byt 2+1 a společné spaní

299
17.12.07 19:03

byt 2+1 a společné spaní

Ahojky.

Chtěla jsem se jen zeptat na zkušenosti maminek, které spí s dětmi dohromady. Máme byt 2+1 a spíme všichni dohromady. Lucince jsou 2 roky a 2 měsíce a Vojtíškovi 2 měsíce. V noci se děti navzájem nebudí, ale nejhorší je usínání. Lucinka chodí spát ve21 a Vojtíšek tudíš musí být s námi v obýváku a přenáším ho do ložnice až spí Lucinka mám strach, že by ho budila někdy na nás povolává a povídá si než usne. Je zvyklá usínat sama. Chci se jen zeptat maminek co jsou ve stejné situaci, jak to dělají. Vojtíšek by usínal i dřív, ale jednou jsem zkusila ho dát spát dřív a pak Lucinku a ta ho vzbudila asi toho chci moc co po tak malých dětech.

Všem krásné vánoce a děkuji za odpovědi. J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.12.07 20:20

Ahoj.

Máme taky 2+1. Stěhovali jsme se, když měl Radim 5 měsíců a hned jsme ho umístili do vlastního pokoje. My spíme v obývákoložnici. Hanička spala asi do 4,5 měsíce s námi, pak jsme ji přestěhovali k Radimovi. Myslím, že je to otázka zvyku, dospělých i dětí. Hanka chodí spát dřív (po 7), Radim mezi 19:30 - 20:00. Záleží na utahanosti, někdy spí hned jako dřeva, jindy Radim vzbudí Hanku, nebo Hanka Radima… ale je to v únosných mezích a obchází se to bez řevu, ani jednoho jsme nějak speciálně neuspávali. Ráno normálně vstáváme do školky. Máme to ještě komplikované tatínkovými pracovními směnami (ranní - noční 12). Rozhodně se nám osvědčil model samostatného dětského pokoje. V obývákoložnici máme normální velké letiště.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
299
17.12.07 20:43

Beruško díky moc za odpověď taky plánujme s manželem, že se přestěhujeme do obýváku, ale až tak za rok plánujeme, že si uděláme patro. Zatím to jde v noci se děti nebudí jen musíme přijít na to, jak naučit děti spolu usínat, ale to chce čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
17.12.07 21:14

Ahoj, take mame 2+1, a jeste par mesicu potrva naz dostavime…Kubíka uspavam od 7-8, a verunka chodí spat potom, az on spi tvrde. Nejhorsí bylo nez si zvykla, ze uz musí byt ticho a nesmi delat hluk…Kubík se budí vetsinou kolem 1hod.rano, tak se snazime o ne moc hlucne uspavaní-popojiždeni postylkou, jinak neusne. A pak ve 4 na mlicko, to je v poho. Po obede take nejdriv uspim nejmladsiho, a pak tam dozenu Verunku. Jde o to, ji jen naucit a vysvetlit, ze nesmi byt hlucna…misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
17.12.07 21:57

Ahoj !
my mame take (velmi male, podkrovni) 2+1. Zatim mame jen jednu dvouletou holciku a spime vsichni ve spolecne posteli v loznici, ale planujeme to male 2+1 rozdelit na jeste mensi 3+1, abychom meli vlastni loznici (spis loznicku, pracovne tomu rikame "pristenek pro Harryho Pottera). Znamena to jednu pricku a stresni okno navic a nekolik skrini na miru, abychom usetrili co nejvice mista. Citim, ze Adelka uz potrebuje svuj vlastni pokoj, aby lip spala a zaroven chci pro sebe, manzela a pro miminku, ktere planujeme, svoje misto na spani. Az bude miminko a odroste, tak pujde za Adelkou do pokojicku.
Taky znam rodinu, ke udelali neco podobneho v panelakovem byte a predelili obyvak na dve pulky - proste udelali pricku tam, kde bylo mezi okny misto na to to udelat a kluci dostali svuj vlastni, sice opravdu malinky, ale nabytkem na miru pekne vyuzity pokojicek.

Adela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1593
12.1.08 00:55

Drobku: ty si na nás docela zapomněla!!! :roll:

Caress z řijnátek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
12.1.08 14:20

mo my mame taky 2+1 a spime vsichni v loznici.a az pribude ditko tak tam budem 4 :) myslim ze je to jen o zvyku.zase natali kdyz spi tak ji jen tak neco nevzbudi.uvidime jak to zvladnem ale myslim ze v pohode.my mame tu nevyhodu ze obyvak je propojeny kuchyni a kuchyn mala.a my jeste vecer koukame na televizi nebo jsme u pc takze i kdybychom tady chteli mit loznici mimco by to rusilo.a jsme jenom v podnajmu takze predelavat to taky nemuzem.takze nez si najdem vlastni vetsi byt budem se sardinkovat na spani v loznici :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
17.6.08 12:26

Ahojky my máme 2+k.k. a právě o prázdninách budu také řešit stěhování menšího ke staršímu do jejich pokojíku. Docela se na to těším :oops: Vojta už celkem celou noc spí,a na prázdniny jsem s tím čekala protože Dvídek je už školák tak aby nechodil do školy nevyspalý. Bála jsem se jestli to není na Vojtu brzy, ale zase si říkám že tam přeci nebude až tak sám :lol: No jsem zvědavá jestli dřív nebude z pokojíku kůlnička na dříví 8O :lol: :roll: Hlavně tam není televize tak si myslím že bude i lépe usínat. No uvidíme, dám vědět. Mějte se krásně a přeji hezké léto Pa Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
30.10.08 14:50

Taky máme 2+1 a zrovna řešíme, jak to vymyslet. Alternativa rodičovské postele na patře se mi moc nelíbí (kamarádka měla a stejně dali matrace dolů, protože malý za nimi lezl :-( a nevyřeší soukromí..takže u nás vyhrává alternativa sklopné postele ve skříni, kterou umístíme do obýváku :-) bude soukromí i relativně útulný obývák :-) firem je hodně, teď koukáme, co vybrat… jen ty úložné protory tím nevyřeším :-( jak zvládáte dvě děti ve 2+1? Vždyť už teď s jedním mám věcí a hraček plno :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama