Miminko a škytavka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DangerousIzzi
Povídálka 41 příspěvků 8 inzerátů 12.12.18 07:02
Miminko a skytavka

Ahoj, naši malou trápí skytavka, někdy jednou, někdy i víckrát denně…
Chtěla bych ji nějak pomoct, protože když přijde po jídle tak většinou ublinkava.
Máme dnes 18 dní, dávala jste některá takovému malému mimcu cajik a kolik? Nebo vodu? Prý by stačila trosicka kmínu s vodou.

Přečtěte si článek: Škytavka u novorozence, co ji pomáhá zastavit?

Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 12.12.18 07:04

Nám radili jemně fouknout do obličeje, změní se rytmus dechu a hodněkrát to pomohlo.

rozand
Závislačka 4066 příspěvků 12.12.18 07:20

Nestrkala bych 18denni nic krome mat. mleka. Skytavka je normalni, je to dane rozmery a pomery casti tela.

Ivčis
Závislačka 4063 příspěvků 12.12.18 07:21

Děti škytaly a škytat budou, je to nepříjemné ale neni receptu proti tomu ;)

kacakaca
Závislačka 2643 příspěvků 12.12.18 07:53

Deti mi skytaly uz v brise. Skytani se neboj. Ale urcite bych novorozenci nedavala vodu nebo caj. Jestli ma neci pit, tak mleko.

DangerousIzzi
Povídálka 41 příspěvků 8 inzerátů 12.12.18 08:34

No právě, jenomže ona toho vypije :D… Ridily jste se podle doktorky? Týden zpět mela 4128g a prý ji nemám dávat víc než 70ml. Vím, že každý prcek je jiný, ale ona má dost při 90-100ml. Nekojim, protože mi toho teče moc naráz a ona strašně hlta, má toho plnou pusu a nebo to hned plive ven, takže odsavam, jinak bych ani nevěděla kolik toho vypije.
Aby neměla v půl roce deset kilo :D

Diana69
Kecalka 250 příspěvků 11 inzerátů 12.12.18 09:27

A nemá někdy skytavku třeba že ji je zima? Chlad od nozicek to taky může dělat.

pikola
Neúnavná pisatelka 19694 příspěvků 12.12.18 09:59
@DangerousIzzi píše:
No právě, jenomže ona toho vypije :D… Ridily jste se podle doktorky? Týden zpět mela 4128g a prý ji nemám dávat víc než 70ml. Vím, že každý prcek je jiný, ale ona má dost při 90-100ml. Nekojim, protože mi toho teče moc naráz a ona strašně hlta, má toho plnou pusu a nebo to hned plive ven, takže odsavam, jinak bych ani nevěděla kolik toho vypije.
Aby neměla v půl roce deset kilo :D

Kdyby jsi ale kojila, tak to nezměříš kolik vypije. :nevim: zkoušela jsi laktační poradkyni? Jinak takhle kojit dlouho nebudeš, musí to být hrozně náročné a je to škoda když máš hodně mlíka. Taky jsem měla velké mimino, přece jí už od narození nebudeš omezovat na jídle.

kacakaca
Závislačka 2643 příspěvků 12.12.18 10:27
@DangerousIzzi píše:
Aby neměla v půl roce deset kilo :D

Uuuf, je blbe to sem psat, kazdy by mel verit svemu doktorovi, ale… toto ja bych nedelala. Bud bych trochu odstrikala pred kojenin, ale u tretiho ditete uz jsem lina, nechala bych to dite pocucnout, pak nechat trochu odtect do plenky a kojila dal. Moje deti mely extremni prirustky, faldy i na prstech a za dva roky padaly z tabulky na opacnem konci a to je jina fuska, dostat do nich jidlo, kdyz nechteji.

Byt tebou, pozvu si hned laktacni poradkyni na pomoc s tim, JAK kojit, ale neomezovala bych takhle male dite v tom, KOLIK kojit. Prepije se? Vyblije to, prevleces a hotovo. Pribere? Ano, pribrat ma.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 12.12.18 10:30

@DangerousIzzi Vůbec bych neřešila kolik toho vypije, každé dítě je jinak hladové :) a jak píše @pikola tohle odsávání a krmení je na palici a takhle vydržíš kojit chvíli, hlavně za pár týdnů tolik mlíka mít nebudeš a bude se ti špatně odstříkavat, ona se ta produkce časem trošku upraví. Takže bych se spíš zaměřila na správnou techniku kojení.

Ze zdravotních důvodů jsem kojila jenom osm dní, pak jsem musela přejít na UM a flašku a tím pádem jsem věděla kolik vypije a v šesti týdnech měl za 24 hodin 7× 150ml mlíka a bylo mi to jedno, nenechám ho řvát hlady. Na kontrole v 7 týdnech měl 5,5 kg a 59cm, při narození 3,4 kg a 50 cm, takže to jídlo prostě potřeboval. Teď má půl roku a váží 8,5kg a má 71cm. Takže je prostě velký… a tomu že jí nebudeš dávat jídlo nezabráníš, má prostě dispozice k tomu být větší, ale to je normální… A škytavku má malý i teď… Někdy škytá celý den po každém jídle… U mimin je to normální, vůbec bych to neřešila. Mě škytal už břiše i 7× denně, furt mi hopsalo břicho, po narození to bylo stejné, teď škytá tak 2× v týdnu, ale za to furt :D

Hlaholice
Kecalka 496 příspěvků 12.12.18 15:28

Jo, já na škytavku někdy dávám čajík nebo vodičku. Trochu si cucne a hned je po škytání. Mlíčko mi na škytavku většinou nechce. To dávam, když skyta po jídle (poblinkani). Někdy skýtá z hladu, tak přikrývám a kontroluju, jestli ho nestudi plinka. Vím, že se obecně říká, že čajík a vodička se dávat nemá, ale mě to přijde lepší než nechat dítě skytat s nechat ho brečet kvůli ty skytavce. U sebe bych přece taky nečekala, až mě škytavka přejde. Jinak co se týče odsávání, tak ja jsem začala teď přes den odsávat a davam dost z láhve a mě to naopak naprosto vyhovuje. Je to pro mne mnohem pohodlnější a když jdu zrovna kojit, tak mě to tak neštve jako dřív. A i jsem klidnejsi, když vidím, že toho malej dost vypil. A celkově jsem min ve stresu.

DangerousIzzi
Povídálka 41 příspěvků 8 inzerátů 13.12.18 09:06
@Diana69 píše:
A nemá někdy skytavku třeba že ji je zima? Chlad od nozicek to taky může dělat.

To pravé kontroluji a neni to tím :)

DangerousIzzi
Povídálka 41 příspěvků 8 inzerátů 13.12.18 09:14

:) já ji rozhodně trápit hlady nebudu, ani jednou jsem ji od té doby nedala tak málo, dávám ji dokud nepřestane pít. Narodila se s váhou 4045g, pak ještě v porodnici spadla a odcházely jsme čtvrtý den s 3750g, já neměla mliko ještě. A na kontrole měla po týdnu co byla doma 4120g naštěstí (a to se mi začalo dělat mliko až den před kontrolou). :roll: aby neměla jak tatínek v půl roce deset kilo :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >