Výživné a nový partner

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
31
15.1.22 07:23

vyzivne a novy partner

Ahoj holky. Potrebuju radu. Partner ma syna z predchoziho vztahu, ja mam dve deti z predchoziho vztahu. Partnerova exmanzelka nyni chce, aby se do alimentu na jejich syna pocital i muj plat 8o. Ja sama mam ale 2 hypoteky a jsem rada, ze vubec vyjdu s penezi na deti, co posila muj exmanzel. Dohromady s partnerem mame takovy financni prumer. Nehlede na to, ze sice mam partnera na schrance, ale trvale bydliste ma stale na sve puvodni adrese, takze oficialne nejsme v jedne domacnosti. Ma nekdo zkusenost, jak to chodi? Jestli se mam bat, ze vyzivne na me deti vlastne plynule prejde k rukam partnerovy exmanzelky? A co kdyz se budeme chtit vzit a mit do budoucna spolecne bydliste? Pry se ve vyzivnem nehledi na hypoteky apod., protoze vyzivovaci povinnost ma prednost… Sama mam ale dost placeni a vydaje za dve skolni deti. Dekuju za zkusenosti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15.1.22 07:28

Zakladatelko, vím, že tě to nepotěší, ale je to tak, jak píšeš. Přihlíží se i k příjmu partnerky nebo partnera. Prostě společná nová domácnost. To je nevýhoda slepených rodin…Na toto téma je tu hafo diskusí, zkus pohledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
15.1.22 07:30

@Labužník mirabelka02
A bude se prip. prihlizet na to, ze ja sama mam v peci dve deti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38936
15.1.22 07:31
@Labužník mirabelka02 píše:
Zakladatelko, vím, že tě to nepotěší, ale je to tak, jak píšeš. Přihlíží se i k příjmu partnerky nebo partnera. Prostě společná nová domácnost. To je nevýhoda slepených rodin…Na toto téma je tu hafo diskusí, zkus pohledat.

No a ja cetla v hromade diskusi, ze se nepřihlíží. Zalezi na soudci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38936
15.1.22 07:31
@janulka16 píše:
@Labužník mirabelka02
A bude se prip. prihlizet na to, ze ja sama mam v peci dve deti?

Samozřejmě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
15.1.22 07:33

@Labužník mirabelka02
Chapej, nejde mi o to, ze jeho synkovi bych nechtela doprat… Mam ho rada, bereme ho na vylety, kupuje mu stejne jako mym detem, deti se maji mezi sebou radi. Ale proste tohle mi prijde nefer. Jeho matka dela na castecny uvazek a bere stejne jako ja na plny. Presto ji to lezi v zaludku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27939
15.1.22 07:34

U nás to vliv nemělo, protože v mém případě nula od nuly pojde. Sice přibyl můj plat ( a brzy potom nemocenská, mateřská a rodičovská), ale zas mám své dvě děti. Takže obecně o žádné zvýšení úrovně a financí nešlo. Obecně co vím, tak se příjmy partnera ve společné domácnosti udávají, zjišťují, ale nějaký významnější vliv to má jen v určitých případech, kdy ten finanční vliv je opravdu znatelný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
15.1.22 07:37

@andelka83 Nejde mi o to, ze jeho synkovi bych nechtela doprat… Mam ho rada, bereme ho na vylety, kupuje mu stejne jako mym detem, deti se maji mezi sebou radi. Ale proste tohle mi prijde nefer. Jeho matka dela na castecny uvazek a bere stejne jako ja na plny. Presto ji to lezi v zaludku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
15.1.22 07:38

No já nevím, většinou tu bylo, že se nepřihlíží. Proč by taky mělo, je to úplně cizí člověk, který s tím dítětem nemá nic společnýho. Nevidím důvod, proč by se mělo přihlížet k jeho příjmům. Není žádný účastník toho jejich řízení. Dyt v reálu by to byla saskarna jako prase, při seznámení „hej musím hnedka vědět kolik přesně bereš, aby se mohlo přepočítat výživný, nevadí, že spolu budeme měsíc“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3966
15.1.22 07:40

Ono nejde ani tak o tvuj prijem, jako o snizeni nakladu na zivobyti na strane partnera. Tzn. ma vice prostredku k placeni vyzivneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2637
15.1.22 07:42
@janulka16 píše:
@Labužník mirabelka02
A bude se prip. prihlizet na to, ze ja sama mam v peci dve deti?

Pochopitelně se přihlíží. Až to bude aktuální tak doložíš svůj výdělek a kolik máš dětí, a podle toho soud rozhodne. Zatim se můžeš hájit tím že spolu společnou domácnost nevedete.Ex se prostě rozhodla dělat bububu, na výživné tvých dětí nemá nikdo nárok a ani právo posílat někomu jinému. Tak se neboj, příjem tvůj by se zohledňoval ale pokud máš své děti tak soud nemůže upřednostňovat cizí. Je to problém lepených soužití, a ex se toho snaží využívat. Zatím buď v klidu, přítel ať platí výživné, a zbytek se ukáže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5722
15.1.22 07:45

No a partner platí na syna málo, málo vydělává, nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
15.1.22 07:46

@mamule42
Napisu priklad… Nejde o skutecne castky…ja mam 20k a 6k vyzivne, partner 16k… Moje splatky na bydleni a vydaje za deti, krouzky apod. v realu sezerou opravdu cely muj skutecny plat a zbyvaji pouze alimenty na jidlo atd.
Jak by se resilo tohle? Mam prave strach, ze jakmile budem ofiko v jedne domacnosti, tak se rekne, ze celkem mame tedy cca dejmetomu pres 40k a z toho se bude vychazet. Matka maleho ale dela na castecny uvazek a ma jeste vyssi plat nez ja a bydleni zadarmo. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67424
15.1.22 07:46

@janulka16 buď hlavně v klidu.. ty sama máš 2 vyživovací povinnosti, takže ne.. nehrozí, že by tobě vzali třeba výživné na tvé děti. Jinak ale ale ano. Jako partnerka se počítáš. Ale soud bere v potaz i tvé skutečné náklady vc hypotéky :think:

Příspěvek upraven 15.01.22 v 07:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
15.1.22 07:48
@jita22 píše:
No a partner platí na syna málo, málo vydělává, nebo jak?

Plati to, co ma dane tabulkove dle platu. A kdyz je u nas, tak ho normalne beru jako sveho a dopravam mu stejne jako mym detem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat