Výpověď práce v době těhotenství

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vercaa1122
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 03.02.18 21:23
Výpověď práce v době tehotenstvi

Dobrý den, chci se zeptat. Mám smlouvu na dobu určitou. Pokud jim oznámím, že jsem těhotná, můžou mě vyhodit? Je mi jasné, že mi smlouvu logicky neprodlouží. Smlouvu mám na rok do 12.6 a 11.8. mám termín porodu. Měla bych nárok na mateřskou? Omlouvám se, jestli zde už takový dotaz byl. Radši si vše pozjišťuji než vše vyklopim. Moc děkuji za případné rady.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 03.02.18 21:24

.

Příspěvek upraven 04.02.18 v 10:48

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 03.02.18 21:26
@Petruna21 píše:
@Vercaa1122 Ano vyhodit tě můžou :) zatím bych to neoznamovala a pak šla na neschopenku a spočítala bych si to tak abych nárok na mateřskou měla :)

Jak by ji mohli vyhodit? 8o

terinka4444
Hvězda diskuse 67235 příspěvků 03.02.18 21:27

Hloupost, pokud nejsi ve zkušební době, vyhodit tě nemohou. A ano, budeš mít nárok na mateřskou.

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 03.02.18 21:27
@Vercaa1122 píše:
Dobrý den, chci se zeptat. Mám smlouvu na dobu určitou. Pokud jim oznámím, že jsem těhotná, můžou mě vyhodit? Je mi jasné, že mi smlouvu logicky neprodlouží. Smlouvu mám na rok do 12.6 a 11.8. mám termín porodu. Měla bych nárok na mateřskou? Omlouvám se, jestli zde už takový dotaz byl. Radši si vše pozjišťuji než vše vyklopim. Moc děkuji za případné rady.

Ne, vyhodit tě nemůžou. Jsi naprosto neprůstřelně chráněná. :nevim:
Smlouva pochopitelně skončit může.

Vercaa1122
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 03.02.18 21:28

Ne ne nejsem ve zkušební době

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 03.02.18 21:30

..

Příspěvek upraven 04.02.18 v 10:49

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 03.02.18 21:32
@Petruna21 píše:
Já to vlastně mám úplně stejně smlouvu na dobu uričtou a řekli mi že mě prostě vyhodí 8o taky jsem na ně koukala jak tele. Tak že sem nastoupila na nemocenskou abych měla nárok takhle mi to doporučil doktor. :nevim:

Říct ti můžou třeba, že je země placatá, nemyslíš?
Buď mysleli, že ti neprodlouží smlouvu, a to pochopitelně můžou, nebo ti prostě lhali.

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 03.02.18 21:34
@Vercaa1122 píše:
Ne ne nejsem ve zkušební době

Tak jsi v pohodě. :nevim: Těhotnou vyhodit nejde.
A pokud bude někdo operovat tím, že jde za hrubé porušení a bla bla. Tak to bys musela podpálit farbitku, zatímco bys znásilňovala ředitelova syna. takových už bylo, co zkoušeli vyhodit těhuli a soud je vždycky klepnul přes prsty. (Pokud se odvolala včas a ne jako ta moderátorka).

Jsi nevyhoditelná. Neboj. :mrgreen:

Lendeš
Kelišová 5304 příspěvků 03.02.18 21:35

@Vercaa1122 Na PPM můžeš nastoupit v rozmezí 6-8 týdnů před termínem porodu. Nárok normálně mít budeš, protože těch pár dní mezi koncem zaměstnání a nástupem na PPM budeš v ochranné lhůtě.

Vercaa1122
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 03.02.18 21:44

Jeeee holky tak to jste mě uklidnily. Já už v hlavě vymýšlela plány jak to udělat a neudělat.

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 03.02.18 22:01
@Vercaa1122 píše:
Jeeee holky tak to jste mě uklidnily. Já už v hlavě vymýšlela plány jak to udělat a neudělat.

Hlavně, prosímtě, nic nepodepisuj. Mohli by se ti pokusit podstrčit dohodu.
Ale proč by to dělali, pokud tam chceš dál pracovat do konce smlouvy.

Vercaa1122
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 03.02.18 22:30

Nemyslím si, že by mi dávaly něco podepsat, ale dám si pozor.

terinka4444
Hvězda diskuse 67235 příspěvků 03.02.18 22:36
@Vercaa1122 píše:
Nemyslím si, že by mi dávaly něco podepsat, ale dám si pozor.

kdyby náhodou došlo k tomu, že ti dají výpověď, tak ji musíš převzít, potvrdit nahoře, napsat jen převzala dne a jméno, nahoře na první stránce. Ne nikde dole, vždycky nahoře jen převzala a jméno a datum. Potřebuješ mít ten papír v ruce. Pak se namítne neplatnost. To pak klidně zase napiš sem, dostaneš podrobný návod, co dělat. Ale nemyslím, že to budou takto řešit, nedává to smysl.

Russet
Extra třída :D 11107 příspěvků 03.02.18 23:08
@Bábrdl píše:
Tak jsi v pohodě. :nevim: Těhotnou vyhodit nejde.
A pokud bude někdo operovat tím, že jde za hrubé porušení a bla bla. Tak to bys musela podpálit farbitku, zatímco bys znásilňovala ředitelova syna. takových už bylo, co zkoušeli vyhodit těhuli a soud je vždycky klepnul přes prsty. (Pokud se odvolala včas a ne jako ta moderátorka).Jsi nevyhoditelná. Neboj. :mrgreen:

Smetana to projela :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >