Xados rozpustné tablety pro dítě

3HE
22304
19.11.19 22:51

Xados rozpustné tablety pro dítě

Máte někdo zkušenost s rozpustnými tabletami Xados 10mg pro dítě? Dceři je 9let, má 26 kg, má alergii na roztoče, trávy a srsti. Od tří letu užívala Aerius, ale už jí z toho sirupu je zle jen ho vidí… Alergoložka navrhla lék Xados - že je to novinka. Teď čtu příbalový leták - musí se užívat na lačno a pak hodinu nejíst, nesmí se zapíjet ovocnou šťávou, což může být třeba i čaj… Jídlo a ovocné šťávy snižují účinek léku. No, tak to nevím, jak ráno budu lék podávat… snídá poměrně brzy po vstávání, aby stihla školu…
Máte zkušenost?
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1015
20.11.19 00:25

Ahoj, s dětským zkušenosti nemám. Ale brala jsem pro dospělé a brala jsem ho tak jak jsem si vzpomněla a jak jsem měla směny, po obědě, před obědem, po snídani, před snídaní, a mě teda pomáhal hodně a žádné vedlejší příznaky jsem neměla. Ale taky nejsem dítě, zkus se zeptat doktorky zda by vadilo hodně kdyby ho užívala ráno a pak se normálně nasnidala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22304
20.11.19 09:06

@Lucie1906 xados tablety se mohou užívat libovolně. Nejsou ale vhodné pro děti do 12let a ani není vhodné je půlit. Celá je moc velká dávka pro dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat