Antibiotika u 9. měsíčního syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Staworowski
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 22:38
Antibiotika u syna 9m

Dostali jsme antibiotika klacid. Syn 9m měl 2 dny vysoké teploty přes 39. Později se přidala rýma a kasel. Doktorka ho prohlédla a udělala CRP, které vyšlo nízké. Závěr je viroza. Dala nám atb s tím, že je to jen pro jistotu aby byl kryty (tak to řekla). Ale nechci cpát do miminka atb jen „pro jistotu“! (Starší syn kašle už skoro týden a taky má atb). Včera večer měl syn ještě 38,5 dnes už jen zvýšená 37,3-37,6. Atb jsem mu nedala, když teploty opadly. Pořád váhám zda je dát. Teď k večeru se mu ovšem zhoršil kašel a vyblinkal i mliko a pak čaj. Tak nevím, dát teda radši ty atb? Nechci to do něj cpát ale taky se bojím abych to nepodcenila.

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reakce:
KristynaTita
Kecalka 464 příspěvků 08.01.19 22:42

Atb s virózu? Ptokonzultujte s jiným mudr.....

bjitka123
Kecalka 237 příspěvků 08.01.19 22:44

U takhle malých dětí je právě problém s tím, že neumí smrkat a pořádně vykašlat a může se jim to usadit na průduškách. Pak už je to jen krůček k zápalu plic. Neříkala doktorka při poslechu, že tam něco slyší? Klacid naše děti měly většinou právě kvůli zánětu průdušek.

Pidulka1991
Závislačka 3147 příspěvků 08.01.19 22:47

Sice byla dcera mladší, ale pouhe 3 dny trvalo než z rýmy byl zápal plic… Taky měla pak antibiotika „pro jistotu“… Děti neumí smrkat ani pořádně kaslat a vše jim padá na ty prudusky :nevim:

svatecnice
Kelišová 6046 příspěvků 08.01.19 22:49

@Staworowski pořádně odsavejte, klidně každou hodinu. ATB bych taky asi nedávala :nevim:

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 22:57
@bjitka123 píše:
U takhle malých dětí je právě problém s tím, že neumí smrkat a pořádně vykašlat a může se jim to usadit na průduškách. Pak už je to jen krůček k zápalu plic. Neříkala doktorka při poslechu, že tam něco slyší? Klacid naše děti měly většinou právě kvůli zánětu průdušek.

Ne právě že poslechove byl v pořádku. Jen že v krku má lehký povlak. Sama řekla že to vidí na virozu......prave že starší syn má hrozný kašel tak asi proto ta „pojistka“

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 22:59
@Pidulka1991 píše:
Sice byla dcera mladší, ale pouhe 3 dny trvalo než z rýmy byl zápal plic… Taky měla pak antibiotika „pro jistotu“… Děti neumí smrkat ani pořádně kaslat a vše jim padá na ty prudusky :nevim:

Ano tak to bylo myšleno. Včera jsem si říkala že mu to dávat nebudu, ale teď večer se mu ten kašel zhoršil tak mám strach ať se to právě nezvrhne :think:

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 08.01.19 22:59

Já bych je dala, taky jsem s pětiměsíční a tříletým šla před Vánoci k MUDR s kašlem a rýmou, antibiotika dostali oba, malá mi i po týdnu na ATB skončila na rentgenu aby se potvrdilo jestli je ten hvízdot od hojení nebo bude hůř, naštěstí to zápal plic nebyl, ale antibiotika oba brali ještě dalších 5 dní a teprve před týdnem se dali oba dokupy natolik aby vydrželi noc bez odsávání hlenů a zvracení kvůli zadní rýmě.

Kikulele
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 08.01.19 23:00

Moje Malá 5mesicu má zánět prudusek, kašlala od soboty v pondělí jsme sly k dr. ta ji poslechla a trošku se zhrozil ve čtvrtek jdeme na kontrolu tak snad To bude lepší.Dostala Cefzil, a doufám že z toho nebude zápal plic. :(

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 23:01
@Heivka píše:
Já bych je dala, taky jsem s pětiměsíční a tříletým šla před Vánoci k MUDR s kašlem a rýmou, antibiotika dostali oba, malá mi i po týdnu na ATB skončila na rentgenu aby se potvrdilo jestli je ten hvízdot od hojení nebo bude hůř, naštěstí to zápal plic nebyl, ale antibiotika oba brali ještě dalších 5 dní a teprve před týdnem se dali oba dokupy natolik aby vydrželi noc bez odsávání hlenů a zvracení kvůli zadní rýmě.

Ach jo, mě začal taky právě zvracet z toho kašle. Asi bude fakt jistější je tedy dát, ať se to nezhorsi :think:

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 23:03
@Kikulele píše:
Moje Malá 5mesicu má zánět prudusek, kašlala od soboty v pondělí jsme sly k dr. ta ji poslechla a trošku se zhrozil ve čtvrtek jdeme na kontrolu tak snad To bude lepší.Dostala Cefzil, a doufám že z toho nebude zápal plic. :(

Včera u dr byl poslechove v pořádku. Ale teď kašle víc. Jak to tady čtu, bude asi menší zlo ty atb nasadit.

Kikulele
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 08.01.19 23:10

@Staworowski já bych je raději dala,ale rozhodnout se musíš sama. Přeji ať je malému brzo lépe. :kytka:

bjitka123
Kecalka 237 příspěvků 08.01.19 23:19

Jestli má druhé dítě ATB na kašel, tak je pravděpodobné, že to malý taky chytne. A je potřeba počítat s tím, že ATB plně zaberou až po jednom až dvou dnech a za tu dobu už to může na těch průduškách mít, i když byl předtím čistý. Nase děti na to hodně trpí, takže vím, o čem píšu. Já bych doktorce věřila a nasadila bych.

Chulimanga
Kecalka 192 příspěvků 08.01.19 23:29

Já tedy naši pediatričce věřím. Jinak bych k ní nechodila :nevim: Nejsem doktor abych se odvážila zpochybnit jeho rozhodnutí. Pokud napíše doktor antb, budu dávat antb. :mavam:

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 23:34
@Chulimanga píše:
Já tedy naši pediatričce věřím. Jinak bych k ní nechodila :nevim: Nejsem doktor abych se odvážila zpochybnit jeho rozhodnutí. Pokud napíše doktor antb, budu dávat antb. :mavam:

Jj s tím souhlasím. Pokud by řekla má to a to a musí mít atb tak je dám a nic neřeším. Ale ona řekla že jde jen o virozu a pro jistotu nám dá atb. A já se jim obecně vyhýbám a sama bych si je pro viroze určitě nevzala. Tak proto ty úvahy a váhání zda nasadit...... Ale podle toho co tu píšete, nebudu riskovat a dám mu je.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >