Výroba domácí kosmetiky

853
13.3.21 17:18

Vyroba domácí kosmetiky

Je tu někdo, kdo si doma vyrábí kosmetiku nebo drogerku? Podělíte se o recepty a zkušenosti? :kytka:
Začalo mě štvát ty kvanta zbytečných obalů a taky chemikálií, které se do kosmetiky přidávají.
Zatím jsem zkoušela vyrobit balzám na rty, rtěnku, pleťovou vodu, krém, prací prášek a aviváž..
Pokud máte nějaké osvědčené recepty, tak sem s nima :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3513
13.3.21 17:24

Docela se mi osvědčily recepty z blogu Dify, mám někde i jednu z autorčiných příruček.

Největší úspěch mají různá našlehaná bambucká másla a pleťové vody.
Naopak jsem zatím nenarazila na tuhý deodorant, který by mi vyhovoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
13.3.21 17:28

Já jsem na Vánoce vyráběla pleťové masky. Sortiment a návod jsem čerpala ze stránky mydlovysvet.cz .. Ale upřímně, jediná vyráběná kosmetika, co mi vyhovuje, jsou pleťové a vlasové masku různě z jogurtu, medu atd.. Nic složitějšího ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
13.3.21 17:37

Holky,
A co krém?
Za Dobrý pleťový krém dam měsíčně 500 a to je na me prostě moc..ale už nechci zpět k nivee atd..
Napadlo mě se místo krémem mazat treba kokosový olejem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
13.3.21 17:44
@ZustanSeMnou píše:
Holky,
A co krém?
Za Dobrý pleťový krém dam měsíčně 500 a to je na me prostě moc..ale už nechci zpět k nivee atd..

Dostala jsem jako dárek kokosový olej na obličej i tělo od jedné české značky a musím říct, že je nesmírně příjemný, ale mně osobně vyhovuje pouze na tělo a hlavně dekolt a krk, na ten fakt pecka. Můj typ obličeje nesnese žádný olej. Krém tedy kupuji, troufám si říct opravdu kvalitní, dostal mě z dost velkých problému (s doplňkovou péči) a dávala jsem za něj 900 a vystačil na půl roku, takže nějakých 150Kč na měsíc. Toť má zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
13.3.21 17:50

Vyzkousela jsem skvely zabal na vlasy z vyvaru ze lneneho seminka. Muze se na vlasy aplikovat samostatne na cca 30 minut.

Na 1 polevkovou lzici 100 ml vody. Na jeden zabal vystaci davka ze dvou lzic.
Seminko se svari s vodou po dobu asi 15 minut. Jeste horke se precedi. Vysledkem je sliz, ktery se nanasi na vlasy a vmasirovava do pokozky hlavy. Nebojte, smyva se cistou vodou velice dobre.
Hotovy v lednicce vydrzi asi tyden.
Vlasy jsou po nem krasne hladke a nezacuchavaji se.

Příspěvek upraven 13.03.21 v 17:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3842
13.3.21 17:50

Můj nejúspěšnější „produkt“ je určitě mýdlo, které dělám už několik let, zkouším kombinace různých olejů, počítám to podle mýdlové kalkulačky na soapcalc.net . Muž je atopik, už dlouho nepoužíváme žádné sprchové gely ani kupovaná mýdla, a tyhle domácí jsou super.

Pak dělám prací gel, ale dělám ho z kupovaného Jelena (a samozřejmě sody), takže to je vlastně už z „polotovaru“. Ale chystám se ozkoušet, jak bude fungovat, když dám místo Jelena 100 % kokosové mýdlo a jestli to bude ok, tak budu používat to.

Lůj na rty taky vyrábím, to je jednoduché, ze včelího vosku, nějakého oleje, co mám zrovna po ruce :D (většinou olivového) a dávám ještě pár kapek tee-tree oleje. Rtěnka na způsob toho loje taky jde, ale tu běžně nepoužívám, tak jsem ji dělala jen jednou na zkoušku.

Krémy se mi moc neosvědčily, ty čistě z tuků jsou prostě strašně hutné, nevsakují se a jsou dobré třeba na nějakou extra vysušenou kůži nebo do velkých mrazů, ale na denní používání moc ne, a ty hydratační, kde by byl podíl vody, se mi nějak nedaří. :think:

Na odličování prostě jen smíchám květinovou vodu (většinu levandulovou) s olejem, buď makovým nebo mandlovým, před použitím protřepu.

Šampon se mi taky domácí nějak nedaří (leda třeba mytí žitnou moukou, to je ok, ale nechce se mi s tím pokaždé patlat), takže ten kupuju přírodní v bezobalovém obchodě, vyhovujou mi i ty tuhé šampony.

A jinak asi nic nepoužívám (krom dekorativní kosmetiky, ale na to si zatím samo-domo netroufám), takže už jsem nic dalšího ani nezkoušela vyrábět.

Z webů - zkus se kouknout na „Liška mazaná“, tam jsou právě recepty na kosmetiku a drogerii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3842
13.3.21 17:53

@ZustanSeMnou Mně teda kokosový olej vůbec nevyhovoval, ta jeho konzistence mi nebyla příjemná a neměla jsem pocit, že by mi tu kůži nějak promastil. Na rty úplná katastrofa, to mi přišlo horší, než úplně bez ničeho.
Ale spousta lidí si ho chválí, bude to hodně individuální. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
13.3.21 21:18

@cecetka Díky za tip :palec: Dnes jsem vyzkoušela a je to fakt super. :dance:
Cítím, že vlasy jsou po tom vyživenejsi. Měla jsem problém s hodně suchými vlasy a tohle si myslím, že mi je to pravé. :palec:

Chystám se teď dost experimentovat s různými recepty, tak sem pak nějaký povedený také hodím :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
13.3.21 21:26

@klamonožka
Na mýdlo se chystám už dlouho. Trochu se toho tedy bojím. Máš nějaký povedený recept, které bys mohla sdílet?

Jinak Lišku mazanou znám..byla jsem u nich na kurzu. :srdce:
Také teď používám tuhý šampón a celkem mi vyhovuje.
Ještě se chystám vyzkoušet zubní pastu, ta je také celkem jednoduchá..a jsem zvědavá jaké to bude :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15104
13.3.21 21:36

Já jsem přešla na nákupy v Bezobalu.
Jediné co tak nějak vyrábím je čistič z octa. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5989
13.3.21 21:41
@ZustanSeMnou píše:
Holky,
A co krém?

vyživí, ale není to krém, nebude hydratovat. Při dlouhodobém (někdy už při krátkodobém ) používání bývá komedogenní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
13.3.21 21:42

@Netopirek
Tam se také chystám. Nákupy tam ale asi vyjdou hodně draho, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15104
13.3.21 21:52

@Sarlotak
Ani ne. Já tam většinou necham tisícovku. Chodím tam max jednou za měsíc, většinou za dva.
Eko prášek se dá dokoupit / dotočit i v DMku.
Já už si najela, šampon - jíl, balzám - amla, barva na vlasy - henna. Zubní pastu beru dětskou a s uhlím. Bambucké máslo, deodorant - tekutý, olivové mýdlo - kostka.
Z olivového mýdla dělám i tekuté mýdlo.
Pro děti beru šampon tekutý.
Mi přijde, že téhle kosmetiky nepotřebujeme tolik, jako z drogerie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
13.3.21 21:56

@MrsNorris ten blog vypadá taky super. Příručkou myslíš ten e-book?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat