Vzteká se a vříská

182
14.5.16 08:26

Vzteká se a vříská

Ahojda holky.Mate taky nekdo takoveho vztekavce?
U nas uz je to extrem.Uz premyslim o psychologovi nebo me odvezou.
Nas malej ma od roku a trictvrte obdobi vzteku.Jsou to takove vlny.Ale ted to opet graduje. Pritom pred mesicem uz to vypadalo, ze uz docela ok.Za mesic ma tri roky.
Neustale se vzteka jak neni po jeho.Hned ve vzteku hazi s auticky apod.Pak zas rve ze ty auta nemuze najit kdyz se mu zakutali.
Z kazdeho hriste odchazime s revem ze nechce domu.
Kdyby aspon sel a rval.Ale on si seda na zem gumovej ze nechce jit. A vzhledem k tomu ze ma dvacet kilo tak je to boj odejit.
Na dvorku porad ostuda. Chvilu blbne s detima a pak zacne vymyslet naschvaly.Tam jezdi autem po velkych autech, tak mu to zakazu a rev.Tam prelejza plot. Zakazu a rev vztek.Deti si donesou kolobezku a hned rev ze my nemame…Na fotbalove hriste dojdou hrat studenti, tak rev ze nemuze hrat s nima…Poustime bubliny pul hodky..tak prestanu ze staci a rev.Uz jsem z toho vycerpana a ani me nebavi chodit nekam s nim ven.Uz jdu se stazenym zaludkem co zas bude. :zed: :nevim: :cert: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26295
14.5.16 08:30

@jezevinka ty se bojíš svého dítěte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
14.5.16 08:35

@Malaga proc bych se mela bat sveho ditete? Ja nepsala ze se ho bojim :lol: Spis jsem to myslela tak, ze kdyz je takova horka hlava, tak je tezke s nim nekam jit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
14.5.16 08:50

@jezevinka psala jsi že všude chodíš se staženým žaludkem, věř že dítě to vycítí. Z vás dvou jsi ty ten šéf a to dítě to musí vědět. Zkusila bych zapracovat na sobě, pokud víš, že na hřišti přelejzá plot, hned jak jdete ven, mu říct jdeme na hřiště, budeš si tam hrát, ale jestli budeš přelejzat plot jdeme pryč a takhle to mít se vším, pokud pouštíš bubliny, říct, budeme si foukat bubliny, ještě pustíme 3× a dáme bublifuk odpočívat. Pokud máš vzteklouna opravdu z povahy, musíš se sním naučit pracovat a pracovat s vlastníma emocema a bude to lepší, uvidíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27330
14.5.16 08:51

A když zakazes, snažíš se vysvětlít proč to nejde? Nebo prostě konec ne a nazdar?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
14.5.16 08:54
@jezevinka píše:
Ahojda holky.Mate taky nekdo takoveho vztekavce?
U nas uz je to extrem.Uz premyslim o psychologovi nebo me odvezou.
Nas malej ma od roku a trictvrte obdobi vzteku.Jsou to takove vlny.Ale ted to opet graduje. Pritom pred mesicem uz to vypadalo, ze uz docela ok.Za mesic ma tri roky.
Neustale se vzteka jak neni po jeho.Hned ve vzteku hazi s auticky apod.Pak zas rve ze ty auta nemuze najit kdyz se mu zakutali.
Z kazdeho hriste odchazime s revem ze nechce domu.
Kdyby aspon sel a rval.Ale on si seda na zem gumovej ze nechce jit. A vzhledem k tomu ze ma dvacet kilo tak je to boj odejit.
Na dvorku porad ostuda. Chvilu blbne s detima a pak zacne vymyslet naschvaly.Tam jezdi autem po velkych autech, tak mu to zakazu a rev.Tam prelejza plot. Zakazu a rev vztek.Deti si donesou kolobezku a hned rev ze my nemame…Na fotbalove hriste dojdou hrat studenti, tak rev ze nemuze hrat s nima…Poustime bubliny pul hodky..tak prestanu ze staci a rev.Uz jsem z toho vycerpana a ani me nebavi chodit nekam s nim ven.Uz jdu se stazenym zaludkem co zas bude. :zed: :nevim: :cert: :roll:

jen jednou by moje dite s necim hodilo a zacalo by predvadet tyhle hysteraky a podruhe uz by se to neöpakovalo ;) podle me je tady chyba ve vychove hlavne takze bych chybu hledala tam ;) az by něco zase zkusil tak bych mu to zkusila nazorne a psychologicky a po dobrem vysvětlit a kdyby to nemopohlo tak proste sundat kalhoty a narezat mu a i kdyby to ne tak studena sprcha ;) bych se stydela za tyhle sceny na verejnosti kdyby mi deti delaly ;) a kdyby se to ani pak nezlepšovalo tak bych s nim zasla k psychologovi neurologovi nebo s epoadila s pediatrou aby to nebyl nejaky začínající syndrom cehosi ale nenechala bych to tak byt ;) obdobim to dle me není ani jedno z mych deti toto nemelo a to mam kluka i holku 4,5 od sebe ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
182
14.5.16 08:57

@pikola ja mu dopredu rikam ze jeste parkrat a pak ze uz jde treba bublifuk spat.Kdyz jdem na hriste tak dopredu rikam.Tak si pak pekne hraje treba.Ale kdyz dojdou fotbalisti tak stejne rve ze nemuze hrat s nima.Tak rikam pojd, budem si kopat tady spoku nebo s chlapeckem.Nebo se budem koukat.No ale proste to on nechce a rve ze chce na to fotb. hriste atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
14.5.16 09:03
@medunka23 píše:
@jezevinka Zkusila bych zapracovat na sobě, pokud víš, že na hřišti přelejzá plot, hned jak jdete ven, mu říct jdeme na hřiště, budeš si tam hrát, ale jestli budeš přelejzat plot jdeme pryč a takhle to mít se vším, pokud pouštíš bubliny, říct, budeme si foukat bubliny, ještě pustíme 3× a dáme bublifuk odpočívat.

My teda nemáme doma až tak úplně vzteklouna, ale taky ho je občas dost a můžu říct, že tohle na něj funguje…říkám to, když se oblíkáme, než vylezem z baráku a ještě jednou cestou na hřiště a když to klapne, tak chválím..
Já byla taky ze spousty věcí nešťastná (a samozřejmě jsem a ještě stokrát budu, protože vždycky vymyslí něco novýho) a vím, že ten stres tam pak při každý příležitosti pro tebe je, ale bohužel si myslím, že se to prohlubuje a vyvíjí časem.. Máme na hřišti maminku, která má echt vzteklouna a tam je fakt vidět, že teď už s ním prostě nehne bez řevu nebo násilí..
Přeju hodně sil.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
14.5.16 09:07

Syn taky špatně reaguje na zákazy a jakékoliv slovní spojení, které obsahuje zápor, proto používám minimálně, jen když je to nezbytné. Je to kolikrát vysoká diplomacie a ne vždy funguje, ale on je podstatně mladší, takže se ještě nechá „oblbnout“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
14.5.16 09:17

@JayLee ja se ale ptala jestli ma doma nekdo takoveho vzteklouna? Ono je super ze vy to tak mate a u vas by to deti udelaly max jednou a pak uz ne. Bohuzel kazde dite je jina osobnost. Jednomu diteti staci rict jednou, druhemu to zapne az ponekolikate a bude to zkouset…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.16 09:25

Koupila jsem si knížku Zkoušeli jsme všechno, jeste ji nemám dočtenou, ale co si pamatuju ze zacatku: Neříkejte nechoď přes cestu, protože dítě neslyší na zacatku to Ne-. Takže to říct Zůstaneme na teto straně cesty. Proste jasně, bez těch ne na zacatku.
A všechno říkat dopředu, co se bude dělat, proč se to ma dělat. Můj syn je neco podobného co ten váš, ale zjistila jsem ze tohle na nej docela zabírá a z hřiště se da odejít i dobrovolně. Jen se to musí hodně vysvětlovat. Ale taky u nás občas přiletí jedna na zadek, občas to proste nejde.
(Omlouvám se za diakritiku, píšu z mobilu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26739
14.5.16 09:34

@jezevinka kdyz hazela s hrackama, nebo si je nechtela uklidit, tak jsem ji parkrat upozornila a pak to letelo do kose. Vsechno komplet. Nahazela jsem to do velkyho pytle a pred ni hodila do popelnice. Od ty doby si uklizi a haze jen vyjimecne. Staci v klidu podotknout, ze to vyhodim a je po problemu. Z hriste chodime za revu temer vzdy. To neresim. Samotne je mi to lito kdyz vidim, jak je nestastna. Tak ji pohladim a reknu, ze pujdeme brzo zase. Ono ji to casem prejde.
Ale aby prelezala plot nebo delala detem naschvaly s autama, tak to bych v zadnym pripade nedovolila. Jednou a jde se domu a musi vedet proc. Natvrdo a bez smlouvani. Preroste ti pres hlavu a bude hur, mela bys zacit jednat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
14.5.16 09:47

Trochu pomáhá odvrátit pozornost jinam a začít ho vnadit na něco jinýho, aby šel/skončil dobrovolně. Ne vždy se daří, takže křik je u nás taky.

@pikola píše:
A když zakazes, snažíš se vysvětlít proč to nejde? Nebo prostě konec ne a nazdar?

Třeba tohle se u nás naprosto míjí účinkem. To bude mít po mně a asi i po manželovi. To vysvětlování ho vytáčí akorát tak do větších otáček :lol: Resp. vysvětlit mu to můžu, ale stejně až potom, co se přestane vztekat.

Jako některý situace už se začínají časem celkem zklidňovat, někde se výsledky stále nedostavují. Např. větu: „Neskákej na tý sedačce/posteli.“ můžu říct klidně klice od dveří. Výsledek bude stejnej. Je jedno, že mu to říkáme pořád dokola, je jedno, že dostal na zadek, je jedno, že už samozřejmě sletěl a natloukl si.. :roll:

@Berousik píše:
@jezevinka kdyz hazela s hrackama, nebo si je nechtela uklidit, tak jsem ji parkrat upozornila a pak to letelo do kose. Vsechno komplet. Nahazela jsem to do velkyho pytle a pred ni hodila do popelnice. Od ty doby si uklizi a haze jen vyjimecne. Staci v klidu podotknout, ze to vyhodim a je po problemu.

Tohle jsem zkusila taky. Výsledek byl ten, že začal ty hračky házet do toho koše sám :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
26739
14.5.16 09:53
@Tunrida píše: .Tohle jsem zkusila taky. Výsledek byl ten, že začal ty hračky házet do toho koše sám :zed: :zed: :zed:
:mrgreen: vis co ona vi, ze kdyz se neco hodi do kose, neni navratu. Rada vyhazuje, odnasi po nas papirky do kose atd. Mela tendence kos zkouknout a vybrat si neco jineho a to jsme vzdycky halekali fuj, z kose se nic nebere…no a tak kdyz videla, ze tam konci hracky, bylo ji jasny, ze to je konecna. Malem ji tenkrat trefilo :oops:
Tim nechci rict, ze u vas se z kose vybira a ze jste bufetaci :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
14.5.16 09:54

@Tunrida no prave.Na zadek dam taky kdyz uz to presahuje.Uz dostal i dvakrat sprchu kdyz uz to vrelo.To teda na nej plati doma. Reknu ze sprcha a zabira.Ale venku sprcha neni ze :lol: Tak tam asi fakt budu muset rict ze jdem dom a pujdem.My jsme dvakrat denne venku tak mi je to lito ze vylezem a pujdem zper.Ale treba to udelam parkrat a zabere to. V miniskolce je klidnejsi pry. V zari ma jit do statni na kazdy den.Tak to bude terno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat