Výsledky vyšetření moči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Isia
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 04.10.18 19:11
výsledky vyšetření moči

Můžete mi prosím někdo vysvětlit výsledky vyšetření moči? Byla jsem u doktorky na kontrole, vzala mi krev a moč. Ve výsledku mám napsáno:
U_pH 7.0 (ref. meze 4,50-5,50)
U_Epitelie dláždicové 51,0 (re. meze 0,00-15.0)

Pouze tyto hodnoty jsou odchylkama, jinak je vše v pořádku. Doktorka mi k tomu nic neřekla, všimla jsem si toho až jsem přišla domů. Můžete mi někdo vysvětlit co to znamená? Děkuji

Reakce:
Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2450 příspěvků 04.10.18 19:19

Tak pouze laicky můžu říct,že asi ph závisí i na tom co a kolik vypiješ a epitelie dle mého můžou být zaneseny do moči z vnějšku,když čůráš…Podle mě jí hlavně zajímaly leukocyty-bílé krvinky a krev…Pokud ti nic neřekla,zřejmě je to ok..

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 04.10.18 19:55

@Isia normální nález. Ph závisí i na tom jak čerstvá je ta moč, dále na stravě a tak. Epitelie bude kontaminace jak píše @Danulinka16

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >