Vývojová vada u miminka

Anonymní
6.5.20 20:46

Vývojová vada u miminka

Ahoj, mám na vás dotaz… mám doma jedno dítě, které mělo vývojovou vadu, ta šla naštěstí odoperovat a dítě je v pořádku… chtěla bych se zeptat zda z vás měla dle s vývojovou vadou a dosud těhotenství měla zdravé dítě? Nechtěla bych mít doma jedinacka, ale mám strach, ze ný dítěti mohlo něco být… jak jste to řešili? A co jste před dalším těhotenstvím dělali/nedělali? Moc díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5368
6.5.20 21:24

Máš tam kýbl překlepů, tak jestli jsem to správně vyluštila, tak dávám vědět, že já mám dokonce 2 zdravé děti po prvním dítěti s VVV. Pokud to není dědičné geneticky, tak je to náhoda. Akorát jsem brala jiné vitamíny v těch dalších těhotenstvích, které jsou proti vadám GI traktu (to má to první dítě) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 21:29

Syn se také narodil s vývojovou vadou. Druhé dítě jsme, ale také chtěli. Podstoupili jsme genetické vyšetření, ale tato vada co měl syn, nám úplně určit nemohli, bylo tam nějaké riziko, že by to mohlo mít i druhé dítě. My do toho šli a díky bohu se nám narodila zdravá holčička.
Vada nebyla život ohrožující, ale syn má hendikep na celý život :(

• Citovat
  • Nahlásit
Modrásek modrý
6.5.20 21:30

Obrátila bych se na genetiku, vyhodnotí situaci a doporučí vhodný postup

• Citovat
  • Nahlásit
2170
6.5.20 21:54

Já sama mám VVV genetickou a syn je zdraví a čekám teď holčičku a vypadá to, že bude taky zdravá. Bohužel v tomhle genetika nepokročila, prostě buď to bude mít nebo ne. Ani se neví jak to,,skace''

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3341
6.5.20 21:54
@Anonymní píše:
Ahoj, mám na vás dotaz… mám doma jedno dítě, které mělo vývojovou vadu, ta šla naštěstí odoperovat a dítě je v pořádku… chtěla bych se zeptat zda z vás měla dle s vývojovou vadou a dosud těhotenství měla zdravé dítě? Nechtěla bych mít doma jedinacka, ale mám strach, ze ný dítěti mohlo něco být… jak jste to řešili? A co jste před dalším těhotenstvím dělali/nedělali? Moc díky

Jak píše @Modrásek modrý, zeptej se genetiků. Proč riskovat, když to jde vyřešit? Nebo pokud víš přesně, jaká vada to je, vygoogli si, co ji nejčastěji způsobuje. Ale měl by ti to možná říct i prediatr, jestli je to vada dědičná nebo náhodná. Nebo aspoň poradí, kam jít.
EDIT: ne vždy to jde vyřešit, ale často ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 22:21

Moc se omlouvám za překlepy. Psala jsem to u kojeni a mobil mě to sám opravuje… tak se omlouvám:) ale jste dobří, ze jste pochopili co chci napsat… na genetice jsme byli, ale výsledek je takový nic neříkající… ze proste 3%deti mohou mít vývojovou vadu a ze se muže projevit nějaká zátěž z rodiny, která se v předchozích generacích neobjevila nebo nebyla… čekala sem, ze nám genetika řekne tam a tam nastala chyba, to a to udělat jinak… ale výsledkem je tohle obecný tvrzení.
vadu jsem si zajišťovala, konzultovala s gynekologem, na jipce kde malá ležela, s pediatrem… proste všichni říkají, ze se proste stane někdy… ale mám strach, aby se nestalo podruhé nebo aby se nestalo něco horšího…
první těhotenství sem měla bez problému, bez nemoci, jedla sem docela dobře, nepila alkohol, nekourila… proste sem se snažila udělat pro mimco vše a přesto se nepovedlo…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 22:24
@Anonymní píše:
Syn se také narodil s vývojovou vadou. Druhé dítě jsme, ale také chtěli. Podstoupili jsme genetické vyšetření, ale tato vada co měl syn, nám úplně určit nemohli, bylo tam nějaké riziko, že by to mohlo mít i druhé dítě. My do toho šli a díky bohu se nám narodila zdravá holčička.
Vada nebyla život ohrožující, ale syn má hendikep na celý život :(

A za jak dlouho ste šli do druhého? A dělali jste aktivně něco pro to aby druhé dítě bylo zdravé? Byli jste i vy rodiče někde na testech? Moc dekuji. Se synem mě to mrzí:(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 22:28
@mau-mau píše:
Máš tam kýbl překlepů, tak jestli jsem to správně vyluštila, tak dávám vědět, že já mám dokonce 2 zdravé děti po prvním dítěti s VVV. Pokud to není dědičné geneticky, tak je to náhoda. Akorát jsem brala jiné vitamíny v těch dalších těhotenstvích, které jsou proti vadám GI traktu (to má to první dítě) :palec:

Omlouvám se za preklepy, mobil mě slova pořad opravuje a často si toho nevšimnu… prosím, můžete mi napsat jaké přesně jste brala ty vitaminy? A další těhotenství jste měla normální? Byla jste někde víc kontrolována nebo jste s manželem dělali něco před otehotnenim aby další děti byly zdravé? Moc dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
14633
6.5.20 22:28
@Anonymní píše:
Moc se omlouvám za překlepy. Psala jsem to u kojeni a mobil mě to sám opravuje… tak se omlouvám:) ale jste dobří, ze jste pochopili co chci napsat… na genetice jsme byli, ale výsledek je takový nic neříkající… ze proste 3%deti mohou mít vývojovou vadu a ze se muže projevit nějaká zátěž z rodiny, která se v předchozích generacích neobjevila nebo nebyla… čekala sem, ze nám genetika řekne tam a tam nastala chyba, to a to udělat jinak… ale výsledkem je tohle obecný tvrzení.
vadu jsem si zajišťovala, konzultovala s gynekologem, na jipce kde malá ležela, s pediatrem… proste všichni říkají, ze se proste stane někdy… ale mám strach, aby se nestalo podruhé nebo aby se nestalo něco horšího…
první těhotenství sem měla bez problému, bez nemoci, jedla sem docela dobře, nepila alkohol, nekourila… proste sem se snažila udělat pro mimco vše a přesto se nepovedlo…

V tomto případě bohužel nejde dělat nic než to risknout (nebo neriskovat vůbec). To riziko je nízké, i když je samozřejmě otázka, jak to počítali, když nenašli přesnou genetickou příčinu, nejspíš tedy vycházeli jen z populačního rizika? :think: Chápu, že je to těžké rozhodnutí. Držím palce do budoucna, ať už se rozhodnete jakkoli. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
6.5.20 23:05

Mně zjistili, že jsem prvonosic…a dělali mi testy na genetice. Řekli mi, že je to genetické. Bohužel však nevefi, jak ta nemoc přechází. Jak jsi psala výše 3%postizeni je snad u každé ženy. Avšak u genetické VVV je to prostě 50/50.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
7.5.20 00:29
@Anonymní píše:
Ahoj, mám na vás dotaz… mám doma jedno dítě, které mělo vývojovou vadu, ta šla naštěstí odoperovat a dítě je v pořádku… chtěla bych se zeptat zda z vás měla dle s vývojovou vadou a dosud těhotenství měla zdravé dítě? Nechtěla bych mít doma jedinacka, ale mám strach, ze ný dítěti mohlo něco být… jak jste to řešili? A co jste před dalším těhotenstvím dělali/nedělali? Moc díky

Prvni kluk ok, druhý VVV, teď čekám třetí, dle testu ok.. Tak uvidíme.. Holt se stane.. Pokud není neslučitelna s životem, tak je to fajn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 07:55
@Anonymní píše:
A za jak dlouho ste šli do druhého? A dělali jste aktivně něco pro to aby druhé dítě bylo zdravé? Byli jste i vy rodiče někde na testech? Moc dekuji. Se synem mě to mrzí:( [/citace
Druhé jsme měli po 4letech, čekali jsme až se syn pořádně rozchodí, abychom na něj měli dostatek času na různé rehabilitace, lázně a tak…
Já prostě věřila, že druhé bude určitě zdravé, že už jsme si to toho „vyžrali“ dost a že druhé bude (když to tak blbě řeknu)za odměnu :) A samozřejmě jsem jedla zdravě, nepila, nekouřila…
Miluju obě, jen o toho staršího se i teď víc bojím, je prostě takovej nemotornější a častěji přijde k nějakému úrazu.
  • Citovat
  • Nahlásit
5368
9.5.20 09:57
@Anonymní píše:
Omlouvám se za preklepy, mobil mě slova pořad opravuje a často si toho nevšimnu… prosím, můžete mi napsat jaké přesně jste brala ty vitaminy? A další těhotenství jste měla normální? Byla jste někde víc kontrolována nebo jste s manželem dělali něco před otehotnenim aby další děti byly zdravé? Moc dekuji

Kdyžtak mi pošli SZ, nechci sem všechno psát veřejně. :oops: Napsala bych ti, ale nevím kam, jak jsi anonym. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat