Vyšší dávky UM

122
4.12.20 08:11

Vyšší dávky UM

Ahoj holky, mám doma téměř tříměsíčního chlapecka, od narození je na UM. Od narození jsme na Nutrilonu a žádné problemy.
Jen asi před týdnem mu přestalo stačit dávkování uvedené na krabici, dle toho by měl denně vypít 830ml, což je MINIMALNI denní dávka. Protože po krmeni jeste řval hlady, zvedla jsem mu ranní a večerní dávku, takže celkem dostává 910ml. Zde se mi, že za ten týden hodně přibral. Nutno podotknout, že se narodil jako velké čtyřkilove miminko.
Držíte se přesně dávek uvedených na krabici, nebo dáte mimcu, kolik si řekne? Samozřejmě pokud z toho nemá žádné problemy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18206
4.12.20 08:20

Dítě dostalo tolik, aby se zasytilo. Kojenýmu dítěti taky mlíko nedávkuješ. Obě holky jsem měla fakt hodně baculatý, v roce měly přes 13kg. Jedna kojená, druhá na UM. Váhu jsem neřešila, všechno vyběhaly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
4.12.20 08:23

Já si právě taky myslím, že je nesmysl držet se za každou cenu nějakých univerzálních tabulek. Každé dítě je jiné a má jinou potřebu, asi je i jasný, že sedmikilovy macicek bude chtít víc než o kilo a půl lehčí mimco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
4.12.20 08:23

Taky bych dal co chce dite a ne presne podle krabice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585
4.12.20 08:29

Ty tabulky jsou přibližné, je jasné že jinou potřebu bude mít 2,5 kg drobek a 5 kg člobrda. Mě děti vypily UM tolik, co bylo v tabulce o řádek až dva výš než jejich aktuální věk. Jinak malé děti rostou nárazově, třeba jeden den jsem dala dítěti body, potom šlo vyprat a usušit a druhý den jsem ho chtěla dát znovu a zjistila jsem, že mu 2 cm chybí na dopnutí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
4.12.20 08:41

Tabulky jsem vůbec neřešila. To by mi syn řval hlady :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61613
4.12.20 08:52

Dej ví, u kojení to taky přesně nevíš, kolik si vezme. Kor když už se narodí s vyšší váhou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
4.12.20 09:26

Ježíš holky už pochopte, že děcka nerostou a nejí podle tabulek :zed: Jako jasně, chápu, jste prvorodičky a spoustu věcí nemůžete vědět, ani já jsem nevěděla, ale tohle je otázka selského rozumu. Má hlad = zvýším dávku a nějaká tabulka mi je… u východu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14736
4.12.20 09:26
@Heivka píše:
Jinak malé děti rostou nárazově, třeba jeden den jsem dala dítěti body, potom šlo vyprat a usušit a druhý den jsem ho chtěla dát znovu a zjistila jsem, že mu 2 cm chybí na dopnutí :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: A ty si myslíš, že přes noc vyrostlo dítě o 2cm? Nesrazilo se ti čirou náhodou spíš to bodýčko? :P :P :mavam:

Jinak samozřejmě dej víc, ať nemá hlad. Jsou děti, co mají ve 3m sotva 3kg a pak takové, co mají dvojnásobek. Je jasné, že ty pak potřebují víc jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
4.12.20 09:55
@Kajka321 píše:
Já si právě taky myslím, že je nesmysl držet se za každou cenu nějakých univerzálních tabulek. Každé dítě je jiné a má jinou potřebu, asi je i jasný, že sedmikilovy macicek bude chtít víc než o kilo a půl lehčí mimco.

Dávej tolik, kolik si řekne a neřeš. Stejně jako s příkrmy. Pokud ti přibírá a neřve hlady, tak je to v pořádku. ono se ti může stát, že chvíli bude chtít víc, a pak třeba míň. Ty taky nejíš každý den stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
4.12.20 09:57

No rozhodně mu dát kolik chce. Těžko když bude řvát hlady ho necháš řvát. Každé dítě je jiné. Náš 1,5 měsíce starý syn některý den jí jako půlroční jindy nedá ani to co by měl. Za 6 týdnu přibral 1,2 kg a vyrostl o 5,5 cm. Oblečení už velikost 68 a to některé děti mají 62 údajně až do půl roka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585
4.12.20 09:58

@unuděná Nesrazilo, bylo prané a sušené hodněkrát ono stačí růst o půl cm aby pak bodyčku ty dva cm dole chyběly, ono dítě roste do všech stran ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
4.12.20 10:01
@unuděná píše: :mrgreen: :mrgreen: A ty si myslíš, že přes noc vyrostlo dítě o 2cm? Nesrazilo se ti čirou náhodou spíš to bodýčko? :P :P :mavam:Jinak samozřejmě dej víc, ať nemá hlad. Jsou děti, co mají ve 3m sotva 3kg a pak takové, co mají dvojnásobek. Je jasné, že ty pak potřebují víc jíst.

U nás to samé. Velikost 50 možná tak první jeden dva dny. 56 prvních 14 dní. 62 už kolem měsíce začala být hodně malá. Teď má v 6 týdnech 68 a zatím dobrý ale už moc místa tam není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14736
4.12.20 10:03
@TataOndra píše:
U nás to samé. Velikost 50 možná tak první jeden dva dny. 56 prvních 14 dní. 62 už kolem měsíce začala být hodně malá. Teď má v 6 týdnech 68 a zatím dobrý ale už moc místa tam není.

O tom nerozporuju, já měla děti ještě větší, velikost 50 ani jeden nikdy neměl, 56tku v podstatě na prvních pár dní doma :P Ale nerostou 2 centimetry do délky „přes noc“, to mi nikdo nenamluví :P @Heivka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
4.12.20 10:11
@unuděná píše:
O tom nerozporuju, já měla děti ještě větší, velikost 50 ani jeden nikdy neměl, 56tku v podstatě na prvních pár dní doma :P Ale nerostou 2 centimetry do délky „přes noc“, to mi nikdo nenamluví :P @Heivka

Tak 2 cm do délky (výšky) je přehnaný ale taky jsem sam viděl že to co jeden den šlo obléknout druhý den už ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat