Vztah s podnikatelem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 01:01
Vztah s podnikatelem

Můj přítel rozjíždí podnikání, což mu logicky bere mnoho času a tím pádem se vídáme velmi málo. Je faktem, že když se vidíme tak se věnuje jen mě a práce jde stranou, až na krátký telefonát s kolegou, což mi ale vůbec nevadí. Už jsem mu i říkala, že bych ráda abychom spolu byli častěji, i když bude během tý doby pracovat a já si budu dělat svoje, protože pro mě má vliv i pouhá jeho přítomnost a vědomí, že vedle něj budu usínat, ale tuhle variantu zatím neakceptoval.

Naší nevýhodou ještě je, že nás dělí přes 100 km, a tak ta možnost, že by přijel po práci není. Já chápu, že tomu musí věnovat hodně času a pozornosti, jelikož s tím sama mám nějaké zkušenosti. Jen na mě občas ta samota hodně doléhá, samozřejmě že chodím ven s kamarádkama, pracuju a tak, ale občas je to objetí a pohlazení potřeba. On si to všechno uvědomuje, ale bohužel než se to rozjede tak to moc lepší nebude.

Jednu dobu jsme to řešili tím, že jsme si skoro každý den v určený čas volali, respektive já jsem mu v ten smluvený čas zavolala, jelikož on jakmile se pustil do práce ztrácel pojem o čase (jeho návrh) a domů pak přijel hodně pozdě, takže jsme si vyměnili jen pár zpráv a šel spát. To ale už před nějakou dobou vymizelo a vyměňujem si jen ty zprávy. Pracuje i 16 h denně. Snažím se být maximálně chápavá, podporující a tolerantní, jen občas je to na mě už moc.

Teď to po 9 měsících od začátku a z toho 3 od založení sro vypadá, že se blýská na trochu lepší časy, firmě se začíná dařit a přicházejí peníze od prvních zákazníků, navíc já se za měsíc stěhuji blíže k němu a vypadá to, že i teď už bude mít trošku více času, nejhorší to bylo měsíc a půl po založení sro, to jsme se ani neviděli. Nerada bych si dopředu dělala přehnané naděje. Takže bych chtěla znát vaše příběhy a zkušenosti se vztahy s podnikatelem. A jestli vám to nakonec vyšlo nebo ne. O rady mi tady nejde.

Ještě chci dodat, že přítel je jinak úžasný, dokáže naslouchat, podpořit, je vnímavý, chápavý, váží si mě a v těžkém období mi hodně pomohl, za což mu jsem vděčná. A brzy to bude rok co jsme spolu.

Prosím anonymně, osobní informace.

Reakce:
trmoka
Stálice 87 příspěvků 02.09.18 06:34

Ahoj. Nejsem úplně ve stejné situaci jako ty. Můj už manžel taky založil firmu a taky je právě ještě v "rozjezdove " době. Rozdíl je ten, že už máme 2 děti a tak je to složitější, protože čas na ně ani nás celkově moc nezbývá. Ale musím říct že se hodně snaží si aspoň jednou za 2 týdny udělat odpoledne volný… já ho obdivuju ze má takový odhodlání a jak se mu daří. Vím že to dělá hlavně pro nás do budoucna, abychom se měli lip. Neměnila bych za chlapa co je ve 2 doma z fabriky a jde si lehnout na gauč.
Radu pro tebe určitě nemam. Třeba jen kdyby to šlo a tebe to bavilo, tak se k němu nějak připojit když ještě nemáte děti a zkusit mu v něčem pomáhat. Manžel to ocení když se zajímám a pomůžu mu třeba s maličkostí.
Držím palce! :)

Alušáček
Závislačka 3241 příspěvků 02.09.18 06:37

Podnikatelé nejsou žádný zvláštní druh člověka,normální žijí ve vztahu,mívají manželky,děti… Znám podnikatele,máme i v rodine. Můj manžel není podnikatel,ale má manažerskou pozici a v práci tráví x hodin,když má volno,stejně je pořád na telefonu,mailu apod. Přesto náš vztah normálně funguje. Měli by jste s přítelem spolu bydlet,trávili by jste tak spolecne daleko víc času.

LadyLada
Závislačka 4530 příspěvků 02.09.18 07:54

Ve vztahu s podnikatelem, resp. majitelem firmy, a lépe v manželství a rodině, která jsou závaznější než vztah, celá rodina nese na svých bedrech aspekty podnikání. Nejenom ty příjemné, ale i ty velmi nepříjemné. Nervozita a rizika z podnikání se na rodinné pohodě budou odrážet vždy. Jde o vlivy nad rámec zaměstnaneckého poměru, zátěž pro vztah/rodinu bude v tomto ohledu vždy vyšší. Je jen na vás, co a proč je pro vás únosné. Jinými slovy, jaké si to uděláte, takové to budete mít. Každopádně pokud je muž přetížen jak časově, tak psychicky, je na ženě, aby to kompenzovala, tj. aktivně se přizpůsobovala.

Nicméně z tvého příspěvku mám dojem, že se nejedná ani tak o problém podnikání, ale vztahový.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 02.09.18 08:06

Nepamatuju si, že by manžel prožil některou dovolenou bez toho, aby nemusel řešit telefony, maily nebo nějaké průsery. To je daň za to, že na tu dovolenou můžeme jet. Ale je pravda, že už to není tak strašné. Večer se už vrací nejpozději v 6 a služebky omezuje co to jde, nebo jezdím s ním. Už si srovnal priority a chce být co nejvíc s námi. Ale pokud rozjíždí podnikání tak tomu teď prostě musí dát hodně času a energie. Časem třeba přibere zaměstnance, zajede se to a bude mít více času.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 02.09.18 08:15

Myslím, že přesně to vystihla @Alušáček i @LadyLada. U nás je do podnikání zainteresovaná celá rodina, dokonce i širší část. Na mých bedrech jako manželky je starost o administrativní část firmy, což už je při velkém obratu a 20ti zaměstnancích občas fakt “záhul”, jenže člověk alespoň vidí, jaká úskalí sebou podnikání nese. Čas na sebe si nacházíme dle potřeby a vytížení, čas po práci a dovolené jsou ale nedotknutelné, tam práci odsouváme na druhou kolej. Tou příjemnou třešničkou je pro nás i pro děti finanční nadstandard, který si tím podnikáním vytváříme. Záleží jen na vás, jak si navzájem vykomuikuete priority (a posloupnost priorit) ve vašem životě. Je to jen o tom si sednout, pobavit se o životě, o vašich představách a vyposlechnout si jeden druhého.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >