Z postýlky do postele - kdy?

1782
11.1.08 22:23

Z postýlky do postele - kdy?

Ahojky maminy,
zajímalo by mě, od kdy jste přesunuly dítka s postýlky do postele.
Já měla puvodně klasickou dřevěnou postýlku s 3-ma lištama na odstranění, aby si malá mohla sama vylézt. Bohužel jsem postýlku musela 2× reklamovat, protože se mi odlupoval lak. Nakonec mi za ten drahý šmejd vrátili peníze. Malá mi už spí 3 měsíce v přenosné postýlce, ale uvažuju už o normální posteli. Bára má 15 měsíců.
Není to brzo? Kdy jste přesunuly vy svoje prcky?
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
12.1.08 01:30

Není, zvládnete to :) Jen kup zábranu k posteli nebo dej pod postýlku matraci nebo složenou deku aby se nezranila při případném pádu.

Ada šla do velké ve 20ti měsících, Pepi v 19-20 měsících.

L.

PS: Diskusi přesunuji do Vše kolem spaní, ju?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19271
12.1.08 09:48

Ahoj.
Moje děti šly do velké postele v 17-ti měsících.Pod postelí měli matraci,aby je to nebolelo,když by spadli.A kolikrát jsem je ráno našla spát dole na té matraci. :lol: Dceru bych dala do postele i dřív,protože jsme se navzájem budily.Ale trošku nám trvalo,než jsme předělali dětský pokoj.
Zvládne to i v tomhle věku. :wink: Uvidíš.
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
12.1.08 10:12

Mezi 16 a 17 měsícem a nebyl problém, večer po pohádce si tam hrála či „četla“, ani nikam neutíkala jak jsme předpokládali. . . U postele matrace z postýlky. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
12.1.08 10:36

Ahoj,
Mates šel už ve třinácti měsících do rostoucí z Ikey. Měl u hlavy a nožiček měkkou matraci, u zdi mantinel a na té volné části síťovou zábranu, aby nebyla tvrdá. Přestože měl samozřejmě kudy vylézt (zábrana zdaleka nepokryla celou stranu), nikdy to neudělal. Dokonce ještě ve dvou a půl letech z postýlky volal a čekal, až ho přijdu vzít.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
12.1.08 14:14

to je fuk jestli postylka nebo postel.hlavni je zabezpecit aby se ditko neskutalelo a je to :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.1.08 20:10

Ve dvou letech, dostal ji k ostatním dárkům k narozkám :wink: Na zemi neměl nic, má bočnice :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
13.1.08 11:50

Díky za odpovědi. Je mi jasné, že tam musím dát bočnice.
Jen mi šlo o to, jestli to není brzo.
A hlavně jestli vám dítka neutíkala?
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
13.10.13 11:15

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 11.09.19 v 20:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
13.10.13 11:16

@Saricat má sundanou postranici ;) takže nemá důvod přelézat, prostě vyleze jak chce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10625
13.10.13 11:23

Dcera není šplhavá, takže to neřeším z tohoto důvodu, ale do postele občas chodí. Má ji v pokoji (spávala jsem na ní, dokud jsme byly v noci spolu - kojení atd.), a někdy prostě po obědě řekne, že chce do máminy postele. Koupila jsem sklopnou postranici, takže nesletí, v nohách má židli, aby mohla slézt. Myslím, že by se tam vyspala i v noci, ale dokud si na tom netrvá, nespěchám - aspoň třeba v noci, když se mrcasí, mlátí hlavou do mantinelu a ne do zdi. Jinak je jí 25,5 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
13.10.13 11:24

Ahoj zakladatelko, myslím si že to určitě brzy není, ale záleží na každém jedinci, a sama musíš poznat, jak je na to připravené. Jedna kamarádka dala první dítě do svého vlastního pokoje a normální postele bez ochrany bočnice přesně v roce a druhé dítě již v 8mi měsících také do svého vlastního pokoje bez bočnice.(Neměl tvrdý spánke a rušilo ho to spát s nimi v ložnici).Vše zvládali skvěle, nepadali a spali tam v pohodě. Ona třeba je názoru, že čím dřív, tím líp a lépe si na to dítě zvyká. My začneme teď ve 2 letech :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
13.10.13 11:26

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 11.09.19 v 20:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
13.10.13 11:27

@Saricat má jí přišouplou k mé posteli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72339
13.10.13 11:37

@Saricat To mi přijde hodně málo, nejde ta lehací plocha dát níž? Jinak nám spí v postýlce tříleťák, ale on tedy přelézací tendence nemá a je v ní spokojený, naopak, když jsme párkrát někde byli a spal ve velké, tak pokaždé spadnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama