Vztekloun 16 měsíců

Anonymní
12.7.21 11:32

Vztekloun 16 měsíců

Ahoj,
už si nevím rady. Doteď jsem měla hodného usměvavého chlapečka a za posledních 14dnů horor. Jakmile není po jeho, anebo i z ničeho nic začne tlouct hlavou o zeď, podlahu… momentálně má na čele slušný moncl. Co s tím? :nevim:
Zvýšit hlas nepomáhá, domluva taky ne, poplácání přes plínku bere jako hru. Dát do postýlky taky ne, to se pak mlátí o šprusle. V tomhle stavu nelze chovat, aby se mi vzteky nevysmýkl. Někdy je do minuty v klidu, jindy déle. Teď se vzteká i u jídla. Hlavou o stůl…
Vždy kontroluji, jestli má suchou plínku, plné bříško, není zpocený. Opravdu nevím, proč to dělá. Doma se nic nezměnilo a nejsme v nějaké nepohodě.
Prošly tím také vaše děti a kdy to skončí?
Díky za každý podnět.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10884
12.7.21 11:40

Úplně normální, období prvního vzdoru. U nás pomáhalo úplně normálně ignorovat. On pochopí, že to bolí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
12.7.21 11:40

Já teda děti se sebedestruktivním chováním neměla, ale znám to od kamarádky :mrgreen: Pokud ho to nebolí a nevadí mu, že si ubližuje, tak ho prostě musíš zpacifikovat a zabránit mu, aby si ublížil. Je to roční mimino, snad ho chvíli udržíš, než se zklidní ne? Já brala hysterické děti na klín, pevně chytla ruce a nohy a objala je. A čekala, povídala v klidu něco na zklidnění a pustila až když přestaly mít tendence něco rozmlátit :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
12.7.21 11:47

Neřeš to… Taky mi to dcera dělá, už pul roku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
12.7.21 11:49
@Aduš8 píše: Úplně normální, období prvního vzdoru. U nás pomáhalo úplně normálně ignorovat. On pochopí, že to bolí

No to nevím jestli to pochopi.. dcera se přestala válet po zemi, a začala se schválně mlatit. Normálně hlavou o skříň, dává si facky, tahá se za vlasy… Pak samozřejmě rve. :) :think: To období je nějaký dlouhy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
12.7.21 11:55

@mackA159 syn to dělal taky. Nevím, jestli tím poutal pozornost :nevim: facky si teda nedával, ale po čase to prostě přestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
12.7.21 12:20
@Aduš8 píše:
@mackA159 syn to dělal taky. Nevím, jestli tím poutal pozornost :nevim: facky si teda nedával, ale po čase to prostě přestalo.
Četla jsem že to je o té pozornosti no… Ikdyz osobne si myslím že mám doma tyranku. Holka se nastvala, dala mi facku, když jsem sklonila hlavu, tak mi dala zase, pak mě začal rvát za vlasy, a fackovat do té doby, než jsem se zvedla. :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15347
12.7.21 12:39

@mackA159 A kolik ji je? Kolem toho roku a půl? To bych rekla, ze o pozornosti není. Tyhle vzteky vznikaji, protoze nervova soustava je přetížena a neumí zpracovat emoce a pocity (nejčastěji frustraci). Takze je potreba to dostat ven - a mlátit do něčeho pomaha koneckonců i dospělým. Takže některé deti jazi věcmi, jine biji sebe a další bohuzel ostatní. Chce to bití neagresivne branit, treba i vysvětlovat (i kdyz spis potom, v afektu to smysl nemá) a čekat, az dite dozraje a bude to umet zpracovat lip. Obecně se radí bouchat do neceho povoleneho, pojmenovat a treba i personalisovat pocity (skočil na tebe vztekoň), zkusit je vydupat/zadupat. Ale obecne bych rekla, ze jsou zo rady spis pro starší deti. Muj mekkohlavec tyhle sofistikovanůstky ještě nepobírá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15347
12.7.21 12:55

Zakladatelko, je to období prvního vzdoru a musí se to vydržet. U nas pomáhá:

• předcházet scenam, kterym předcházet lze
  • když uz to na dítě jde, zkusit to přerušit. Odvest pozornost necim jiným, my mame i slova, co ji dceru zaručeně rozesmějí, takze trochu šaškuju a opakuju je
  • kdyz uz scena probíhá, nechat odeznít (bez mluvení, utěšovani, to jsou jen další podnety na rozbourene nervy). Některym detem pomůže obejmout a držet, nektere to nesnesou, ttak je proste necha
  • nezlobit se.Neni to schválnost, ale znamka zdravého vývoje :D Když budeš kricet, placat, ddite bude pouze odrážet Tvoje negativní emoce a nez se nadelejes, bbudete po sobě stekat cely den(vyzkoušeno při me spankove deprivaci :roll:).
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
12.7.21 13:31
@Ba-stet píše:
@mackA159 A kolik ji je? Kolem toho roku a půl? To bych rekla, ze o pozornosti není. Tyhle vzteky vznikaji, protoze nervova soustava je přetížena a neumí zpracovat emoce a pocity (nejčastěji frustraci). Takze je potreba to dostat ven - a mlátit do něčeho pomaha koneckonců i dospělým. Takže některé deti jazi věcmi, jine biji sebe a další bohuzel ostatní. Chce to bití neagresivne branit, treba i vysvětlovat (i kdyz spis potom, v afektu to smysl nemá) a čekat, az dite dozraje a bude to umet zpracovat lip. Obecně se radí bouchat do neceho povoleneho, pojmenovat a treba i personalisovat pocity (skočil na tebe vztekoň), zkusit je vydupat/zadupat. Ale obecne bych rekla, ze jsou zo rady spis pro starší deti. Muj mekkohlavec tyhle sofistikovanůstky ještě nepobírá :think:

19 měsíců.. doma ji opravdu nebijeme, netahame za vlasy..ani to snad nemá kde vidět, televizi před ní nepoustime. Ze vzteku jde buď placnout mladší ségru, psa, nebo mě..je zbytečný jí něco říkat, vytočí se ještě víc.. snažím se to ignorovat, kromě teda mlácení všechno živého to zasahnu. :think: Odvádět pozornost nemá taky smysl, v tom afektu neslyší. :) Před pár týdny ještě byla úplně gumová, lehla na zem a svihala sebou s řevem.. teď začala mlátit sebe. Koukám na ni, ona si vlepi facku, řeknu ať to nedělá, vlepi si další, začne se tahat za vlasy. Nedávno ji nešlo brečet, tak hlavou bouchla o skříňku. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
12.7.21 13:36
@mackA159 píše:
19 měsíců.. doma ji opravdu nebijeme, netahame za vlasy..ani to snad nemá kde vidět, televizi před ní nepoustime. Ze vzteku jde buď placnout mladší ségru, psa, nebo mě..je zbytečný jí něco říkat, vytočí se ještě víc.. snažím se to ignorovat, kromě teda mlácení všechno živého to zasahnu. :think: Odvádět pozornost nemá taky smysl, v tom afektu neslyší. :) Před pár týdny ještě byla úplně gumová, lehla na zem a svihala sebou s řevem.. teď začala mlátit sebe. Koukám na ni, ona si vlepi facku, řeknu ať to nedělá, vlepi si další, začne se tahat za vlasy. Nedávno ji nešlo brečet, tak hlavou bouchla o skříňku. 8o

Kde není diváků, není divadla. Tohle jsem si musela v prvním vzdoru dětí pořád opakovat. Bylo to to jediné, co fungovalo. Dítě třeba běželo za mnou do vedlejšího pokoje, aby mi předvedlo scénu, tak jsem se sebrala a šla zase jinam bez reakce. Brzy ho to přestalo bavit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15347
12.7.21 14:51
@mackA159 píše:
19 měsíců.. doma ji opravdu nebijeme, netahame za vlasy..ani to snad nemá kde vidět, televizi před ní nepoustime. Ze vzteku jde buď placnout mladší ségru, psa, nebo mě..je zbytečný jí něco říkat, vytočí se ještě víc.. snažím se to ignorovat, kromě teda mlácení všechno živého to zasahnu. :think: Odvádět pozornost nemá taky smysl, v tom afektu neslyší. :) Před pár týdny ještě byla úplně gumová, lehla na zem a svihala sebou s řevem.. teď začala mlátit sebe. Koukám na ni, ona si vlepi facku, řeknu ať to nedělá, vlepi si další, začne se tahat za vlasy. Nedávno ji nešlo brečet, tak hlavou bouchla o skříňku. 8o

Ježiš, z toho Tě fakt nepodezírám, že ji fackuješ a taháš za vlasy 8o :D Já myslím, že jde opravdu o to vyventilovat to napětí ven a bohužel to dělá tím nejnevhodnějším způsobem, ale určitě to přejde. Mojí je 17 měsíců a přesně - běží a třískne hlavou o skříňku, minule jí podklouzla noha na schodech, takový ponížení, tak pak zoufale bušila hlavou o schod :roll: Ale agresi vůči ostatním (zatím) drží na uzdě. Dokonce po mě dvakrát vyjela, že mě kousne a v poslední chvíli se zastavila. Jako rozdováděný pes, když chytne ruku v zápalu hry a na poslední chvíli nestiskne. Ale dost často jde a kousne do židle, do hračky. Já si právě myslím, že nemá smysl na ně mluvit při tom záchvatu, že to je jen další podnět, co musí (a přitom v tu chvíli nedokáží) zpracovat. Já ji většinou obejmu a čekám, až to přejde. Nebo ji nechám a ono to přejde v pláč z bolesti nad tím, že se třískla. Ale neřekla bych, že jde o pozornost, protože ten záchvat trvá stejně dlouho, ať si ji všímám, nebo ne, a klidně si ho střihne vedle v pokoji, když jí něco nejde. I bez publika. :think: Podle mě pozornost chtějí větší děti, aspoň co vidím v okolí.

Jo, a to odvádění pozornosti, co jsem psala zakladatelce, jsem myslela ještě před tím, než sebou říznou. Když už člověk vidí, že je dítě natlakovaný a že to přijde. Souhlasím, že během afektu nemá smysl nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4290
12.7.21 15:25

No naštěstí nebo možná bohužel, je má dcera emocionální horská dráha co ze mě vypadla :lol: neznám tedy období prvního vzdoru, spíš neustálého vzdoru. Teď po druhém roce, ale už jsme úplně jinde, uklidnila se a i přes občasné záchvaty se spíš dala na trucování. Pravdou je, že mezi prvním a druhým rokem to gradovalo. Nemožnost se vyjádřit a nutkavá potřeba mít vše a chtít vše. Pomohla ignorace, i když jako jo, musela jsem do toho bodu dojít a občas jsem byla zralá na šaškec… :lol: teď ji maximálně řeknu, že takhle ne a pak ji ignoruji. Na chvilku si zatrucuje a do pár minut je cajk. Porad to ještě má, protože ještě nijak plyně nemluví a občas prostě vypne a neposlouchá co jí říkám (třeba bonbón dostaneš až v autě a tak chytne záchvat 3 metry od auta). Nicméně jsem se naučila, že když něco řeknu musím za tím stát, jelikož využije i sebemenšího poklesku, což je krásně vidět u babiček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
12.7.21 19:43

U dcery to zacalo kolem 15 mesice.. Jakmile nedostala to, co chtela nebo neco bylo jinak, tak rev, obcas sla na vsechny 4 a bouchla hlavou, Ale! Teda velmi, velmi opatrne, aby ji to nebolelo.. Vycuranek :) ted je ji 18,asi to je o neco lepsi, ale ne o moc teda.. Porad se vzteka, kdyz ji neco nepůjčím apod.. A To mruceni, kdyz neco chce uz me také trochu rozčiluje :)
Mne nefackuje, ale sebe občas bouchne jen tak do hlavy.. Asi ventil.

Ted ma do toho jeste separacni uzkost, dnes jeste chudinka horecky - snad jen zuby a ja jsem zrala na relax o samote v laznich ( zni to lip nez Bohnice) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
15.7.21 11:40

@Gabčík1 Syn ma 13 mesicu a asi dva tydny ted predvadi xkrat denne hysteraky, prave kdyz nedostane co chce, nemuze jit/splhat kam chce nebo mu nejaka hracka nefunguje jak potrebuje…jsem uplne vystavena a moc to nedavam teda…do toho je taky muj ocasek a jakmile musim treba na chodbu ke schodum pro neco, vzdycky to vidi a bezi za mnou (ano, uz umi behat). Do toho pochopil, ze utechu hleda u prsa, takze kazdy jekot konci ve vystrihu a pak je zase napucnuty a nechce jist :roll:

Jak se tohle preziva? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat