Štěně staforda devastuje byt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.9.21 18:23

Štěně staforda

Ahoj, už jsem vážně v koncích a vůbec nevím co dělat :( od května máme štěně staforda, kluka. Ze začátku bylo vše v pořádku, pes klidný, poslouchal a když jsme to nestihli ven, tak si došel na noviny. Zlom toho všeho začal asi v jeho 4. měsících :( Začali jsme ho učit to, že bohužel někdy bude muset zůstat sám doma. Nejdřív po půl hodince, pak po hodině.. Vše bylo v pořádku, maximálně doma vykonal potřebu. Pak to ale začalo, začal ničit vše co se dalo. Jednou jsem přišla domů a on uprostřed zdi vykousal díru :zed: vše co našel tak rozkousal, vytahal. Když jsme začínali uklízet věci z jeho dosahu, tak se stejně nějakým způsobem k tomu dostal. Dřív jsme měli z chodby do obýváku danou zábranu, tu bohužel přeskočí. Nejvíc mě dostalo, když jsem přišla domů a po celým bytě roztahaný prášek na praní, rozkousané židle, gauč :zed: Jelikož jsme v pronájmu, nemůžeme si dovolit aby tady pes takhle ničil věci. Teď kdyby k nám přišel majitel bytu, tak nás okamžitě vyrazí :zed: Vyřešili jsme to tak, že ho tedy dáme k příbuzným na zahradu. Tam ale dělá to samé. Na verandě ničí a roztahává věci, rozkousal si boudu, kouše plot a co hlavně, tak utíká. Což je hodně špatný, jelikož příbuzní mají barák hned u silnice. A teď nevíme co s tím :roll: Nic na něj nezabírá, neposlouchá a žádný „fuj“ na něj neplatí :( a to jsme se mu vážně věnovali, chodili s ním každou hodinu ven, snažili jsme se ho utahat.. Dálkově studuji, přítel pracuje a při představě, že pejska máme zase doma a já budu chodit domu vystresovaná, co tam znova zničil :zed: Ale pejska samozřejmě máme rádi, je to vážně skvělý parťák a přirostl nám k srdci. Proto jsme ho dali na tu zahradu. Mysleli jsme, že to pro něj bude lepší než v bytě a uklidní se, ale bohužel.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6362
17.9.21 18:26

Proč jste nezkusili klec? Pokud tam nebude dlouho, je to reseni, lepsi nez psa vyhodit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
17.9.21 18:32

Brácha má taky Stafforda a to samé, zdemoloval byt - ve dveřích díra, vykousana podlaha, strhane žaluzie, vyškrábané zdi,…museli s ním chodit na cvičák, no trvalo to než se srovnal 🙄 přeji pevné nervy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.21 18:32

@jannina1 Klec jsme samozřejmě zkoušeli. Hrozně kňučel, štěkal.. Na chvíli to řešení bylo, ale po chvilce to přestalo bavit sousedy. Kolikrát jsme měli i anonymní lístečky na dveřích s tím, že nám tady pes 2 hodiny „brečí“ :nevim: vím, že šlo jen o to, aby si pejsek zvyknul.Se sousedama ale nebyla řeč, prý chodí do práce a chtějí mít aspoň doma klid.

• Citovat
  • Nahlásit
898
17.9.21 18:42
@Anonymní píše:
@jannina1 Klec jsme samozřejmě zkoušeli. Hrozně kňučel, štěkal.. Na chvíli to řešení bylo, ale po chvilce to přestalo bavit sousedy. Kolikrát jsme měli i anonymní lístečky na dveřích s tím, že nám tady pes 2 hodiny „brečí“ :nevim: vím, že šlo jen o to, aby si pejsek zvyknul.Se sousedama ale nebyla řeč, prý chodí do práce a chtějí mít aspoň doma klid.

Na to štěkání je proti-štekaci obojek.. Stojí cca 1 700,– všichni co sis jej pořídili s ním byli spokojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18811
17.9.21 18:45

Ano, to mladí strafordi dělají. Zodpovědní chovatelé to vědí, protože se na chov zvířete připravují a naučí se s tím zacházet a psa zvládnou vychovat.

No s tím psem se musí pracovat, ne jen ho venčit a hrát si. A teda toho pohybu venku potřebuje fakt hodně.

Je to teriér, potřebuje silné, jasné a důsledné vedení. A to teda zároveń laskavé a bez trestů.

Byl fakt špatný nápad si pořídit takovéhleho psa do bytu, když nejspíš úplně nemáte zkušenost se psy.

Mají alespoň ti příbuzní ánuk, jak psa cvičit, nezlomit a pracovat s ním a nebo je prostě na zahradě a nadzar?

Protože jestli jste ho předničili tím, že jste si nezjistili nic co s takovým psem dělat a posléze jste se ho zbavili a dali ho k lidem co s tím umí pracovat ještě méně, tak to je dost k zblití.

Příspěvek upraven 17.09.21 v 18:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8693
17.9.21 18:47

Bull plemena casto trpi na extremni separacni uzkost, nastupuje panika a pes se neovlada. Nevim zda je to resitelne vycvikem, co vim tak pomaha akorat porizeni druhyho psa.
Klec je na prd, pes si v ni dokaze ublizit. Ted me napadlo, zkus najit na facebooku stranku Stafordi & spol. Venujou se vycviku a i naprave psu, vypada to, jak je sleduju, ze jsou hodne dobri.

Příspěvek upraven 17.09.21 v 19:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18811
17.9.21 18:53

Jinak najděte někoho, kdo s takovýmihle psy umí pracovat, má na ně čas a tomu psovi zajistí dobrý a konzistení domov, když už jste v klíčovém věku na něm napáchali takovouhle paseku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
17.9.21 18:58

V tomhle případě vidím jako nejvhodnější psa dát tomu, kdo se o něj bude umět postarat, ví, co tahle rasa obnáší a potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
17.9.21 19:14
@Anonymní píše:
Ahoj, už jsem vážně v koncích a vůbec nevím co dělat :( od května máme štěně staforda, kluka. Ze začátku bylo vše v pořádku, pes klidný, poslouchal a když jsme to nestihli ven, tak si došel na noviny. Zlom toho všeho začal asi v jeho 4. měsících :( Začali jsme ho učit to, že bohužel někdy bude muset zůstat sám doma. Nejdřív po půl hodince, pak po hodině.. Vše bylo v pořádku, maximálně doma vykonal potřebu. Pak to ale začalo, začal ničit vše co se dalo. Jednou jsem přišla domů a on uprostřed zdi vykousal díru :zed: vše co našel tak rozkousal, vytahal. Když jsme začínali uklízet věci z jeho dosahu, tak se stejně nějakým způsobem k tomu dostal. Dřív jsme měli z chodby do obýváku danou zábranu, tu bohužel přeskočí. Nejvíc mě dostalo, když jsem přišla domů a po celým bytě roztahaný prášek na praní, rozkousané židle, gauč :zed: Jelikož jsme v pronájmu, nemůžeme si dovolit aby tady pes takhle ničil věci. Teď kdyby k nám přišel majitel bytu, tak nás okamžitě vyrazí :zed: Vyřešili jsme to tak, že ho tedy dáme k příbuzným na zahradu. Tam ale dělá to samé. Na verandě ničí a roztahává věci, rozkousal si boudu, kouše plot a co hlavně, tak utíká. Což je hodně špatný, jelikož příbuzní mají barák hned u silnice. A teď nevíme co s tím :roll: Nic na něj nezabírá, neposlouchá a žádný „fuj“ na něj neplatí :( a to jsme se mu vážně věnovali, chodili s ním každou hodinu ven, snažili jsme se ho utahat.. Dálkově studuji, přítel pracuje a při představě, že pejska máme zase doma a já budu chodit domu vystresovaná, co tam znova zničil :zed: Ale pejska samozřejmě máme rádi, je to vážně skvělý parťák a přirostl nám k srdci. Proto jsme ho dali na tu zahradu. Mysleli jsme, že to pro něj bude lepší než v bytě a uklidní se, ale bohužel.

Ach jo, to je pořád dokola. První věc špatně, jsou hned ty noviny, pes se má naučit, že se venčí venku a to od začátku. Jasně, nehoda se stane, ale je špatně psovi dělat v hlavě bordel, že je caik se venčit doma na noviny. Doma se prostě nevenčí, to musí pes pochopit, jinak je pak prase hodně dlouho. Klec, no někdo to používá, nesoudim, je to asi fajn k tomu, že se pes naučí odpočívat, ale podle mě je to krám, co zabírá místo, nedovedu si představit, to mít doma a razím názor, že do klece patří křeček, ale jak říkám, dnes celkem běžná věc, takže to dejme tomu. Ale klec pro nevyběhaného psa není řešení. Bude se chovat přesně tak, jak ten váš. V leppím případě, v tom horším jí rozebere a vyláme si zuby. Má prostě hodně energie, jsou to energičtí psi, teriéři. Potřebuji pořád něco dělat, aktivní rodinu, pohyb, zaměstnání a pak nic neničí. Maximálně v období přezubení, ale naše stafordka zničila jako štěně jednu botu, nic víc. Ale před odchodem přítelkyně do školy byla venku dvě hodiny a nejednalo se o klidnou procházku. Halt stávala v pět a to v té době přítelkyni bylo 15 a chodila na ZŠ. Já to s našim psem dělal taky, chtěli jsme psy, tak jsme se museli starat. A chápali jsme to i jako děti. Mě bylo 13, když jsem dostal psa, proto nechápu jak je možný, že dospělí lidi nechápou, co pes potřebuje a než si ho pořídí, že si něco nezjistí.
A ještě v případě pořízení těchto plemen. Stafordi jsou skvělí psi, úžasní, ale nejsou pro každého a to zejména kvůli svému temperamentu. Ale dnes je má každý druhý, páč jsou pěkní, svalnatí, in, ale pak se diví. Teď už psa máte, tak jediný řešení je se psem makat a vybít ho tak, že bude padat na hubu a čas o samotě prochràpe, jinak se budete trápit Vy i pes, to ho raději někomu dejte. Vážně není chyba v psovi. Má jen moc energie, nemá jí jak vybít, tak dělá to, co dělá.

Příspěvek upraven 17.09.21 v 20:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
17.9.21 19:21

Najdete psovi noveho majitele.
Lepsi, nez se vsichni dal trapit. Bull fakt neni pohoda pes, potrebuje opravdu intenzivni vytizeni. Nestaci mu bezne prochazky.

Co se tyce bytu, tak u vetsich psu je potreba pocitat s tim, ze cca do roka a pul veku budete mit holobyt a holozahradu, aby se skody co nejvic eliminovaly.

Stene do najmu je „sebevrazda“, to tak max civavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
17.9.21 20:15

Divoké štěně se prostě nudí. To dělá každé mláďátko. Jste čekali chundelatou kuličku, co bude vrnět na zavolání? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27610
17.9.21 20:17

Puberťák co má až moc nevybite energie :nevim: tenhle pes musí makat, běhat. Proč jste zvolili zrovna tohle plemeno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
17.9.21 20:58

Proč jste si pořizovali zrovna bulla? O tom, že to jsou psi s maximem energie jste přeci museli počítat. Jaký má režim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
17.9.21 21:14
@Anonymní píše:

My si pořídili taky stafíka a bylo to úplně to samé, ale počítali jsme s tím, takže nám to ani tolik nevadilo - dotrhanej gauč, boty ani nepočítam, přesně, jak už tu někdo psal, tak dvoje žaluzie nám strhl, otevřel si i skříň nějakým způsobem a asi polovinu oblečení nám dotrhal, poničený židle, minimálně rozcupovanej toaleťák každý den, věčně převrácený kytky, několik knih zničil :mrgreen: a začalo to taky kolem toho 5-tého měsíce. Tak jsme si pořídili koloběžku na něj a i když se mi po práci kolikrát nechtělo, tak sem ho stejně zapřáhla ( ale nemyslete si, že sem se nechala celou dobu táhnout jenom :mrgreen: nejsem tyran) každopádně koloběžka, různý hraní a dlouhý procházky pomohly :palec: teď je z něj poslušnej ňufan :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat