Zábava s 5měsíčním miminkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzikka
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 14 inzerátů 10.01.19 09:24
Zábava s 5m miminem

Ahoj holky, jak zvládáte nebo jste zvládaly období tak od 3m? Mám na mysli bavení miminka. Možná jsem divná a taky jsem překvapila samu sebe, ale moc mě to nebaví. Prcek je úžasnej, žeru ho, ale nebaví mě pořád nad ním dělat blbinky a pacipaci a berany duc a všechny tyhle hovadinky anebo s něčím hrkat. Jsem si naivně myslela, že když si dám do dílny postýlku a dám mu tam nějaké hračky a věci ke zkoumání, tak že se na chvilku zabaví sám a já budu moct po chvilkách něco vytvářet. No na to si asi budu muset počkat :think: Má někdo nějaké nápady jak přes den zabavit? Mě už nic nenapadá..

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 5 měsíců: Čas na první příkrmy

Reakce:
unuděná
Kelišová 5736 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 09:31
@zuzikka píše:
Ahoj holky, jak zvládáte nebo jste zvládaly období tak od 3m? Mám na mysli bavení miminka. Možná jsem divná a taky jsem překvapila samu sebe, ale moc mě to nebaví. Prcek je úžasnej, žeru ho, ale nebaví mě pořád nad ním dělat blbinky a pacipaci a berany duc a všechny tyhle hovadinky anebo s něčím hrkat. Jsem si naivně myslela, že když si dám do dílny postýlku a dám mu tam nějaké hračky a věci ke zkoumání, tak že se na chvilku zabaví sám a já budu moct po chvilkách něco vytvářet. No na to si asi budu muset počkat :think: Má někdo nějaké nápady jak přes den zabavit? Mě už nic nenapadá..

Tak tyhle blbinky jsem s dětmi dělala minimálně a rozhodně až později, když je to zajímalo, tak kolem 10-12m. Ve 3 měsících jsem ještě stále podřizovala režim jídlu, přebalení, snaze o uspání a následnému spaní. Ve chvílích bdělosti jsem děti nechávala co nejvíc na bříšku, nebo jsem je prostě nosila v náručí po bytě, zahradě atd.

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 10.01.19 09:35

Mám teď 6m mimčo, normálně jí dám do ohrádky aby na mě viděla kolem pár hraček a ať se zabaví, mám další věci co musím než stát 24/7 nad míčem. Samozřejmě že si s ní hraju, ale ona taky potřebuje prostor aby se naučila otáčet brát věci do ruky a tak. A to že se občas vzteká? Mírná frustrace je hnací motor pokroku, když bude mít všechno na dosah, tak nemá motivaci něco dělat a začne se nudit. Úplně stejně jsem to dělala se synem a teď ve třech letech je až moc samostatný a šikovný.

Hobitka
Závislačka 4089 příspěvků 10.01.19 09:39

@zuzikka U druheho a tretiho ditete jsem s vyhodou vyuzila starsi deti. S prvnim to bylo narocne, to umelo byt vzhuru i 15 hodin. Blbinky, noseni, muj hlas vyzadovalo non-stop. Bylo to na cvokhaus, ale dalo se to vydrzet spis, nez ten rev. :hug: Ale tak 5m, to mas za par a zacne lezt, pak se budes zas bavit tim, ze mu budes z pusy vyndavat veci, o kterych jsi ani netusila, ze je doma mas :mrgreen: .

Sue2008
Kecalka 189 příspěvků 10.01.19 09:43

Kazde dite je jine. Moje starsi dcerka v podstate od narozeni nevydrzela a v klidu. Proste potrebovala podnety, ani hrazdicka ji nebavila. Porad knourala a vztekala se. Taky se ve 2,5 mesicich zacala pretacet a v pul roce lezt. Druha ma ted tri mesice a vydrzi si broukat pod hrazdickou nebo se koukat, jak si hrajeme se starsi (az mam pocit, ze ji zanedbavam). Nemuzes si ji treba dat bliz, at na tebe vidi, povidat si s ni, ukazovat? To na starsi celkem fungovalo.

ZZloba89
Kecalka 421 příspěvků 10.01.19 09:46

S těma malýma mimčama je to občas nuda. U nás fungoval šátek a chodit po venku a povídat, ale chápu že teď jak je ta kosa je nereální někde štrádovat. Vydrž, bude líp!

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 10.01.19 09:56

Musi se to vydrzet :) kolem tohohle obdobi byla mala taky dost chovaci,ale zaroven ji obcas (na 10min) zabavila hrazda..kdyz se zacla vztekat,tak vymena hrazdicky nebo koukani na brisku. Ale ja se ji teda hodne venovala a i ted v 15m je hodne kontaktni a musim byt u toho,kdyz si hraje a nebo to aspon komentovat. Odmenou mi je dite chytry jako opice a opakujici po nas vse uz cca od 9m vcetne zkouseni mluvit. Pokud pracujes, zvolila bych satek/nositko a mimco mit u sebe,kdyz to vyzaduje. V tomhle veku se rozmazlit fakt neda,to az kolem roka.

scentini
Závislačka 3541 příspěvků 10.01.19 12:13

Me tyhle volovinky desne bavi :mrgreen: dcera mi v 5 mesicich furt spi, tak kdyz je vzhuru. Jsem rada a venuji se ji. Me to zas nekdy nebaviskoro 5 letou :oops: , furt me opravuje a musim byt 100% ve strehu. :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5736 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 12:17

@scentini Za to se nestyď, myslím, že to tak má většina maminek. Bože můj, jak já nesnáším skládat pošesté stejné 30ti dílkové puzzle, hrát člobrdo nebo šibenici a z pexesa mám noční můry :P Ale jelikož už jsem rok a půl zpět v práci, beru to více s klidem a humorem, přeci jen ten mozek zaměstnám tam a doma už můžu vypnout :mrgreen:

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 10.01.19 13:17

@unuděná ja se tak těším az dojdeme do fáze, že si budeme moci zahrat nějakou hru:D cokoli:) ale je mi jasne, že az to nastane, tak mi to taky poleze na mozek:D

unuděná
Kelišová 5736 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 13:34

@Snilek88 No, není hra jako hra :P Já tu fázi kolem 3-4 let (kdy je to porád pexeso, člobrdo, černej petr…) těžce nesu ;) Ale v 6ti letech už syn zvládá Osadníky, Carcassone, Dixit a další lehčí společenské hry, a to už je super ;)

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 10.01.19 13:49

@unuděná Jak 4 letého naučíte hrát člobrdo, nebo pexeso? Ten můj (3,5) akorát ztrácí figurky a u pexesa pořád obrací ty samé kartičky :zed:

unuděná
Kelišová 5736 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 14:01
@Heivka píše:
@unuděná Jak 4 letého naučíte hrát člobrdo, nebo pexeso? Ten můj (3,5) akorát ztrácí figurky a u pexesa pořád obrací ty samé kartičky :zed:

No tak to asi záleží na typu dítěte. Já mám poměrně kliďasy trpělivé, takže pexeso zvládají zhruba od 2,5 let, člobrdo většinou se čtyřleťačkou ani nedohrajem, to je fakt, ale černýho petra třeba by hrála pořád a chce prohrát, protože máme francouzkou verzi, kde černej petr je kočka :lol:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 10.01.19 20:04
@Heivka píše:
@unuděná Jak 4 letého naučíte hrát člobrdo, nebo pexeso? Ten můj (3,5) akorát ztrácí figurky a u pexesa pořád obrací ty samé kartičky :zed:

S malou dcerou jsme hrali pexeso, ze se otocene karticky neobracely zpet, nechavali jsme je obrazkem nahoru a postupne parovali.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >