Je tento chov vhodný? - akvaristika

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.9.21 22:32

Je tento chov vhodný- akvaristika

Ahoj, zvažuji koupi jednoho samce bojovnice pestré a k němu 10 razborek a 10 teter, myslíte si, že je to vhodné v akvárku, které má 38l? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
474
18.9.21 22:34

Složení ryb neporadím, nejsem žádný odborník, ale teda ta velikost akvária je žalostně malá na tolik ryb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
18.9.21 22:37

Beta se nesnese moc s ostatními rybami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
18.9.21 23:20

Neni, mas male akvarium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10293
19.9.21 00:28

Ne, to určitě ne. 38l stačí pro jednoho samce bety (musí být sám, ne se samicemi), na ostatní je to malé. Každopádně je to i lepší, protože beta o samotě lépe vynikne, navíc je častokrát k ostatním rybám nesnášenlivá.

Kdyžtak tady je dobrý atlas (ohledně nároků ryb) a případně i fórum - rybicky.net

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 12:28

Děkuji za odpovědi. A mužů dát do 60l akvárka jednoho samce a tři samice Betty? 🐠

• Citovat
  • Nahlásit
42
19.9.21 15:15

Najdi si na fb skupinky Betta bojovnice a další.. Poradí ti jak založit vhodné akvárium, možnosti rybiček a jaké jsou vhodné k beťákovi.. Samozřejmě je to hodně i o povaze Betty, některé nenesou ani krevety a některým je to putna. Mám doma beťáka kterému zatím nikdo nevadí..

Každopádně jak píši ostatní velikost akvarka na tolik ryb je nesmysl.. Ve 30l mám 1Bettu xkrevet a šneka. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
19.9.21 15:16
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi. A mužů dát do 60l akvárka jednoho samce a tři samice Betty? 🐠

Je dost možné že ty 3 samice by ho umordovali… Vůbec to není tak že na jednoho samce 2-3 samice jsou ideál.. Naopak, do 60l dej samečka, samičku jen jednu a třeba krevetky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 21:52
@Mish_Ellie píše:
Je dost možné že ty 3 samice by ho umordovali… Vůbec to není tak že na jednoho samce 2-3 samice jsou ideál.. Naopak, do 60l dej samečka, samičku jen jednu a třeba krevetky..

Dobře, děkuji moc za odpověď, já jsem právě četla, že jednu by ten sameček uhnal, tak nevím :nevim: Dvě by se tam asi nevlezly, že?

Takže dejme tomu, že pořídím do 60l akvária jednoho samečka a jednu samičku a kolik tak těch krevetek a jaké pohlaví? Asi bych volila ty řasožravé, ale čím je krmit? A bojím se aby rybičky krevetky nesnědly jak už jsem to četla :think:

• Citovat
  • Nahlásit
42
20.9.21 11:59
@Anonymní píše:
Dobře, děkuji moc za odpověď, já jsem právě četla, že jednu by ten sameček uhnal, tak nevím :nevim: Dvě by se tam asi nevlezly, že?Takže dejme tomu, že pořídím do 60l akvária jednoho samečka a jednu samičku a kolik tak těch krevetek a jaké pohlaví? Asi bych volila ty řasožravé, ale čím je krmit? A bojím se aby rybičky krevetky nesnědly jak už jsem to četla :think:

Koukni třeba na https://www.rostlinna-akvaria.cz tam mají široký výběr všeho.. Nebo tady www.shrimp.cz tady od nich mám Bettaka i krevetky. Posílají do zasilkovny opravdu skvěle zabalené aby to zvirata přežila :potlesk: mám od nich i pro krevety žrádlo přímo jejich a můžou se po tom holky / kluci utlouct.

Pohlaví krevet poznáš až v dospělosti.. Ale oni ti je prodají ještě mladé.. Nám se doma zatím ještě stále svlékají. :D

Máme doma krevetky Amano - Caridina Japonica řasy baští ale pořád jsou lepší pro boj s řasy rybky. A taky rady likvidují rostliny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat