Výživné na matku poslední měsíc

Anonymní
15.6.21 12:08

Výživné na matku poslední měsíc

Dobrý den, nevíte někdo prosím jak je to když je psáno od soudu ze otec je povinen matce přispívat na výživu do dne narozenin dítěte? Třeba například do 17.6. 2021. Má uhradit rozdíl nebo vubec nemá platit? Děkuji 😊

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26011
15.6.21 12:14
@Anonymní píše:
Dobrý den, nevíte někdo prosím jak je to když je psáno od soudu ze otec je povinen matce přispívat na výživu do dne narozenin dítěte? Třeba například do 17.6. 2021. Má uhradit rozdíl nebo vubec nemá platit? Děkuji 😊

Pokud bude co k čemu, tak pošle normálně výživné na červen. Pokud hnidopich, tak poměrnou část do 17.6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 12:23

@andelka83 děkuji já si to myslela 😊

• Citovat
  • Nahlásit
1185
15.6.21 13:28

O tom že matka má nárok na výživné pro dítě i pro sebe do dvou let dítěte jsem tu už několikrát četla.

Mohla bys prosím napsat kolik je výživné na dítě a kolik na tebe?

V reálném světě se nemám koho zeptat a docela by mě zajímalo, jestli je to víc/míň o kolik…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26011
15.6.21 15:36

@Pajka2020 je to reálné, občas to tak někdo má. Obvykle se to pohybuje v částce o něco menší než výživné na dítě. Obecně tak 2-3 tis. Ale je to individuální, takže to může být různé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 08:36

@Pajka2020 výživné se určuje dle příjmu otce.

• Citovat
  • Nahlásit
1185
16.6.21 23:48
@Anonymní píše:
@Pajka2020 výživné se určuje dle příjmu otce.

To chápu. Mně šlo spíše o konkrétní čísla. Je to u tebe hodně podobné jako to psala @andelka83? Je to u tebe taky menší částka než výživné na dítě?

Myslela jsem si, že to je tak minimálně 3 násobek výživného na dítě. Často se tu v diskuzích píše: Odejdi od něj dostaneš na sebe výživné. Částka 2-3 tisíce k RD příspěvku + výživné na dítě teda nic moc na žití.

Samozřejmě chápu, že někdy to jinak nejde. Určitě nejsem zastánce držet vztah za každou cenu, nechat se týrat, ponižovat atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26011
17.6.21 08:10

@Pajka2020 no kolik bys tak myslela? Je to příspěvek, ne že bude chlap ženu financovat a dávat jí ekvivalent výplaty. Je to prostě pár tisícovek navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
17.6.21 09:26

@andelka83

Myslela jsem si, že to bude cca 10 až 15 tisíc měsíčně u průměrně vydělávajícího (průměr je tuším něco málo přes 30 čistého).

Myslela jsem si, že se zohledňuje 24/7 péče o kojence. Matka z toho výživného + její RD může žít v klidu dva roky. Nestresovat se, mít peníze na vše co nutně potřebuje (včetně bydlení) - prostě jako v manželství, když je žena na RD. Myslela jsem si, že se tatínek taky musí hodně hodně uskromnit po narození miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26011
17.6.21 12:38

@Pajka2020 tak to určitě ne. Je to spíš jakoby bylo výživné na dvě děti. Tj tak max 20-25% platu.
Proč by mělo být 24/7? I otec může pečovat, postupně navyšovat. A první půlrok je mateřská, ne rp. Do těch 2 let je to nejspíš proto, že od té doby nikdo nezjišťuje délku docházky do školky/ jeslí/ dětské skupiny atd., Není to už nijak omezené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 13:10

@Pajka2020 samozřejmě že je to menší částka. Ale nelze se s někým srovnávat kdo má jaký peníze neboť je to opravdu podle příjmu otce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat