Výživné - bývalá mého přítele

Anonymní
24.7.13 05:15

Výživné - bývalá mého přítele

Ahoj, omlouvam se za anonym.
Jsem těhotná a bývala od mého přítele se o tom dozvěděla a ihned si požádala o zvýšení alimentu a trva na posouzení mého přijmu pro výpočet alimentu na jejich díte. Narozdíl od ni jsem vzdy pracovala, takze penize mam a ona me pry chce „oškubat“ - to o me rika a evidentne si za tim i jde. S přítelem neziji (pracuje pres tyden pryc a o víkendu jsme u nej v byte), ale mame to casem v planu a radi bychom pozdeji i svatbu. Jenomže ja teda odmítám jakoukoliv souvislost mého přijmu s jejim dítětem a nevim jak se branit - jake mam sance kdyz spolu nezijeme a jake sance budu mit az spolu zit budeme nebo az se vezmeme? Přijde mne srandovni, ze bych mela cizi ženské přispívat na jeji decko.. Ji se totiz nechce makat a žije pouze z dávek a alimentu a ve me cítí dobrého sponzora.
Dekuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
24.7.13 05:19

Jo jeste bych chtela podotknout, ze přítel ji driv rucil na půjčku a samozrejme za ni splaci 400 tisic, ma u exekutora splátkový kalendář na 6 let, takze taky super.. Tenhle pripad je u právníka, řeší se to. Ale i z tohoto důvodu se bojim manželství - jde to nejak ošetřit v predmanzelske smlouve? Jak dluhy tak alimenty?

• Nahlásit
  • Citovat
1899
24.7.13 05:50

Tam se posuzují hlavně jeho příjmy. Vy spolu zaprvé ani nehospodaříte a v tuto chvíli to nemusíš řešit. I kdyby tvůj příjem brali v úvahu, tak než se to dostane k soudu, dostaneš tak leda mateřskou a pak rodičák a to není tolik. Jistě tě nikdo neoškube. Zkus se taky vcítit do ní. Ona ti snad řekla osobně, že tě oškube? No každopádně chudák děcko. Matka bez práce a taťkovi se nechce připlatit? Tak si ho neměl dělat. To děcko za to přece nemůže. Jistě by jí ty peníze nepřidali, kdyby to nebylo nutné. Těch 400 000 už s tebou nemá prach vůbec nic společného, to vyřeší někdo jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.13 06:05

@ArankaC.
Jak si prisla na to ze zakladatelcina dotazu, ze tatkovi se nechce platit? Ja mam osobni zkusenost, kdy si byvala myslela, ze ji zvysi vyzivne, podotykam bezduvodne, rozhodne se v te dobe nezvedly naklady na dite, kdyz zjistila ze otec ditete ma pritelkyni byt s ni nezil ve spol. domacnosti a na potkani vykladala ze kdyz jsou dva myslela sveho byvaleho a jeho pritelkyni a vydelavaji, tak at plati vic. Sama zije s pritelem a nedela.
Kk

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.7.13 06:40

Pritelova bývala žije taky s přítelem, ale makat se ji nechce a vidi muj příjem a majetek tak si z nej chce neco vzit, vycuranost nejsou zadne kouzla :mrgreen: Přítel na díte plati a navic hodne nad rámec vyzivneho, mame ho radi, neni to zadny chudák (pro rypalky).. To, ze mne chce oskubat a ze si kvuli mne zazada o zvýšení řekla více lidem včetně mého přítele a taky to zvýšení hned podala k soudu. Ja to vidim tak, ze to neni moje díte a platit na nej nebudu a to NIKDY. Ona mne na moje díte taky přispívat nebude. Spis mne jde o to zda muzu potvrzeni přijmu k soudu nedodat. Muzu tam napsat, ze nezijeme ve spol. domácnosti a ze nechci byt spojována s výživnym na jejich díte? Ted jsem na neschopence, pak mateřská a pote řidičák, příjmy jsem mela vysoke docela, takze i neschopenka a mateřská bude ok, ale do toho ji preci nic neni.
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
1899
24.7.13 06:40

Soud to zvýšení nepřibouchne, pokud to není nutné a možné zároveň. Z tohoto důvodu to nejde brát jako oškubání. Pokud se to tomu otci nelíbí, že má platit víc, tak se mu logicky připlácet nechce, ale to nikoho nezajímá. Nejde tu o bývalku ale o jeho dítě, které má právo podle zákona se podílet na životní úrovni svého otce úplně stejně, jako jeho mladší sourozenec bez ohledu na to, kdo je jeho matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.13 06:47

@ArankaC.
Otec na díte plati dost, ale zvýšení se nelíbí mne z mého platu. Díte je ted v osme třídě, náklady se nezvedly, výživné se na jeji zadost zvyšovalo v říjnu 2012 (otec souhlasil, byla to dohoda a to jeste nevedela, ze me ma). Ja proste nebudu platit vyšší úroveň dítěti kdyz nejsem jeho rodič. Navic s nim ani nežiji tak nechápu o co ji jde. Sama jsem na moje těhotenství čekala dlouha leta a ted preci nebudu delat někomu sponzora jenom z toho duvodu, ze ona nechce pracovat (je uz 15 let na úřadu prace :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.7.13 06:49

@ArankaC.
Doufam, ze to soud opravdu nepovoli.. To bych si najmula klidne 20 právníků kdyby jo..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.7.13 06:50

Můžete mne poradit jak to ale bude az spolu zacneme bydlet a vezmeme se? Přítel chce zmenit praci aby mohl byt maximalne s rodinou, takze do pul roku spolu bydlet budeme a za rok se chceme vzit.

• Nahlásit
  • Citovat
1899
24.7.13 06:51
@Anonymní píše:
Pritelova bývala žije taky s přítelem, ale makat se ji nechce a vidi muj příjem a majetek tak si z nej chce neco vzit, vycuranost nejsou zadne kouzla :mrgreen: Přítel na díte plati a navic hodne nad rámec vyzivneho, mame ho radi, neni to zadny chudák (pro rypalky).. To, ze mne chce oskubat a ze si kvuli mne zazada o zvýšení řekla více lidem včetně mého přítele a taky to zvýšení hned podala k soudu. Ja to vidim tak, ze to neni moje díte a platit na nej nebudu a to NIKDY. Ona mne na moje díte taky přispívat nebude. Spis mne jde o to zda muzu potvrzeni přijmu k soudu nedodat. Muzu tam napsat, ze nezijeme ve spol. domácnosti a ze nechci byt spojována s výživnym na jejich díte? Ted jsem na neschopence, pak mateřská a pote řidičák, příjmy jsem mela vysoke docela, takze i neschopenka a mateřská bude ok, ale do toho ji preci nic neni.
Zakladatelka

Dobře ale pokud časem spolu budete bydlet a když ona vás napráská, nikdo ti pohádku o odděleném hospodaření nesežere, gor když budete mít dítě a na 100% po svatbě vám společné finance neodpářou, takže ty platit nebudeš, ale on prostě může platit víc. Můžu se zeptat kolik platí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.13 07:04

@ArankaC.

Jj, lhat o nespolečném bydleni potom urcite nebudu. Jinak on plati 4700, je mu 13, ale bere ho i na dovolene, plati treba pocitac, mobil a tak. Skolu ma 20 metru od domu, nikam nedojizdi, na kroužky chodit nechce. Myslim ze výživné je ok.

No, ja mam poměrně velky majetek, ale přítel diky sve ex jenom ty dluhy cca 400 tisic, takze rozhodne budeme mit predmanželskou smlouvu. Pry jdou alimenty a finance ve SJM take ošetřit. Uz nejolikrat jsem příteli pomohla se splacenim te jeji půjčky na kterou blbec rucil a platit jeste na jejich díte se mne fakt nechce. Hm, zajdu asi za právníkem. Chci maximum pro sve díte a ne pro nějakou lenosnou paní co vybírá jenom sociální dávky a alimenty.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.7.13 07:27

Jediná rada je nebrat se a když, tak zúžit sjm na věci běžné potřeby. To, že spolu budete žít by na věci nemělo nic měnit, pořád to budou tvoje peníze a nic společně mít nebudete, takže se pořád bude posuzovat pro výpočet výživného jen jeho příjem. Překvapuje mě, že soud chce doložit tvé příjmy, když nejste manželé a de facto spolu ani nežijete :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
2406
24.7.13 07:35

Ahoj. Určitě bych řešila předmanželskou smlouvu ty dluhy. Alimenty tím ošetřit nejdou. Nevidím důvod, proč by po tobě měl soud chtít prokázat příjmi. Po mě je alespoň nikdy nechtěl (a to už jsem vdaná :). Až budete spolu bydlet, mohou se alimenty zvýšit. Ne kvůli tvému platu, ale protože se bude brát, že přispíváš na bydlení (nájem, služby,..) a proto „přebydou“ partnerovi peníze, o které se musí rozdělit s dítětem. Pokuď nebudete svoji, dalo by se říkat, že nepřispíváš na společnou domácnost, ale to už záleží na soudu, jak to zváží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5086
24.7.13 07:56

Naopak přítel si může ppožádat o snížení protože mu vznikne další vyživovací povinnoct (ty a tvé dítě ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
24.7.13 08:02

4700 je fakt hodně, pokud teda nevydělává 50 000+

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu