Vyrážka na palci - co to může být?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VeruBorůvka
Závislačka 3592 příspěvků 10.04.18 10:23
Vyrážka na palci

Ahoj holky, obracím se na vás s prosbou. Synovi se na palci u nohy udělala vyrážka, takové „vodové pupínky“. Svědí ho to. Měla jsem doma zbytek Framykoinu, tak jsem mu to namazala. Ale už to má přes týden. V hygieně je kupodivu pečlivý. Co to může být? Kde to mohl chytit? A co s tím? Poradíte?
Předem děkuji
 Veru

Reklama

Reakce:

kontramatka
Závislačka 3067 příspěvků 10.04.18 10:31

Dala bych betadinku. Nejsou to bradavičky?

VeruBorůvka
Závislačka 3592 příspěvků 10.04.18 10:33

@kontramatka vidíš, Betadinku mám, tak to zkusím. Díky. Ale bradavičky to nejsou, je to vodové. Nevím, co to je.

Adeletka
Stálice 70 příspěvků 10.04.18 10:36

Já mám podobnou vyrážku na rukou, někdo říká, že je to atopický ekzém, někdo zas, že je to dyshidrotický ekzém. Můj má dva projevy, první fáze jsou vodnaté pupínky s čirou tekutinou, taky to brutálně svědí, druhá fáze je suchá, loupající se. Na první fázi mi zabírá vysušování, tzn namazat třeba sudocremem, ten je perfektní. Jak s namaže něčím mastným, tak se mi pupínků udělá víc. Druhá fáze chce promazávat, např. bepanthenem. Tam zas není dobré vysušování, protože mi kůže na dlaních a kloubech pak praská. Doktoři mi vždy psali kortikoidy, pomáhal mi locoid na obě fáze, ale zařekla jsem se, že kortikoidy už nikdy. Takže léčím, čím se dá. Teď mám zrovna miminko, tak pomáhají masti na prdku :D

VeruBorůvka
Závislačka 3592 příspěvků 10.04.18 12:41

@Adeletka díky za info, synek to tak má taky, nejdřív svědivé pupínky a teď suché. A loupe se to. Tak snad se s tím popereme a vyhrajeme. A držím palce, ať to taky zvládneš. :mavam:

Adeletka
Stálice 70 příspěvků 10.04.18 12:48

Já to mám už přes 20 let, takže už jsem si zvykla. Ale třeba se to tvému synkovi už neobjeví. Držím palce!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Mareš má přemožitele! Prvenství mu vzal kluk, kterého dosud nikdo neznal

Ještě před měsícem o jeho existenci téměř nikdo nevěděl, dnes je z něj... číst dále >

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Reklama