Vyprchání hezkého

1
22.3.21 08:17

Vyprchání hezkého

Zdravím všechny,
Možná už oprýskané téma, ale pro mě zřejmě dost aktuální. Jsme s manželkou vzití už dvacet let. Máme hezký vztah a rozumíme si. Máme dvě děti téměř v dospělém věku, učí se skvěle a máme z nich radost. Tedy v těch zásadních věcech se s manželkou vždy nějak domluvíme. Problém je ve vytracejícím se partnerském životě. Myslím tím to, že naše manželství se postupně změnilo v kamarádství. Úplně se vytratila něha, city a de-facto i sex. Stále se pokouším to nějak dávat dohromady, zkouším nějaké návrhy i třeba nějaké lechtivé nápady, atd. Ale moje žena to absolutně přehlíží. Už je to v takovém stavu, že se ani nelíbáme. Jen sem tam pusa na uvítanou a šlus. Několikrát jsem se to s ní snažil probírat a restartovat. Ne, je to čím dál horší. Stačí abych se jí jen dotkl a už mě odhání. Čas nám utíká čím dál rychleji a já se cítím bezmezně sám a opuštěný. Postupně zjišťuji, že ačkoli jsem chlap, tak nějaký cit a něhu také potřebuji. Nejde ani tak o sex, ale spíš o takové to hezké, co je ve vztazích mezi mužem a ženou. Porozumění, doteky, mazlení, smyslnost, touha, atd. Nechci být apriori nevěrný, ale uvažuji nad touto cestou stále častěji. Není účelem se tady nějak zpovídat, jen jsem se chtěl s vámi podělit i o vaše zkušenosti, jelikož věřím, že je nás zde více takto postižených.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7484
22.3.21 08:20

Dotykova averze. Nevratne. Mne se tohle kdysi taky stalo, nakonec jsme se rozvedli. To se clovek proste nepremuze, nejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
22.3.21 08:31
@Tecto píše:
Zdravím všechny,
Možná už oprýskané téma, ale pro mě zřejmě dost aktuální. Jsme s manželkou vzití už dvacet let. Máme hezký vztah a rozumíme si. Máme dvě děti téměř v dospělém věku, učí se skvěle a máme z nich radost. Tedy v těch zásadních věcech se s manželkou vždy nějak domluvíme. Problém je ve vytracejícím se partnerském životě. Myslím tím to, že naše manželství se postupně změnilo v kamarádství. Úplně se vytratila něha, city a de-facto i sex. Stále se pokouším to nějak dávat dohromady, zkouším nějaké návrhy i třeba nějaké lechtivé nápady, atd. Ale moje žena to absolutně přehlíží. Už je to v takovém stavu, že se ani nelíbáme. Jen sem tam pusa na uvítanou a šlus. Několikrát jsem se to s ní snažil probírat a restartovat. Ne, je to čím dál horší. Stačí abych se jí jen dotkl a už mě odhání. Čas nám utíká čím dál rychleji a já se cítím bezmezně sám a opuštěný. Postupně zjišťuji, že ačkoli jsem chlap, tak nějaký cit a něhu také potřebuji. Nejde ani tak o sex, ale spíš o takové to hezké, co je ve vztazích mezi mužem a ženou. Porozumění, doteky, mazlení, smyslnost, touha, atd. Nechci být apriori nevěrný, ale uvažuji nad touto cestou stále častěji. Není účelem se tady nějak zpovídat, jen jsem se chtěl s vámi podělit i o vaše zkušenosti, jelikož věřím, že je nás zde více takto postižených.

Jo, je vás tu víc, skoro každý den někdo založí podobné téma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
22.3.21 08:42
@Kutil Tom píše:
Jo, je vás tu víc, skoro každý den někdo založí podobné téma.

Takže už můžou založit klub. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
22.3.21 08:46
@Tarjei píše:
Dotykova averze. Nevratne. Mne se tohle kdysi taky stalo, nakonec jsme se rozvedli. To se clovek proste nepremuze, nejde to.

Ano, s tím souhlasím. Můj bývalý pertner. Ta averze na jeho doteky se nedala přemoct. Děsila jsem se chvil, kdy se ke mně začal přibližovat a postupně jsem nesnesla ani tu pusu. Časem mi vadilo úplně všechno a nějraději jsem byla, když byl pryč a já sama doma s dětmi. A ano, byl v tom někdo další. Nebylo to jen tak, z ničeho nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 08:59

Asi uz ma jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2924
22.3.21 09:03

Nemusí mít nutně jiného, třeba už ji prostě sexuálně nepřitahuješ a nestojí o sexuální kontakt, to se stává :nevim: A protože se bojí, že se to zvrhne, tak radši odmítá jakýkoliv kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
22.3.21 09:29
@Rosebery píše:
Takže už můžou založit klub. :D

Jednou jsem založil https://www.emimino.cz/…-manzelstvi/, ale celkem to umřelo.

Založ něco. Budu prvním členem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 09:31

Když to řeknu že svého pohledu. Jsme tedy s manželem polovinu doby, ale taky ne úplně málo. Sex mám moc ráda, dotyky mi jsou příjemné, ale bohužel manžel to umí totálně zazdít. Začne otlapkávat přesně ve chvíli, kdy umývám nádobí nebo jsem od něčeho špinavá a zdá se mu, jak mě to má strašně vzrušovat. Případně ve chvíli, kdy uvařím večeři, obstarám děti, uklidím a on si teda jak pan tvorstva přijde. To mě samozřejmě akorát vytočí. :pocitac: Kdyby třeba hnul kostrou a něco udělal pro mě? :roll: Nenecháš taky ženu makat celé dny jako šroub a pak ještě jsi úlisně přítulný? :poblion: Není to u vás stále stejné? Proč to ženě není příjemné? Snažíš se, aby to bylo příjemné oběma a ne jen tobě? :think: Co zajímavá místa, inovace? A nebo naopak, nepřeháníš to tak, až je jí to protivné? Třeba by pro začátek stačilo se spolu přitulit a číst si. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 09:36

Zažila jsem to. Nebyl v tom nikdo jiný. Jen se partner choval tak, ze se mi zhnusil. Pil a pak dělal scény kvůli všemu. Za střízliva to byl úplně jiný člověk. On o ničem nevěděl a já trpěla a začala se ho štítit. Rozvedli jsme a on dodnes neví, proč vlastně. :mrgreen: :mrgreen: @Tecto promluvili jste si o tom? Já se svým partnerem o tom mluvila, ale on nepřipustil, že je to tak hrozné přece. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1045
22.3.21 09:41
@Anonymní píše:
Když to řeknu že svého pohledu. Jsme tedy s manželem polovinu doby, ale taky ne úplně málo. Sex mám moc ráda, dotyky mi jsou příjemné, ale bohužel manžel to umí totálně zazdít. Začne otlapkávat přesně ve chvíli, kdy umývám nádobí nebo jsem od něčeho špinavá a zdá se mu, jak mě to má strašně vzrušovat. Případně ve chvíli, kdy uvařím večeři, obstarám děti, uklidím a on si teda jak pan tvorstva přijde. To mě samozřejmě akorát vytočí. :pocitac: Kdyby třeba hnul kostrou a něco udělal pro mě? :roll: Nenecháš taky ženu makat celé dny jako šroub a pak ještě jsi úlisně přítulný? :poblion: Není to u vás stále stejné? Proč to ženě není příjemné? Snažíš se, aby to bylo příjemné oběma a ne jen tobě? :think: Co zajímavá místa, inovace? A nebo naopak, nepřeháníš to tak, až je jí to protivné? Třeba by pro začátek stačilo se spolu přitulit a číst si. :nevim:

Ach, přesně jak jsi napsala o tom mytí nádobí, měla jsem to úplně stejně s bývalým přítelem Začal se vždycky lísat v ten nejhorší okamžik a předpokládal, že já budu naladěná na stejné vlně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62975
22.3.21 09:51

@Tecto co zkusit poradnu? Tohle se samo asi nezmění, pokud ona nechce. Zároveň je to základ vztahu, jinak budete fakt jen spolubydlící :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
22.3.21 09:57

Taky jsem tuto dotykovou averzi zažila a bylo to nevratné z mé strany, ale ani jsem se pak už nesnažila, to je nutno zdůraznit. Osobně si myslím, že by to asi vyřešit šlo, ale buď dlouhodobou prací na sobě nebo nějakou náhlou změnou, ať už nějaká životní událost, nevěra, nebo někdy pomůže vzbudit zájem to, že se přestaneš snažit a naplno začneš žít svůj život. Nevzniká to jen tak, něco jí na tobě vadí. Mně na mém bývalém příteli vadila přespříliš má kritika na mou osobu, lísání se v nejméně vhodný okamžik, dětinskost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
22.3.21 10:09
@Rosebery píše:
A ano, byl v tom někdo další. Nebylo to jen tak, z ničeho nic.

V tomto stadiu je v tom takrka vzdycky nekdo dalsi (prinejmensim v myslenkach).

Je to smutne, ale je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
22.3.21 10:24
@carsin píše:
V tomto stadiu je v tom takrka vzdycky nekdo dalsi (prinejmensim v myslenkach).Je to smutne, ale je to tak.

Nemusí být. Naopak bych řekl, že ta posloupnost je často úplně opačná, takže nejprv je ta averze a pak se teprve případně najde někdo nový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat