Reklama

Vysoká sedimentace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuza92
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 21.12.16 19:22
Vysoká sedimentace

Ahoj holky, už začínám být trochu zoufalá. Začátkem listopadu jsem měla ošklivou anginu. Po angině jsem šla na krev a měla vysokou sedimentaci zhruba 40/80 nevím přesně. Doktor nakonec ještě z podrobných krevních testů zjistil, že to nejspíš byla momonukleoza nebo jsem ji musela prodělat už někdy dřív, že mám na ní v krvi protilátky. Na kontrole jsem měla sedimentaci 22/40 a dneska jsem byla po 2 týdnech zase na krvi a opět to stouplo 35/68. Nechala jsem si udělat CRP a to bylo v normě 7. Doktor mi řekl, že si myslí, že to způsobujou mandle, které mám zvětšené a že pokud to po novym roce nebude dobrý, pošle mě na krční a bylo by dobrý mandle vzít, ale to se mi tedy moc nechce. Mandle mám velké už odmalička a na anginy jsem nikdy netrpěla, letos jsem ji měla 2×. Máte někdo zkušenost, že by sedimentace takhle lítala? Je pravda, že mám trochu rýmu, ale jinak se cítím dobře. Mám si ještě vyžádat nějaká vyšetření? Nebo myslíte, že by bylo lepší si nechat mandle vyndat? Děkuji za všechny odpovědi.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 19:36

Měla jsem kdysi, ještě jako dítě, několik měsíců zvýšenou sedimentaci bez jiných příznaků. Po spoustě vyšetření mě doktorka poslala k zubarce, která mi zjistila nějaký váček nad zubem. Po jeho odstranění byla sedimentace ok. Takže bych být tebou zkusila zubařku.

Sedmikraska89 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 22:25

To se jeste nekde dela sedimentace? 8o Prestala se delat uz pred lety prave kvuli nesmyslnym vysledkum. Pokud mas crp v poradku, neresila bych to.

zuza92
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 22.12.16 10:48

@Sedmikraska89 no naposledy mi jí taky dělali někdy v dětství a pak až teď. Doktor mě nechce nechat dokud to nebude dobrý, přitom mi sám říkal, že to může být cokoliv, ale hlavně tvrdi, že to je mandlema, ale nechci si je nechat vzít jen tak.

káťa
Extra třída :D 12621 příspěvků 26.12.16 12:28
@Sedmikraska89 píše:
To se jeste nekde dela sedimentace? 8o Prestala se delat uz pred lety prave kvuli nesmyslnym vysledkum. Pokud mas crp v poradku, neresila bych to.

No me ji dela dr. po kazdych ATB. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama