Výše PPM a volba RP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 25.07.10 16:07
výše PPM a volba RP

zdravím,
achjo zase ty úřady,pomozte prosím :-(. Bude mi končit mateřská a mám si zvolit rodičák.Chci ho na 2 roky.po běhání a poslání potvrzení na ossz mi poslali potvrzeny papír ale s částkou kt, byla ještě před červnovém zvyšování PPM.má otázka zní jestli o rozhodnutí na rodičák se počítá ta stará mateřská nebo nová?Pže s tou starou bohužel nedosáhnu na požadovanou částku abych mohla mít rodičák na 2 roky:(S tou novou ano.Trochu jsem se do toho zamotala ale snad je to pochopitelné :-)díky za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

fyzikarka
Závislačka 2851 příspěvků 25.07.10 21:59

Ahoj,
jsem na tom úplně stejně,čekám,jakou částku mi uznají. Paní na sociálce říkala,že tu vyšší,ale že neví,v jaké fázi je přepočítávání PPM z 60% na 70%. Takže se může stát,že uznají tu nižší.

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 26.07.10 08:08

fyzi:achjooo to mi ani neříkej :( jenže kdo se v tom á vyznat..já už mám jen 14 dní na to abych to vyřídila a ještě musím jet 70km do našeho kraj.města pže tam mi to sociálka vyplácí…tak jsem zvědavá jak tam pořídím :roll:

fyzikarka
Závislačka 2851 příspěvků 26.07.10 08:24

Pavli, řešila jsem tuhle situaci s kámošem právníkem a říkal,že podle zákona mám nárok na vyšší částku PPM a pokud mi dvouletou variantu zamítnou,mám se písemně odvolat.

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 26.07.10 08:30

Já jsem na tom úplně stejně jako vy, tak jsem taky zvědavá, jak mi to uznají. Takže když neuznají, tak píšu odvolání - no to bych asi stejně udělala :-)

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 26.07.10 09:38

no holky tak jak todle dopadne :lol: zítra to jedu vyřizovat tak pak písnu jak jsem dopadla… u mě to je rozdíl 15kč abych mohla mít 2 roky takže fakt o fous a člověk s tím má takový vyřizování :roll:

fyzikarka
Závislačka 2851 příspěvků 27.07.10 13:12

Pavli,jak jsi dopadla?

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 27.07.10 19:55

Ahojky holky,
jenom dotaz…
Kamarádka nemá nárok na mateřskou (nemá odpracováno),
takže nastoupí rovnou na rizikáč. Pak dostane rovnou rodičák? Může si vybrat jestli na 3 nebo 4 roky? Nebo dostane rovnou 4 letou variantu, případně, kde bych tohle na netu našla.
Moc děkuju.

Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 95 inzerátů 27.07.10 20:02

Yweta, nebude mít na výběr, půjde na 4 roky.

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 27.07.10 20:16

Děkuju

Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 95 inzerátů 27.07.10 20:28

Ywet, tady je vše vysvětleno:
http://www.babyonline.cz/…ovolena.html

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 28.07.10 08:55

ywi:přesně jak píše mari nemá nárok:-)
fyzikarka:tak jsem dopadla úspěšně naštěstí vše zařízeno (teda skoro :lol: ) tu vyšší PPM ti uznají ale potvrdí ti to až od 1.8.2010 takže já to tam nechala a paní mi to pošlě příští týden abych tam nemusela..takže super..žádný problémy s tím naštěstí nebyly :palec:

Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 95 inzerátů 28.07.10 09:15

Pavli, mě to vyřizování taky čeká, ale zajdu tam až příští týden. Ať tam nemusím na 10× :mrgreen: sice já už na 2-letou variantu dosáhnu ted, ale myslím, že bych tam stejně musela pro nové potvrzení. Jaký je vlastně postup? Nejdřív musím na sociálku a pak pro to potvrzení o mateřské?

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 28.07.10 09:39

mari:no myslím že by jsi to taky potřebovala potvrdit…já byla nejdřív na pracáku a tam mě poslali na OSSZ pro to potvrzení..pak tam zase musím zajít dát to potvrzení o výši PPM aby mě vyřídila 2-letý rodičák. a ještě mi má dát nějaký papír o ukončení mateřské kt.musím donést do práce..no mazec :lol:

Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 95 inzerátů 28.07.10 09:49

Pavli, tak to se mám na co těšit :mrgreen: uvidíme, třeba to nebude taková hrůza :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >