelikož jsem byla ve zkušebce, dostala jsem výpověd. Od Dubna jsem na pracáku. Práci jsem hledala. Co čert nechtěl, na začátku května jsem zjistil že jsem těhotná, plus jsem měla jiné zdrav. Problémy tak hledání práce šlo na měsíc stranou abych si vyřešila zdrav. věci. Teď mám možnost jít do práce, není náročná, jde o pedikérku/manikérku zatím se s paní domlouváme ale určitě bych ji brala. Chci být fér ale zároveň když ji řeknu, že jsem těhotná tak mám smůlu a přitom plánuji pracovat co nejdéle to půjde. Napadlo mě tedy, že bych ji o těhotenství řekla po zkušebce, to by bylo v září což ale budu v 5 měsíci, tak aby to nepoznala sama a nedala mi ještě ve zkušebce výpověď. Teď mě hlodá dilema, mám být fér tak jak chci aby byly fér lidi ke mě nebo se zachovat jako svině? To mám zase strach, že se mi to sviňácký chování vrátí. :zed:

Já bych byla fér a přiznala se. Stejně mi přijde, že jsi těhotneství plánovala. Jinak bys neotěhotněla a chránila se tak, aby ses do takové situace nedostala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
988
2.6.20 09:10

Vite co, tak nastupte a nerikejte nic a kdyby neco, tak reknete, ze jste to pred prvnim screeningem nechtela rikat, protoze je to dost nejiste, jak to dopadne. Ono ty zamestnavatele taky casto nejednaji zrovna fer. Snazila bych se chodit na vsechny kontroly mimo pracovni dobu a pracovat poctive az do materske.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
2.6.20 09:10

Fér, kdyby všichni jednali férově bylo by to fajn, bohužel tak to nefunguje. Jestli ti bude stačit rodičovský příspěvek, jestli teď máš podporu. Nebo můžeš dělat na sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25693
2.6.20 09:11
@Pet32 píše:
Fér, kdyby všichni jednali férově bylo by to fajn, bohužel tak to nefunguje. Jestli ti bude stačit rodičovský příspěvek, jestli teď máš podporu. Nebo můžeš dělat na sebe

Tak ona jednat fér nemusí a od zaměstnavatele tu férovost požaduje? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
2.6.20 09:20

@Russet ještě ani nezačala, je na začátku těhotenství a nemůže vědět jak to dopadne. Bude mít 3 měsíce zkušební dobu, neví jak ji to bude bavit ap. Nemá uvedeno na jak dlouho bude smlouva, proč by měla sedět na pracáku? Když to řekne hned, třeba ji zaměstnavatel ani nedá šanci, kdyby těhotenství nedopadlo dobře, byla by bez práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2351
2.6.20 09:22

Já bych fér rozhodně byla, řekla jí to a uvidíš. Jako zaměstnavatel rozhodně lépe uvítá tohle, než zapírání a lži, že si nic nevěděla :nevim: Pokud by tě nevzala, tak holt půjdeš někam na brigádu a pak dostaneš RP jak se dítě narodí :palec:

Jaká forma antikoncepce selhala? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25693
2.6.20 09:30
@Pet32 píše:
@Russet ještě ani nezačala, je na začátku těhotenství a nemůže vědět jak to dopadne. Bude mít 3 měsíce zkušební dobu, neví jak ji to bude bavit ap. Nemá uvedeno na jak dlouho bude smlouva, proč by měla sedět na pracáku? Když to řekne hned, třeba ji zaměstnavatel ani nedá šanci, kdyby těhotenství nedopadlo dobře, byla by bez práce.

Tak i toto může říct zaměstnavateli. Že je na začátku a nemusí to znamenat, že mu frnkne. Lepši než lhát a tajit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 09:53

Dobře tedy, ještě uvidím jak se domluvíme a jinak půjdu s pravdou ven. :nevim: těhotenství jsem neplánovala, je mi 22, beru antikoncepci a nejspíš selhala ta. Jinak si to neumím vysvětlit nebo nevím. Prášky jsem brala tak jako vždy, a na gyndu jsem šla až po 14 dnech zpoždění, kdy na mě doktorka vybalila, „gratuluji Maminko“
Dát ho pryč mě nenapadlo
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
12315
2.6.20 10:24

Byt fér. Ale řeknu ti, já brala ha 8let a nikdy se nic nestalo, divný že tu každá tehotni přes ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25693
2.6.20 10:35
@Anonymní píše:
Dobře tedy, ještě uvidím jak se domluvíme a jinak půjdu s pravdou ven. :nevim: těhotenství jsem neplánovala, je mi 22, beru antikoncepci a nejspíš selhala ta. Jinak si to neumím vysvětlit nebo nevím. Prášky jsem brala tak jako vždy, a na gyndu jsem šla až po 14 dnech zpoždění, kdy na mě doktorka vybalila, „gratuluji Maminko“
Dát ho pryč mě nenapadlo
Zakladatelka

Jak mohla selhat? Spíš selhala její uživatelka. Tady je to takový evergreen. Všechny dlouholeté snažilky by měly začít zobat HA. Po ní se zaručeně zázračně těhotní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7156
2.6.20 11:12
@lachtanice86 píše:
Byt fér. Ale řeknu ti, já brala ha 8let a nikdy se nic nestalo, divný že tu každá tehotni přes ha

Tady selže ha každé, která chce dítě i kdyz situace na jeho pořízení není vubec příznivá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama