Výpověď práce v době těhotenství

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vercaa1122
Nováček 9 příspěvků 03.02.18 21:23
Výpověď práce v době tehotenstvi

Dobrý den, chci se zeptat. Mám smlouvu na dobu určitou. Pokud jim oznámím, že jsem těhotná, můžou mě vyhodit? Je mi jasné, že mi smlouvu logicky neprodlouží. Smlouvu mám na rok do 12.6 a 11.8. mám termín porodu. Měla bych nárok na mateřskou? Omlouvám se, jestli zde už takový dotaz byl. Radši si vše pozjišťuji než vše vyklopim. Moc děkuji za případné rady.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9790 příspěvků 03.02.18 21:24

.

Příspěvek upraven 04.02.18 v 10:48

Bábrdl
Generální žvanilka 20601 příspěvků 03.02.18 21:26
@Petruna21 píše:
@Vercaa1122 Ano vyhodit tě můžou :) zatím bych to neoznamovala a pak šla na neschopenku a spočítala bych si to tak abych nárok na mateřskou měla :)

Jak by ji mohli vyhodit? 8o

terinka4444
Hvězda diskuse 65817 příspěvků 03.02.18 21:27

Hloupost, pokud nejsi ve zkušební době, vyhodit tě nemohou. A ano, budeš mít nárok na mateřskou.

Bábrdl
Generální žvanilka 20601 příspěvků 03.02.18 21:27
@Vercaa1122 píše:
Dobrý den, chci se zeptat. Mám smlouvu na dobu určitou. Pokud jim oznámím, že jsem těhotná, můžou mě vyhodit? Je mi jasné, že mi smlouvu logicky neprodlouží. Smlouvu mám na rok do 12.6 a 11.8. mám termín porodu. Měla bych nárok na mateřskou? Omlouvám se, jestli zde už takový dotaz byl. Radši si vše pozjišťuji než vše vyklopim. Moc děkuji za případné rady.

Ne, vyhodit tě nemůžou. Jsi naprosto neprůstřelně chráněná. :nevim:
Smlouva pochopitelně skončit může.

Vercaa1122
Nováček 9 příspěvků 03.02.18 21:28

Ne ne nejsem ve zkušební době

Petruna21
Echt Kelišová 9790 příspěvků 03.02.18 21:30

..

Příspěvek upraven 04.02.18 v 10:49

Bábrdl
Generální žvanilka 20601 příspěvků 03.02.18 21:32
@Petruna21 píše:
Já to vlastně mám úplně stejně smlouvu na dobu uričtou a řekli mi že mě prostě vyhodí 8o taky jsem na ně koukala jak tele. Tak že sem nastoupila na nemocenskou abych měla nárok takhle mi to doporučil doktor. :nevim:

Říct ti můžou třeba, že je země placatá, nemyslíš?
Buď mysleli, že ti neprodlouží smlouvu, a to pochopitelně můžou, nebo ti prostě lhali.

Bábrdl
Generální žvanilka 20601 příspěvků 03.02.18 21:34
@Vercaa1122 píše:
Ne ne nejsem ve zkušební době

Tak jsi v pohodě. :nevim: Těhotnou vyhodit nejde.
A pokud bude někdo operovat tím, že jde za hrubé porušení a bla bla. Tak to bys musela podpálit farbitku, zatímco bys znásilňovala ředitelova syna. takových už bylo, co zkoušeli vyhodit těhuli a soud je vždycky klepnul přes prsty. (Pokud se odvolala včas a ne jako ta moderátorka).

Jsi nevyhoditelná. Neboj. :mrgreen:

Lendeš
Kelišová 5006 příspěvků 03.02.18 21:35

@Vercaa1122 Na PPM můžeš nastoupit v rozmezí 6-8 týdnů před termínem porodu. Nárok normálně mít budeš, protože těch pár dní mezi koncem zaměstnání a nástupem na PPM budeš v ochranné lhůtě.

Vercaa1122
Nováček 9 příspěvků 03.02.18 21:44

Jeeee holky tak to jste mě uklidnily. Já už v hlavě vymýšlela plány jak to udělat a neudělat.

Bábrdl
Generální žvanilka 20601 příspěvků 03.02.18 22:01
@Vercaa1122 píše:
Jeeee holky tak to jste mě uklidnily. Já už v hlavě vymýšlela plány jak to udělat a neudělat.

Hlavně, prosímtě, nic nepodepisuj. Mohli by se ti pokusit podstrčit dohodu.
Ale proč by to dělali, pokud tam chceš dál pracovat do konce smlouvy.

Vercaa1122
Nováček 9 příspěvků 03.02.18 22:30

Nemyslím si, že by mi dávaly něco podepsat, ale dám si pozor.

terinka4444
Hvězda diskuse 65817 příspěvků 03.02.18 22:36
@Vercaa1122 píše:
Nemyslím si, že by mi dávaly něco podepsat, ale dám si pozor.

kdyby náhodou došlo k tomu, že ti dají výpověď, tak ji musíš převzít, potvrdit nahoře, napsat jen převzala dne a jméno, nahoře na první stránce. Ne nikde dole, vždycky nahoře jen převzala a jméno a datum. Potřebuješ mít ten papír v ruce. Pak se namítne neplatnost. To pak klidně zase napiš sem, dostaneš podrobný návod, co dělat. Ale nemyslím, že to budou takto řešit, nedává to smysl.

Uživatel je onlineRusset
Echt Kelišová 9421 příspěvků 03.02.18 23:08
@Bábrdl píše:
Tak jsi v pohodě. :nevim: Těhotnou vyhodit nejde.
A pokud bude někdo operovat tím, že jde za hrubé porušení a bla bla. Tak to bys musela podpálit farbitku, zatímco bys znásilňovala ředitelova syna. takových už bylo, co zkoušeli vyhodit těhuli a soud je vždycky klepnul přes prsty. (Pokud se odvolala včas a ne jako ta moderátorka).Jsi nevyhoditelná. Neboj. :mrgreen:

Smetana to projela :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama