Záchvat u pejska-epilepticky?

470
20.9.21 07:38

Záchvat u pejska-epilepticky?

Ahojky, máme civavu, budou ji brzy 3 roky. A dnes ráno měla nějaký záchvat, vypadal jak epilepticky. Nejdřív se pozvala, pak měla vykulene oči a pak sebou začala mrskat, jako by měla ty křeče. Trvalo to několik vteřin a pak ještě než moct sama chodit. Ještě jsem neměla takhle pejska s nemocí, mám jež hned na vteřinu? Budou ji dělat vyšetření nebo se čeká zda se to bude opakovat? Nebo ji hned nasadí léky? Teď je už ok a spinká 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
285
20.9.21 07:57

Ahoj,

máme taky pejska epileptika. Určitě zajdi na veterinu. Náš haf na to bere prášky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
20.9.21 08:06
@lussinka píše:
Ahojky, máme civavu, budou ji brzy 3 roky. A dnes ráno měla nějaký záchvat, vypadal jak epilepticky. Nejdřív se pozvala, pak měla vykulene oči a pak sebou začala mrskat, jako by měla ty křeče. Trvalo to několik vteřin a pak ještě než moct sama chodit. Ještě jsem neměla takhle pejska s nemocí, mám jež hned na vteřinu? Budou ji dělat vyšetření nebo se čeká zda se to bude opakovat? Nebo ji hned nasadí léky? Teď je už ok a spinká 😔

Po prvním záchvatu léky nedávej. Jsou to dryáky. Pokud má několikavteřinový záchvat, není důvod je nasazovat. Máme křížence čivavy a má také epilepsii. Záchvat má tak 1× za 2 až 3 měsíce. Dáváme Diazepam do zadečku jen v případě dlouhého záchvatu. Pes je pak několik hodin úplně zpitomělý. Pravidelně se léky užívají pouze při častých záchvatech. Jsou zátěží na organismus. Při záchvatu je třeba pejska hlídat a být s ním. Náš bývá vyděšený. On pozná, že na něj jde záchvat, vždy přijde až k noze a vyděšeně se na nás dívá, chce blízkost, nebýt sám, pak následuje záchvat.

Příspěvek upraven 20.09.21 v 08:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8461
20.9.21 08:07

@Kipa22 nase cuba kdysi brala na epinu Hysteps a do ty doby neuroticky stvoreni bylo najednou vesely a uvolneny. A uz az do smrti. A dozila se 15 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
20.9.21 08:11
@Tarjei píše:
@Kipa22 nase cuba kdysi brala na epinu Hysteps a do ty doby neuroticky stvoreni bylo najednou vesely a uvolneny. A uz az do smrti. A dozila se 15 let.

Nám nabídli na jedné klinice šílené dryáky. Trochu lékům rozumím, tak jsem se vyděsila. Náš veterinář nám pak řekl, ať mu je nedáváme, když ty záchvaty nemá tak často, že by na nich byl závislý a pak už bychom se jich zbavovali těžko. Má epilepsii od 3 let a je mu 12 a zvládáme to, výjimečně má jako první pomoc Diazepam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
20.9.21 12:03

Holky díky, doufám, že to nebude moc časté a zvládneme to společně ještě hodně let, je to nejlepší pes co jsem kdy měla, už nikdy nebude taková :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
20.9.21 13:45
@lussinka píše:
Holky díky, doufám, že to nebude moc časté a zvládneme to společně ještě hodně let, je to nejlepší pes co jsem kdy měla, už nikdy nebude taková :srdce:

Neboj, to bude dobrý. Náš pejsek má ty záchvaty taky nějak od tří let. Teď mu bude 13 let, záchvaty párkrát do měsíce sice má, ale jinak je to čipera, pořád někde lítá a nejraději by pořád skákal za míčkem a chodil na výlety. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat