Vývoz do Švýcarska

  • Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Alisa25
24.2.14 10:10

Vývoz do Švýcarska

Dobrý den,

Máme za leden vývoz do Švýcarska. Jakým kurzem zahrnu do přiznání DPH. Bude to celním kurzem nebo kurzem faktury? Díky moc za rady.

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1140
24.2.14 10:34

Vzhledem k tomu, že Švýcarsko není členem EU, tak se bude jednat o vývoz do třetí země (§ 66 zákona o DPH) - daňovým dokladem je rozhodnutí celního úřadu o vývozu zboží do třetí země(§ 33a, písm a) zákona o DPH) - použila bych tedy kurz z JSD.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Alisa25
24.2.14 10:42
@Nirrti píše:
Vzhledem k tomu, že Švýcarsko není členem EU, tak se bude jednat o vývoz do třetí země (§ 66 zákona o DPH) - daňovým dokladem je rozhodnutí celního úřadu o vývozu zboží do třetí země(§ 33a, písm a) zákona o DPH) - použila bych tedy kurz z JSD.

Já bohužel JSD nemám. Kolegovi chodí pouze MRN. Dá se JSD nějak vyžádat. Účetní před mnou to dělala kurzem faktury dle ČNB :(

  • Citovat
  • Nahlásit
1140
24.2.14 10:48

@Alisa25 MRN jako daňový doklad stačí. Pokud nemáte stanoven pevný kurz ve firmě, a pokud náhodou není na MRN směnný kurz uveden, tak bych použila denní kurz ČNB ke dni zdanitelného plnění z faktury.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Alisa25
24.2.14 10:57
@Nirrti píše:
@Alisa25 MRN jako daňový doklad stačí. Pokud nemáte stanoven pevný kurz ve firmě, a pokud náhodou není na MRN směnný kurz uveden, tak bych použila denní kurz ČNB ke dni zdanitelného plnění z faktury.

Je tam 27,72 CZK za EUR. Pevný kurz stanovený ve firmě nemáme. Teď záleží jaké podklady bude mít finančák abychom se tak nějak rozumně potkali. Bývalá účetní to dělala vždy dle ČNB, což zřejmě špatně. Netuším jak z toho ven

  • Citovat
  • Nahlásit
1140
24.2.14 12:16

Ne, není to špatně. Kdyby bylo, tak už by byla komunikace mezi správcem daně a účetní. Na dokladu MRN máte uvedeno kam to jde, máte tam uvedenu fakturu, která zboží doprovází, máte tam kurz. Tímto kurzem se vypočítá statistická hodnota zboží. Měla byste tam mít razítko, kdy zboží opustilo hranice evropského společenství. A to je pro Vás datum zdanitelného plnění, ke kterému uvedete účetní případ do DPH. Hodnotu zboží můžete použít tu statistickou a nebo skutečnou, dle přepočtu ČNB nebo stanoveným pevným kurzem. Pokud vedete účetnictví pak Vám vždy vznikne kurzovní rozdíl, který musíte zaúčtovat.
K tomu DUZP - faktura sice může být vystavena v lednu, ale pokud zboží opustilo hranice Evropského prostoru až v únoru, budete dávat do přiznání k DPH až v únoru.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat