Z jaké příze háčkujete hračky?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
adna
Kecalka 303 příspěvků 26.10.14 12:59
Z jaké příze háčkujete hračky?

Ahoj,
z jaké příze háčkujete hračky pro děti?
Před časem jsem uháčkovala kočičku, z Katky. A i když jsem ji nikdy neprala, vypadá hrozně. Samý žmolek, taková umolousaná. Přitom to nebyla nijak extra oblíbená hračka. Prosím, poraďte mi, nějakou silnější přízi, s kterou se dobře pracuje a něco vydrží.

Reakce:
kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 26.10.14 13:05

Lada luxus…

Žižule
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 26.10.14 13:13

Lada luxus taky trochu žmolkovatí. Nejlíp mi drží jedna co mám z Merina od Vlnapu, ale je to pravda o něco dražší… :nevim:

adna
Kecalka 303 příspěvků 26.10.14 13:19

@Žižule Myslíš tuhle? A nekouše to? Nesrazí se to praním? Když je to vlna.

Efsheny
Závislačka 3999 příspěvků 26.10.14 13:30

@adna není to 100% merino…myslím… (50/50)
ještě jsem háčkovala z Comfort colour a je to s „anti-pilling“ takže nežmolkuje a to je 100% akryl soft, taky od vlnapu
edit: http://eshop.vlnap.cz/…ilZbozi.aspx?…

Příspěvek upraven 26.10.14 v 20:19

Žižule
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 26.10.14 20:11

Jak píše @Efsheny je to 50/50 vlna s akrylem. A myslím, že pokud to nebudeš prát na vysoké teploty, tak v poho. A nekouše vůbec, naopak oproti Lada luxus je ještě jemnější.

Gab9
Kecalka 302 příspěvků 18.08.17 19:27
Za každou inspiraci budu ráda :-)

Ahoj holky, oživuji téma. Mám dojem, že se zas začíná háčkovat, tvořit… a byla bych ráda, kdybychom si svoje zkušenosti, pokusy, rady, nápady sdílely. Já jsem vytvořila stránku a moc mne to baví. Připojíte se?

https://www.facebook.com/…41996962275/

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 16934 příspěvků 18.08.17 19:31

Z bavlny, a nejraději z elianu nicky. Je krásně jemný. Jenom na panenky nemůžu najít vhodný tělový odstín, asi budu barvit.

Gab9
Kecalka 302 příspěvků 18.08.17 19:36

Barvíš? To je zajímavé. To jsem nikdy nedělala. Já jsem si vždy vystačila z barevnicí. A zkoušela jsi Camillu? tam je celkem velký výběr barev, ale asi je silnější. Budu ráda, kdybys poslala obrázky, ráda se inspiruji.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 16934 příspěvků 19.08.17 11:52

Zatím nebarvím, ale chystám se. Kamilla je právě silná. A fotky pošlu, až budu mít. Momentálně dodělávám panenku, ale nevím, jestli se do takové ještě pustím. Vlásky ze stuhy mi daly zabrat. Ale jednu fotku připojuji - příze je akryl elian nicky.
myslím si, že vzhledem k tomu, že vycpávám umělinou, tak i to tělo je lepší háčkovat z akrylu, kvůli praní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >