Vývoj u osmiměsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lusybb
Nováček 8 příspěvků 12.12.18 08:11
Vývoj u osmimesicniho miminka

Dobrý den, už z toho asi blázním, proto jsem se tu zaregistrovala a prosím o nějakou radu nebo zkušenosti. Mám skoro 8 měsíčního chlapečka. Chtěla jsem se zeptat na jeho vývoj. Příjde mi, že má svůj svět. Skoro vůbec nereaguje na své jméno, když zareaguje tak je to z dálky a musí mít dobrou náladu. Když sedíte u něj, tak se na Vás nepodívá. S tím souvisí i oční kontakt. Moc ho neudržuje. Když si ho posadím na klín a chci si s ním hrát, tak kouká všude okolo sebe a na mě se nechce podívat. Když s ním dělám paci paci, tak kouká někam jinam. Baví ho když s ním děláte blbosti ( jako házení do vzduchu a prostě rošťárny), to je vysmátý. Nikdy nebyl moc tulivé miminko. Lidí se nebojí. Ještě nežvatlá, jen hučí a hučí a nebo píská. Hraje si, ale spíš musím být furt s ním, jinak ho to nebaví. Od malička mu říkám pozorovatel. Všude kouká okolo sebe… miluje vypínače a když jdeme okolo, hned ho chce zmáčknout. Ještě nesedí a neleze, jen se přetáčí a plazí se. Vím, že na nějaké soudy je ještě moc brzo, ale vidíte tam nějaký zdvižený ukazováček? Prosím o radu

Přečtěte si článek: Miminko 8 měsíců: Klubou se první zoubky

Reakce:
Janli
Kelišová 6831 příspěvků 12.12.18 08:17

Normální osmiměsíční dítě :nevim:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1450 příspěvků 12.12.18 08:18

Myslim, že je to úplně normální miminko.

alisekR
Kelišová 5420 příspěvků 12.12.18 08:27

Normální vývoj. Internetová masáž ohledně vlny autismu způsobuje podobné hysterie. Buď v klidu. Je dobře že pozoruje a vydávat zvuky. Těžko nti bude v osmi měsících předčítat Vergilia v originále. ;)

Apple11
Stálice 56 příspěvků 12.12.18 09:19

Buď v pohodě, máš normálního osmiměsíčního chlapečka, takhle se náš v tom věku taky choval. Teď mu bude rok a leze, sedí, staví se, obchází nábytek a na jméno slyší jen když se mu zovna chce, jinak se potutelně usmívá a dělá že neslyší :lol: Zrovna teď o víkendu mi shodou okolností moje švagrová psycholožka říkala, že autistické děti nesnáší vyhazování do vzduchu a podobné „kravinky“ :lol: Takže si v klidu užívej miminka a adventního času :mavam:

S.maya
Závislačka 4389 příspěvků 12.12.18 09:42

Malej je hotovej z vypínačů taky. Už mu je 1.5 roku a přijde mi to normální. Už ví, že může vypnout a zapnout světlo.

Hoa Mai
Kelišová 5876 příspěvků 20 inzerátů 12.12.18 09:48

@Lusybb Nevidím tam nic divného. Jsou miminka, která by se na maminku koukala neustále a jsou miminka, které víc zajímá objevování světa a maminka je „okoukaná“, protože ji vidí pořád. Takový byl můj první syn, ne že by neuměl navázat oční kontakt, ale pořád se někam plazil, v náručí nevydržel moc dlouho, koukal všude možně, hříčky jako paci paci a jak jsi veliký ho nikdy nebraly. V 8 měsících taky žádné artikulované slovo neříkal, až v 9 začal s mama a nějak trochu víc se rozmluvil až kolem dvou let. Teď je mu pět, je normální, velmi chytrý a šikovný, bezchybně mluví od tří let.

Lusybb
Nováček 8 příspěvků 12.12.18 11:33

Všem moc moc děkuji za odpovědi. Moc jste mě uklidnili. Prcek si prošel novorozeneckou sepsí a asi proto jsem tak opatrná. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Lascivní pohyby, vyzývavé oblečení a postava dvacítky: Šinkorová všem vyrazila dech

Herečka Daniela Šinkorová (46) dokáže dost překvapit. I když za chvíli oslaví... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >