Reklama

Výron kotníku - léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 02.10.18 21:48
Výron kotníku - léčba

Krásný večer,
včera jsem dopoledne spadla ze schodů. Noha mírně oteklo, ale celkem se na ní dalo šlapat. Nicméně jsem měla hlídání, tak jsem neriskovala a zajela k doktorovi. Rtg je prý dobrý, „jen“ výron. Každopádně hned večer mi opuchla a zmodrala půlka nohy. Ani prstama hýbat nemůžu, to je u podvrknutí hlezna normální? Jen mi to stáhli obinadlem, ani berle nedali…Mám doma roční dítě, které jako na potvoru se včera poprvé rozeběhlo a už nezastavilo :mrgreen: Takže klid u mě nepřichází v úvahu.
Jak dlouho u vás trvala léčba? Je mi jasný, že 100% ta noha bude až po několika měsících…Jde mi o to, kdy už budu schopná na ní relativně normálně došlápnout.
Co řízení? Když už jsem konečně na potřetí udělala závěrečky, tak zas nebudu jezdit kvůli výronu.. Za jak dlouho jste sedli za volant? :think:

Díky za odpovědi, za nějaký další zkušenosti budu vděčná :)

Reklama

Reakce:

tlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 02.10.18 22:27

Vyvrkla jsem si kotnik (uz ponekolikate ten samy), ale nikdy se to ani nepriblizilo tem urazum predtim. Byla to bolest, ze jsem pul hodiny nevidela. Na nohu jsem nebyla schopna doslapnout a nemohla jsem ujit ani krok. RTG v poradku, dostala jsem obinadlo a chladili to. Mela jsem nohu oteklou ze vsech stran. V ten samy den, nez se mi to stalo, vsichni blizci byli odjeti mimo domov a ja zustala s ditetem 1.5roku sama, jeste nechodil, lozil. Doma jsem prvni tri dny skakala, nebo lezla po 4. Potom jsem dokazala mirne doslapnout a pajdala jsem. Uz chodim normalne, ale celkova hybnost se mi zatim nevratila. Je to uz 5 mesicu.

alun-ka
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 02.10.18 22:52

Měla jsem oboustranný výron,měla jsem to ortéze a francouzké hole,PN 5 týdnů ale dělám fyzicky,nejhůř jsem skákala asi 14 dní.Při větší zátěži nebo když byla vedra mi to trochu otéká,jinak o něm nevím,bez následků.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 23:34

Mám vyron kotníku cca tři neděle. Chodím tedy už bez berli, ale kotnik mám přes den stažený obinadlem. Chůze mi problémy nedělá. Jen schod dolů ano . Jinak mám oboustranný vyron. Na rentgenu jsem byla a prý jen natažené vázy

Lenka_Hal
Závislačka 4820 příspěvků 03.10.18 03:30

Ja jsem uplny odbornik :mrgreen: STRASNE zalezi jak moc to je vyvrtnute a jak dobre jsi to resila ihned potom. Jakmile see to stane, je treba zaledovat a odpocivat a poradne stahnout. Kdyz seem to stalo Tak,ze jsem zretelne slysela lupnuti,byla jsem zrovna uz jako tehule na kopcich v horach :roll: boty jsem natvrdo stahla,na chvili sedla, pri ceste na chatu jsem u kazdeho potoka botu sundala a strcila do te ledove vody…a za tri tydny jsem uz mohla vybehnout a to jsem to mela natekle a modre. Mne see tohle bohuzel deje docela casto…hlavne na podzim, kdyz je uz listi a ja nevidim dobre kluzke koreny,kameny… Tenhle vikend se mi to natahlo zase,ale Jen trosku, a jeste jsem si rozbila hlavu :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >