Vzdali jste IVF?

Anonymní
5.6.21 10:05

Vzdali jste ivf

Zajimalo by mě jestli jste některá měla více ivf za sebou a bezúspěšně. Po jaké době jste to vzdali ohledně psychiky? Kolik vás to stálo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53487
5.6.21 10:43

Vzdali jsme „druhé kolo“. Na první dítě stačily 4 pokusy, na druhé nestačilo 8 (většina teda nativy, takže bez stimulace, na kterou jsem stejně moc nereagovala). Peníze roli nerály, psychika ano. Bylo mi pětatřicet, měla jsem doma čtyřleté dítě, vrátila jsem se zpět do práce, začali jsme zase „žít“, s dítětem cestovat… A do toho jsem každou chvíli lítala po ultrazvukách, modlila se, ať něco odeberou, ať to vydrží, oplodní se, 14 dní na Utrogestanu, nervy… blbý období. Pak se objevil velký zdravotní problém a mně došlo, že mám být vděčná, že žiju. Poslední kapkou byl jeden extra bolestivý odběr, slzy mi tekly, celá jsem se klepala ještě hodinu poté, tak jsem se rozhodla, že to bylo naposledy. Ale - já už doma jedno dítě měla. Pro to první jsem byla ochotná dělat mnohem větší psí kusy. Nelituju, věděla jsem, že jsem dělala, co jsem mohla. Nakonec se teda navzdory tomu, že s mou diagnózou to bylo prakticky vyloučené, podařilo otěhotnět přirozeně krátce před čtyřicítkou, ale byl to můj zcela první pozitivní test po přirozeném početí za 15 let snahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11902
5.6.21 10:46

Po pěti neúspěšných transferech rozložených do cca sedmi let jsem se dostala na hranici psychických i fyzických sil (nicméně jedno dítě jsme již měli). Na peníze to nijak zvlášť hrozné nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5014
5.6.21 10:53

Vzdali jsme to po dvou pokusech, kdy ani nedošlo na embryotransfer. Doporučili darovaná vajíčka a to jsem nechtela. Asi za půl roku po tom jsem otěhotněla přirozeně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
5.6.21 10:57

@ugluk Ahoj, mohla bych se zeptat, jakou jsi měla diagnózu?

A pro zakladatelku přidám něco o sobě. My jsme to tedy ještě nevzdali, do dalšího pokusu půjdeme, ale máme za sebou 2 neúspěchy a musím říct, že ten druhý byl hodně náročný (pro mě). Z příštího odběru - pokud bude co odebrat - půjdou vzorky na pgt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 10:58

3 cykly IVF, celkem 4 transfery, vždy hodně vajíček ale do třetího dne vydrželo jedno. Máme doma 8mi leté, přes 6 let děláme druhé a neustále ježdění na utz, do toho práce, už ne, je toho moc. Jinak letos v zimě mě bude 39 takže už konec.
Jsem vzdecna za syna a říkám si že to někdo nahoře tak chce abych měla jen jedno.

• Citovat
  • Nahlásit
53487
5.6.21 10:58

@OpportunityNox písnu sz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517
5.6.21 11:41

3 IVF, 7. transfer vyšel, nevzdali jsme to a život bez prcka si představit nedokazu, takze bychom to proste zkouseli, dokud by to nevyslo. Verim, ze jednou to vyjit proste musí. Narocny to samozrejme bylo, stalo to plno energie, slz a samozrejme penez. Financne okolo pul milionu, ale vcetne operace mamzela plus prevoz embryi a jsme v drahem centru. Musis verir a nevzdavat se! Vzdala bych to v pripade, kdy bych uz jedno dite mela a neslo dalsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
790
5.6.21 11:50

Děkuji za reakce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
5.6.21 13:26

Je mi 41, chtěli jsme 3.dite. První dvě šly samy, to 3.ne a ne.
2× IVF, 2× transfer a nic. Já už nechci, chlap jo. Mám pocit, že mě to snažení brzdilo v normálním životě. Vše se točilo kolem oplodnění, stále jsem jen čekala - na plodné dny, zda prijde ms, na kontrolu v CAR…
Teď je to mesica půl po posledním neúspěchu a mě je fajn. V sobě jsem si to prostě ukončila. Moc se mi ulevilo.

Jinak jsem byla smířená s jedním dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
5.6.21 19:42
@hejluc píše:
2× IVF, 2× transfer a nic. Já už nechci, chlap jo. Mám pocit, že mě to snažení brzdilo v normálním životě. Vše se točilo kolem oplodnění, stále jsem jen čekala - na plodné dny, zda prijde ms, na kontrolu v CAR…
Teď je to mesica půl po posledním neúspěchu a mě je fajn. V sobě jsem si to prostě ukončila. Moc se mi ulevilo.Jinak jsem byla smířená s jedním dítětem.

Vždyt jsi psala 3.dítě…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
5.6.21 19:44
@hejluc píše:
Teď je to mesica půl po posledním neúspěchu a mě je fajn. V sobě jsem si to prostě ukončila. Moc se mi ulevilo.Jinak jsem byla smířená s jedním dítětem.

Tedy samozřejmě se omlouvám, pokud je to otázka nějak debilní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
5.6.21 20:35

@OpportunityNox
2× jsem otěhotněla přirozeně.

3.se nedařilo, zkoušeli jsme přes IVF a to nevyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
5.6.21 22:18
@hejluc píše:
@OpportunityNox
2× jsem otěhotněla přirozeně.3.se nedařilo, zkoušeli jsme přes IVF a to nevyšlo.

Jasný, díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat