Jak vyčistit zlaté náušnice?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JaninaMam
Kecalka 394 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 09:41
Jak vyčistit zlaté naušnice?

Zdravím, potřebujeme radu, máme necelé 2 měsíce zlaté naušnice, jsou úplně nové a začaly nám měnit barvu :( stihla jsem už vyčíst, že to může souviset s teplotami nebo nemocemi, moc se mi nechce věřit, že by nám prodali šunt, který černá. Teď otázka mam s tím jít do zlatnictví a nebo jen doma nějak vyčistit a jak? Pravé jsme je sundali, tak nechci ať je bez nich moc dlouho. Diky za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
JaninaMam
Kecalka 394 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 09:42

Příkladem ještě foto

TopSecret
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 09.01.19 09:43
@JaninaMam píše:
Zdravím, potřebujeme radu, máme necelé 2 měsíce zlaté naušnice, jsou úplně nové a začaly nám měnit barvu :( stihla jsem už vyčíst, že to může souviset s teplotami nebo nemocemi, moc se mi nechce věřit, že by nám prodali šunt, který černá. Teď otázka mam s tím jít do zlatnictví a nebo jen doma nějak vyčistit a jak? Pravé jsme je sundali, tak nechci ať je bez nich moc dlouho. Diky za rady

Zlaty nausnice ti nemuzou menit barvu 8o bez s tim okamzite do zlatnictvi.

stinga
Kelišová 5103 příspěvků 3 inzeráty 09.01.19 09:43

@JaninaMam když jsou nové, zajdi do zlatnictví, kde jsi je kupovala, sama bych to nijak doma neřešila, aby ti pak neřekli, že za to můžeš ty

TopSecret
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 09.01.19 09:44

Nosim zlute zlato nekolik let a todle mi nikdy neudelalo. :think:

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 09.01.19 09:45

Me cerna zlaty prstynek kdyz na me neco leze,neverila jsem a opravdu

Kajak18
Kecalka 350 příspěvků 09.01.19 09:46

Přesně tohle nám dělají taky. Kámošce taky. Ta říkala, že jí to vyčistili ve zlatnictví a i tam koupila přímo nějaký čistič na zlato a tím si to doma pucuje sama. Zajímavé je, že starší dcera má náušnice ještě po mě a ty to nedělají. Hold už nic není tak kvalitní.

Aduš8
Závislačka 3412 příspěvků 09.01.19 09:52

Jako malá jsem měla zlaté náušnice a ty mi občas zelenaly. Zlaté byly určitě, stejně tak jsem měla do zelena zlatý prstýnek. Obojí jsem pak prodávala do zlatnictví, kdyby to byl padělek, nevezmou to. :nevim: pokud jsou nové, šla bych do zlatnictví, většinou už to všude do pěti minut vyčistí ultrazvukem

JaninaMam
Kecalka 394 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 09:53

@stinga dobře, radši zajdu, ať to nezničim @TopSecret mně také ne a vidíte :lol: @Kaci89 malá měla teď teplotu po očkováni a myslím, ze ji to více zabarvilo právě @Kajak18 Babička říkala, že mamce se to stávalo taky, ale jen když byla malá, pak uz nic :nevim:

JaninaMam
Kecalka 394 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 09:55

@Aduš8 mamce se to stávalo taky, když byla malá, teď uz vubec ne, taky si myslím, že by nám neprodali špatně, no uvidíme, jakmile se vyspi chlap, tak půjdeme

stinga
Kelišová 5103 příspěvků 3 inzeráty 09.01.19 09:58

@JaninaMam tou teplotou to asi může být, oni ti to na počkání vyčistí

Lalelale
Závislačka 3487 příspěvků 09.01.19 09:59

Zlato samozřejmě černat může, začalo se mi to dít u náušnic, co mám asi deset let. Údajně to souvisí se zmenou ph. Nicméně tvoje foto je úplně brutální, odnesla bych jim je zpět. Ale jsou různé přípravky na zlato i na domácí čištění.

smudlinky
Závislačka 2613 příspěvků 293 inzerátů 09.01.19 10:00

Zajděte do zlatnictví, vyčistí to na počkání ultrazvukem nebo spec. roztokem. Tohle naušnice posledních pár let dělají, že v místě kontaktu s uchem mění barvu do červena

JaninaMam
Kecalka 394 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 10:02

@Lalelale no ja si vsimla jak moc to je, až jsem ji je vytáhla, takhle v uchu to neslo vidět cele, no čekám, než se přítel vyspi po noční a zajdeme

JaninaMam
Kecalka 394 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 10:04

Kupovali jsme tam ve stejný den dvoje stejné i pro neteř a té to vubec nedělá, ani trochu a nám takto hodně

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >