Vývoj a jídlo 16 mesicniho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 15:36
Vývoj a jídlo 16 mesicniho

Holky, mám trošku obavy z vývoje mého syna 16 m. Abych značka od začátku co nedela/neumí, nechce dělat. Nechodi, za ruku jde, ale sám ne (ok, čas do 18m),ale neřekne máma ani táta. Vše je aaa nebo eee. Sem tam ta ta nebo má má zaslabikuje, ale cíleně ne. Nechce jist kousky ovoce. Nikdy nesnedl ani čtvrtku banánu, hrusku ukousne a vyplivne, to samé jablko, meloun atd. Ji jen presnidavku. Nabízím mu pevné ovoce 3× denně. Oběd ji nejradši něco dost mokrého, není třeba zvlášť brambory a maso. Musí to být s hodně omáčkou, kousky mu Teda nevadí, ale nesmí být velké a suché (až na chleba nebo rohlík, krupky rýžové atd) Nechce sám jist, ji sám jen chleba/rohlík a rajčata. U jídla hned se vrtí, je to pro něj ztráta času. Musí mít u toho tablet. :oops: jinak by nejedl. S tabletem toho sní dost. Co umí. Jezdí na odrazedle celkem rychle. Umí vylézt na klouzacku po schodkach, umí ukázat nos, zuby, jazyk, uši, oči, vlasy, brisko, nožky, ruky, rozumí pokynů vselijakym (odnést do koše, zapnout vysavač, vycistit zuby atd atd, je toho hodně, rozumí téměř všemu, ale ta žádná slova je znepokojují) umí různé hříčky na pokyn ukázat, klasické paci atd, udělat malá, dát pusu… nebo pohybovou básničku ukáže. Rad si prohlíží knížky a ukazuje na obrázky. Ukazuje prstem od roku, je hodně kontaktní. Trošku už srovnává, starší syn byl Teda „vic napřed“ vím, že, se nás u syna dr ptala na spojování slov v 18 :? To u nás Teda nehrozí. A a tím jídlem to je taky pěkně blbý :think:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 15:38

Pardon za chyby, píšu z mobilu. V 18 mělo být v 18 měsících *

P4ja
Extra třída :D 10017 příspěvků 01.07.19 16:40

Hele jídlo jev pohodě znám i tříleté, kteří nic než skleničky nejí. A mluvení bych se nebála až to přijde tak bude jak kulomet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 16:44

Dej mu čas. Syn v 16 měsících nemluvil, nereagoval, neukazoval. Nějaké dětské hříčky neexistovaly. Knížky jenom okusoval.
Nějaké dát jídlo, aby si ho dával do pusy, vůbec neexistovalo, protože nechápal, že si ho má dát do pusy. Jídlo jedl mixované batolecí „ajntopfy“. U jídla jsem mu zpívala, protože pohádky nechápal. Kdybych mu nedala 5× denně jídlo, tak by nejedl.
Některé děti potřebují vic času. Tvůj syn je moc šikovný, tak vydrž.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 18:19

A kdy váš syn udělal nějaký zlom: například mluvení, ukazování?

Váš příspěvek
Reklama