Barva očí u miminka

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Romanetka.s
Stálice 73 příspěvků 08.01.19 17:25
Barva očí u miminka

Ahojky holky, chci se zeptat co máte větší děti, jakou podle fotek odhadujete barvu očí? jsem moc zvědavá.. přítel má hnědé a já modré. Strašně bych si přála hnědé :D :srdce: :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 3412 příspěvků 08.01.19 17:30

Já to odhadnout nedokážu, ale moje mamka vždycky říká, že děti, které budou mít modré oči je mají světlounce modré a děti, kterým později ztmavnou je mají spíš borůvkové. Náš malý měl po porodu takové středně modré a jen mu po tátovi zešedly. A to já mám barvu očí mezi hnědou a černou

Kriss Tina
Echt Kelišová 7624 příspěvků 08.01.19 17:32

Oči se můžou zbarvit asi do 3 let (někdo říká i do 5 let), nicméně ti co mají oči hnědé je mívají už při narození, protože mají hodně pigmentu :) ale nepotěším tě, většinou se barva dědí ob generaci :D já i otec syna máme oči zelené a syn modré (což mají jen oba jeho dědové) já mám zas zelené oči po babi :mrgreen: takové ty šedomodré oči mají skoro všechna mimina :D

smudlinky
Závislačka 2613 příspěvků 293 inzerátů 08.01.19 17:33

Obě mé děti měly od porodu hnědou barvu, dceři ztmavly až kolem 2-3 let, u syna mi přijdou stále stejně hnědé. Já mám oči do modra, manžel hnědé.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 6 inzerátů 08.01.19 17:44

Tak hodne podobnou barvu oci mela dcerka,kdyz se narodila a dneska je z ni hnedoocka :srdce: ale u nas to bylo jasne,manzel ma hnede oci a ja hnedo-zelene ;)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33906 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 17:45

@Kriss Tina Nemusí mít. Všechny moje děti mají tmavě hnědé oči a všechny se narodily s temně šedými, ocelovými očky. Synům zhnědly během pár měsíců, dceři různě měnily barvu od šedozelené, přes hnědozelenou až po tmavě hnědou někdy téměř v roce. U mimča na obrázku bych si nedovolila vůbec tipnout, oči nejsou vyloženě světlounké ani extra tmavé, takže výsledná barva může být v podstatě jakákoliv, i hnědé oči jsou v xxx odstínech.
Barva se taktéž opravdu nedědí ob generaci, ale je to tak, že pokud rodiče mají jeden hnědé, jeden modré oči, je více pravděpodobné, že dítě bude mít oči modré. Záleží také na tom, jaké oči měli rodiče, modré oči jsou recesivní, dále je také v dědičnosti zvláštní znak pro zelenookost, ale nikdo ti to neřekne dopředu, můžeš jen odhadovat a tipovat podle pravděpodobnosti, co je víc možné a co míň.

Příspěvek upraven 08.01.19 v 17:47

Heivka
Závislačka 3618 příspěvků 08.01.19 17:46

Je brzy, všechny děti (kromě albínů) se rodí s očima v různých odstínech modré, geneticky daná pigmentace se objevuje až po vystavení slunečnímu záření kdy se začne tvořit menanin a podle množství se pak oči zabarví. Některé variace (spíš ty světlejší) se mění celý život v závislosti na vystavení slunci.

pomme
Stálice 96 příspěvků 08.01.19 17:55

Můj syn má světlounce šedé až šedomodré a při narození měl hodně tmavé s modrými odlesky. Vypadalo to úplně jinak než u Tvé holčičky.

Romanetka.s
Stálice 73 příspěvků 08.01.19 18:04

Děkuji holky :) malá měla taky úplně tmavý,přijde mě,že zesvetlali..

lucielorenc
Kecalka 448 příspěvků 7 inzerátů 08.01.19 18:05

Těžko říct, můj muž má oči modrosede a já hnedozelene, starší syn ( bude mu 6) za začal vybarvovat tak, že z modrých ocicek se mu asi ve 3/4 roce stal mix nás obou :mrgreen: vnitrky má hnedozelene a po vnější straně modrosede :mrgreen: mladší prcek je po tátovi… ten je po tátovi, ale ve všem, podobou, povahou a jednou nás sní :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 12172 příspěvků 08.01.19 18:07

Oba kluci měli při narozeni temně modré oči. Jednomu zesvetlaly a teď je modrooky blondak a druhému ztmavly a je hnedoooky brunet. Fakt se nedá říct, jak to bude u vás :)

Romanetka.s
Stálice 73 příspěvků 08.01.19 18:10

Děkuji holky :) malá měla taky úplně tmavý,přijde mě,že zesvetlali.. @Tichošlápek tak to je mazec :grin: :grin: :grin:

oligenerallogin
Povídálka 23 příspěvků 08.01.19 18:48

Viz obrazek, bude to 50:50 :)

-Bohdanka
Kecalka 221 příspěvků 08.01.19 20:45

Zatím se to odhadnout asi nedá. Je taky možný, že nebude mít pořád stejnou barvu, ale každou chvilku jinou.

Janli
Kelišová 7236 příspěvků 08.01.19 22:40

U první dcerky bylo od začátku jasný, že bude mít modrý oči. U druhé to byl takový divný mišmaš až do roka. Ze začátku to vypadalo do šedomodra, pak do šedozelena, teď jsou zelenohnědé a vypadá to, že bude asi hnědooká.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >