Vyrážka, kožní problém

Anonymní
6.12.20 15:35

Vyrážka, kožní problém

Ahoj holky jsem objednána na kožní, jenom se chci zeptat náhodou jestli nevíte co by to mohlo být? Občas to svedi, ale není to tak hrozny.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11
25.12.20 13:05

Ahoj mel jsem podobne. Doktorka rikala neco o pretizeni svalu atd. Jina moznost taky ze je to zacinajici lupenka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 15:45

Vyrážka

Dobrý den neví tady někdo co by to mohlo být popř jestli mám s tím teda jet k lékaři? Malá má pouze rýmu a tuhle vyrážku nebo co to je. Horečky vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
1.2.21 19:16

Vyrážka

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli to někdo umíte identifikovat. Vypadá to jako ekzém, dost se to rozlízá po rukou a nohou. Je to suchý. Co mě ale zaráží - dělá se jí to jen v zimě, jinak celý rok nic :nevim: nemůže to být nějaká vyrážka z mrazu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 19:48

Vypadá to jako exém a mě nezaráží, že to má jen v zimě, to je normální. Zvlášť v tomhle počasí, taky se mi to vždy zhorší.

• Citovat
  • Nahlásit
2412
1.2.21 19:58

Aha :) já myslela, že ekzém se váže na potraviny, aviváž,…a ne na mráz ;) navíc to asi ani nesvědí. No, musíme to přežít do jara 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
1.2.21 20:14
@Petula306 píše:
Aha :) já myslela, že ekzém se váže na potraviny, aviváž,…a ne na mráz ;) navíc to asi ani nesvědí. No, musíme to přežít do jara 8)

ekzém se váže i na počasí. Někdo ho má horší v zimě někdo v létě. Já mám třeba přes zimu klid, ale přes léto děs a hrůza - mám alergii na slunce.
Někdy ekzém svědí, někdy ne…Není to s ním tak jednoduché :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 21:06
@smajlik345 píše:
ekzém se váže i na počasí. Někdo ho má horší v zimě někdo v létě. Já mám třeba přes zimu klid, ale přes léto děs a hrůza - mám alergii na slunce.
Někdy ekzém svědí, někdy ne…Není to s ním tak jednoduché :-D

Jojo, určitě je to možné. Mně se ekzém dělá naopak v zimě, když mám nedostatek přímého slunce, i když doplňuji vitamín D stravou, tak sluncem zmizí a objevuje se zásadně v zimě. Mám potvrzeno i od dermatologa. Mažu kalciovkou.

• Citovat
  • Nahlásit
2412
1.2.21 21:11

Tak vám pěkně děkuju :? Loni jsem se ptala pediatra a říkal, že to máme mazat. Tak mažu. Dokud si to nedrbe, nebudu víc řešit. Ono to asi stejně nemá smysl lítat po všech čertech, že? Maximálně potvrdí, že to je ekzém a napíšou patáky, ale co ho zhoršuje a co naopak pomáhá si budu muset stejně vysledovat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 11:18
@Petula306 píše:
Tak vám pěkně děkuju :? Loni jsem se ptala pediatra a říkal, že to máme mazat. Tak mažu. Dokud si to nedrbe, nebudu víc řešit. Ono to asi stejně nemá smysl lítat po všech čertech, že? Maximálně potvrdí, že to je ekzém a napíšou patáky, ale co ho zhoršuje a co naopak pomáhá si budu muset stejně vysledovat sama.

Můžeš jít na kožní pro mastičku. Když je nejhůř, lepší 3 dny kortikoidy než trpět. Já jsem teď těhotná a těhotenství a kojení, to je očistec. Zhorší se to vždy hrozně a namazat nic účinného nemůžu.
Jinak tě asi zklamu, ale já za celý život nevysledovala a nevypátrala, na co exém reaguje. Kromě těhotenství a kojení. Zhoršuje mi to stres, ale jinak z potravin nevím. Někdy mám pocit, že to je konkrétní potravina, ale jindy mi nevadí vůbec. A i ta místa exému se mění naprosto nelogicky. Teď ho mám na místech, kde jsem nikdy neměla a naopak na klasických místech ne. Každopádně mi pomáhá sluníčko a moře..A teď mažu Biodermu Atoderm a zlepšila mi to moc. Nicméně těším se, až to budu moct namazat kortikoidy, protože tam je účinek ze dne na den o 1000% a rozhodně nepociťuju, že by to po nich bylo horší, naopak. Mám pak klid klidně na půl roku..

• Citovat
  • Nahlásit
9
4.3.21 21:48

Take jsem mela ekzem, pomohly mi přírodní výrobky z aloe vera a vnitrni ocista, tj. probiotika, mineraly, omega mastne kyseliny a uprava jidelnicku, vyrazeni cukru, mouky, kakaa, mleka. Po pul roce lecby mam klid, ekzem zmizel. Mazat farmaceutickymi mastmi nestaci, obsahují ropny deriváty a parafiny, ktere neleci, jen utlumuji a ktk jsou nejvetsi zlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat