Vyšetření sluchu u kojence

babulenka
27.1.10 16:56

vyšetření sluchu u kojence

Dobrý den, prosím, poraďte! Jak zjistit, jestli vaše několikatýdenní miminko slyší? Naše na hlasité zvuky ani na můj hlas nereaguje, otáčí hlavičku jen za pohybem. Je třeba odborné vyšetření? A co vaše děti? Je nám sedm týdnů… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14079
27.1.10 17:00

U nás proběhlo nějaké vyšetření už v nemocnici. Dali jim do ouška něco jako ten ušní teploměr a píplo jim, že má sluch v pořádku na 99%.
Pokud si nejste s miminkem jistí, určitě vám poradí dětská dr. Ale na to tlesknutí nebo bouchnutí by reagovat měl.

Příspěvek upraven 27.01.10 v 17:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
27.1.10 17:01

ve stejné době jako Ty jsem také pořád řešila,jestli Eliška slyší,abych ti pravdu řekla,tak skoro na nic nereagovala,snad jen když jsem kýchla tak se lekla,a slyší

Příspěvek upraven 27.01.10 v 19:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17225
27.1.10 17:12

Babulenko, tvoje miminko by mělo reagovat na hlasité zvuky, např. tlesknutí, kýchnutí nebo bouchnutí dveří. Na mluvení, apodobné pro nás normální zvuky reagují miminka pořádně až od 2měsíců. Tohle mi vysvětlili v nemocnici. A oni tvému děcku nedělali to sluchové vyšetření při propouštění z porodnice? Přesně jak píše Milli - pípnutí do ucha?
JInak samozřejmě určitě zajdi k dr. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6243
27.1.10 17:18

V tuto dobu nám na hlas také asi malej ještě nereagoval, ale při jakékoliv ráně se pěkně leknul, takže jsme věděli, že slyší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
babulenka
27.1.10 17:23

holky, já nevím, jestli jí to vyšetření dělali :nevim: já to každopádně neviděla a ve zprávě z porodnice máme u kolonky screening tohle: PKU, kyčle, hypotyreóza, puls AF, UZ ledvin, CAH, Katarakta, CF. tak nevím, jestli je něco z toho sluch…?

• Nahlásit
  • Citovat
36017
27.1.10 17:32
babulenka píše:
holky, já nevím, jestli jí to vyšetření dělali :nevim: já to každopádně neviděla a ve zprávě z porodnice máme u kolonky screening tohle: PKU, kyčle, hypotyreóza, puls AF, UZ ledvin, CAH, Katarakta, CF. tak nevím, jestli je něco z toho sluch…?

neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5090
27.1.10 17:58

Babu - určitě to bude v pořádku… Taky jsem to nějakej čas řešila, na hlas nereagoval, jen opravdu na velkou ránu, bouchntí dveří, kýchnutí a tak - jak píšou holky. Zdálo se mi, že to trvá dlouho, ale pak najednou se to změnilo a začal se otáčet i za mluvením.
Pro klid v duši se dr. na příští kontrole zeptej, ale nebuď zatím zbytečně vyděšená :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
27.1.10 20:27

Babulenko, já mám pocit, že standartně se vyšetření sluchu hned nedělá, aspon nikdo v mém okolí ho neabsolvoval. Moje maminka má částečnou ztrátu sluchu, takže já si u obou dcer zažádala o vyšetření hned po narození, takže obě byly vyšetřeny ve 2 dnech věku a pak jsme byly ještě na přezkoušení ve 3 měsících. Vyšetření trvalo cca 30minut a ideální je, když miminko spinká. Do ouška strčili malinkatý jakoby trychtýřek a pouštěli různé podněty.Protože bylo všechno v pořádku, tak máme přijít při jakémkoliv podězření. Rodila a byla jsem v Motole.
Ted kontrolovala sluch starší dceři doktorka na 3leté prohlídce, ale jen klasicky jako každýmu.
Pokud se ti něco nezdá, určitě bych to konzultovala, za to nic nedáš.
Držím moc palce.

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
27.1.10 20:30

Jak tady čtu o tom ušním jakoby teploměru při propouštění z porodky, to si nejsem jistá, ale to možná u nás vynechali, když jsme byly přímo na ORL :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
38
23.2.10 14:13

Aj nám v porodnici robili sluchový screening - taký ušný teplomer - malý mal jedno uško nestabilné :cry: veľmi dlho - už som sa bála že bude mať s uškom problémy, dlho doma nereagoval, len na veľmi hlasité podnety- ako buchnutie. V prvom roku mu 3×pichali uška, po očkovaní prevenarom sa všetko upravilo.Teraz počuje až za roh :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.12 19:11

Holky tak já jsem docela zmatená. Naše mimčo má 2,5 měsíce. Nejsem si jistá, jestli slyší. Pokud brečí a vezmu chrastítko a začnu chrastit tak ztichne a je v klidu. Jákmile přestanu, začne opět brečet. Jenže třeba na tlesknutí, bouchnutí poklicema, bouchnutí dveří nereaguje vůbec. Takže nejlepší je říct to asi u doktorky a ona nás někam pošle, že?

• Nahlásit
  • Citovat
2
30.4.14 09:15

Ahoj Anonymko,
pro tvůj klid i pro zdraví miminka bude určitě nejlepší, když se obrátíš na lékaře a necháš miminku udělat screening ouška. Je to rychlé a bezbolestné a budeš mít klid. Napiš potom jak jsi dopadla! Držím palečky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama