Vysoký tlak může být příčinou spontánního potratu v prvním trimes

Anonymní
29.3.20 14:55

vysoký tlak - potrat

Ahoj, nevíte někdo, prosím, jestli vysoký tlak (kolem 140 - 150, spodní nevím), může být příčinou spontánního potratu v prvním trimestru?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

358
29.3.20 15:24

Tlak nema byt vic jak 140/90. Podle me chvilkove vykyvy neohrozuji miminko na zivote (mela jsem i 150/95), ale musi to byt podchyceno a leceno. Ne chodit s obrim tlakem cele tehotenstvi. Pokud se tlak nesnizi, tak bohuzel nemocnice. Je to zradne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48759
29.3.20 15:35

Trpela jsem na vysoky tlak v tehot., tehdy to s tlakem zacalo.
Ani jedno dite jsem nedonosila uplne do terminu, dr. chteli, at rodim driv, ze dite neni v bezpeci.
Vsechny teh. jsem byla hlidana a u jednoho jsem jedla prasky, ktere gyn. predepsal. Ted uz jim prasky na tlak porad. Mam to nejspis po mamce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
30.3.20 12:53

Děj si na to pozor, může to být hodně nebezpečné. U mě to doktorka podcenila a maličkého jsem nedonosila.
V prvním trimestru to zase tak závažné není, ale jestli máš takovýto tlak už na začátku, tak bys už asi měla něco brát.
Mě začal tlak stoupat od 2 trim., léky jsem navyšovala, ale stejně jsem skončila v 6. měsíci. :,(

V první řadě ber léky, měř si tlak ráno, odpoledne i večer a když bude vyšší tak si navyš léky (dle pokynu lékaře)
A doporučuji chodit častěji na gynekologii, doktor by ti měl MĚŘIT minko jestli dobře prozpívá!

Já chodila jednou za měsíc na gyndu a jednou za měsíc na tlak.
Jeden měsíc jsem byla v pořádku a druhý jsem ležela po císaři v nemocnici.
Není to žádná sranda.

• hodně odpočívej (nech si napsat nemocenskou)
  • hodně pij
  • pravidelně si nech měřit miminko
  • jez léky dle lékaře

Když tě budou hlídat, tak si myslím, že to bude o. k.
Ne každá maminka má závažné komplikace, sestřenka měla taky u obou vysoký tlak a donosila obě děti. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama