Výrůstek na spánku

30
16.5.14 17:20

Výrůstek na spánku

Ahoj holky, mám dotaz, před čtyřmi týdny se mi narodila holčička a už v porodnici jsme si všimli, že má na čele v oblasti spánku malou bouličku, měla jí hned po porodu. Doktoři nám doted neřekli co je to, na ultrazvuku byla a prý by to mohla být kost a nebo taky ne, že se uvidí, třeba se to vstřebá, ale třeba taky ne..jsem z toho dost neštastná, malou pořád pozoruju a zdá se mi boulička čim dál větší, prý s tím ted nic dělat nebudou a bude se čekat :( setkala jste se s tím některá? Má cenu jet s ní třeba na vyšetření do Prahy, nebo to bude všude stejný a prostě musím čekat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Pce
13873
16.5.14 17:27

@Ellinda Já se nesetkala konkrétně s tímhle…ale mému muži se dělají různě po hlavě tukové bouličky růné velikosti…buď se vstřebají a nebo se vyříznou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
16.5.14 17:33

Tuková boulička to prý není, to bych měla aspon trochu naději, že se opravdu třeba vstřebá, já mám strach i z toho vyříznutí, bude mít pak na čele jizvu.. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
16.5.14 17:39

Může to být kefalhematom, který po porodu trochu vyroste, ale pak se zase vstřebá. Akorát je potřeba, aby to hlídal pediatr.
Jinak k „vyšetřením v Praze“ a zbožšťování pražských doktorů. Jsem z Prahy a na neurochirurgii jsem radši jezdila se synem do Ostravy (a to tam nikoho neznáme a ani jsem tam předtím nikdy nebyla), protože mám prostě pocit, že tam jsou lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marry11
16.5.14 18:19

Toto měla kamarádka hned po porodu u malého nevím jak vlastně dopadl ale j určitě zdravý a byl hlídaný u dětského doktora.

je to z porodu jak se malý tlačil ven.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat