Přítelkyně začala trochu víc pít

Anonymní
4.7.20 13:58

Začala trochu víc pít.

Zdravím dámy a pánové, jsem tu poprvé a rovnou se vám tu svěřím s nemalým problémem, který poznamenává náš vztah, má partnerka je profesionální umělkyně v malřském odvětrání. Asi chápete, že tito umělci, a zejména v tomto mají malinko posunuté prahy stigmat. A při seznámení jsem se smířil na tím, že občas nějakou dávku alkoholu na posílení kreativity si dá. Mně, jako abstinentovi (nejsem ale ani umělec) to nevadilo, asi. :lol:
Nyní to oni únosnou mez pomalu ale jistě překračuje a zřejmě není daleko k problémům. Ty se pochopitelně projeví, až zamilovanost opadne. Na co se mám podle vás připravit? Z doslechů vím, že hranice závislosti bývá velmi tenká.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

839
4.7.20 14:02

No, bohuzel mam s alkoholismem u blizkych pomerne bohate zkusenosti…je to naprd, to ti rikam rovnou. Pokud ma k alkoholu blizko dlouhodobe a potrebuje to ke svym vykonum. Pritom je evidentni, ze to prestava mit pod kontrolou a k tomu se pridava i to, ze ona to odmita reflektovat, tak pokud nemate deti, sla bych od toho. Bohuzel…je to beh na dlouhou trat, problem na cely zivot v podstate…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 14:23

Dneska mojí sestru přijali na léčení. Jé závislá už dlouho i když je jí teprve 30. Taky to nejdřív bylo sem tam, pak na kuráž, na spaní, na dlouhou chvíli, pak začala zapíjet problémy atd. Pokud se to stupňuje, brala bych to jako hrozbu.

• Nahlásit
  • Citovat
839
4.7.20 14:40

Ono s temi alkaci je podke meho nazoru nejvetsi problem v tom, ze oni sami si to nechteji pripustit, ze maji priblem. Casto o tom vubec nechteji debatovat atd., z cehoz plyne, ze je strasne tezke jim pomoct, kdyz oni sami si nechteji pomoct. Takze okoli alkacu je zmitano v pocitech strasne bezmoci. Ja, pokud bych mihla, tak bych se tohoto nechala usetrit… samozrejme, kdyz v tom jede tvoje dite, sourozenec, rodic, tak se od toho nemuzes opristit, ale pokzd jde pouze o znamost, milence, tak bych se na to vykaslala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama