Vysoký záhon

19.3.21 11:18

Vysoký záhon

Ahoj, holky! Mate nekdo zkusenosti s vysokymi zahony? Manzel mi ted stavi dva: 3m x 1m x 0,75m. Vim ze se maji vrstvit, ale ja nemam cim. Muzu tam nahazet pouze hlinu ze zahrady a nahoru dat substrat z obi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68548
19.3.21 11:24
@EvikuMiluna85 píše:
Ahoj, holky! Mate nekdo zkusenosti s vysokymi zahony? Manzel mi ted stavi dva: 3m x 1m x 0,75m. Vim ze se maji vrstvit, ale ja nemam cim. Muzu tam nahazet pouze hlinu ze zahrady a nahoru dat substrat z obi?

Tak záleží, co tam chceš vypěstovat. Hrášek a rukola ti vyroste asi na čemkoli. Já dávala kompost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1565

Ahoj, taky jsem měla, ale už po 3 letech zhnil. Teď stavíme raději sklenik, každopádně já to řešila tak ze jsem tam na dno dala hlínu ze zahrady a taky drny z trávníku co jsme pod zahonem odklidili, pak jsem dala kompost a nahoru hlinu resp zeminu co prodává OZO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538

Spíš musíte. Jinak to je tak na vlečku materiálu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
19.3.21 11:27

Substrát z obi mi přijde zbytečný. Raději normalni vyzralý kompost. Nebo dospod shrabanou trávu, listí apod a navrch hlínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2638
19.3.21 11:50

Dávala jsem větve, na to suché listy, hnůj a nahoru kompost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 12:02

@madyb substrat bych dala jen nahoru. Bohuzel nemam kde sehnat listi, vetve atd. Kompost bych sehnala nekde v zahrad. centru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
19.3.21 12:04

@EvikuMiluna85 spíš dojet s vozíkem přímo do nějaké kompostarny. Vyjde tě to mnohem levněji. Ale pokud peníze neřeší, tak si nech dovézt 2 palety pytlovanyho kompostu a to tam nasyp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 12:05

@Cenarius hliny mam dost na zahrade, ale vetve, listi atd. mi chybi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 12:06

@Cenarius manzel mne zarazi do zeme, uz to vidim)) zkusim vyguglit nejakou kompostarnu v okoli :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2638
19.3.21 12:10
@EvikuMiluna85 píše:
@Cenarius hliny mam dost na zahrade, ale vetve, listi atd. mi chybi.

Listí a větve určitě rád poskytne každý soused se zahradou s ovocnými stromy. :-) Zvlášť teď na jaře, kdy se dělá řez. Zkus rozhodit sítě po okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
19.3.21 12:16

Ty máš zahradu a nekompostuješ? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3152
19.3.21 12:19

Mame tri od lonska, vysoké asi do pasu, a do každého padlo neskutečně materiálu, ono se to nezdá. Davali jsme tri vrstvy, dolu drenaz, pak kompost a nahoru substrát, ten jsme meli pytlovanej a teda 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 12:24

@MrsNorris jsme tady teprve pul roku, a mame malou zahradku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
19.3.21 12:37

@EvikuMiluna85 Kompost je základ… i kdybych se měla na chatě vzdát jednoho ze záhonů, tak kompostu nikdy. Přichází jaro, akorát čas ho založit. ;)

Jinak u těch vysokých záhonů bývá potřeba je dost zalívat - schraňujete dešťovku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat