Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Jé, jestli ti to nějak pomůže, klidně bych rodila za tebe
Bylo to trošku nepříjemné a byl to pořádný „sportovní výkon“, ale jinak fajn zážítek ![]()
Zlatuska, mně když mamka řekla, jak se rodí děti, tak jsem myslela, že se spletla
Ale pořád jsem nad tím přemýšlela, zas má dvě děti, tak to musí vědět, že… ![]()
Strach neměj. Čím víc se budeš bát a budeš vystresovaná, tím to bude horší. Věř hlavně sama sobě, že to zvládneš a lékařům, kteří ví, co dělají.
A nikde nic nečti, nehledej…
Pokud tě to uklidní, já jsem hubená víc než dost, vždycky jsem vážila 46 kilo, na začátku těhotenství dokonce 43 kg.
A miminko vylítlo jak neřízená střela.
A za mě - já bych žádné vyvolávací triky asi nezkoušela (alespoň do termínu). Ono si miminko řekne samo, kdy už je „hotový“ a kdy se mu chce na svět. Kor jestli je maličkatý.
A jestli je menší, tak bys mohla mít fajný porod. My jsme se sestrou obě rodily malé děti a nevíme, co je to porod, že to tak musím říct.
Věř sama sobě!
Teda já jsem před porodem nic nečetla o tom jen tak základní věci a vůbec sem se nestrachovala zvládli to všichni, zvládnu to taky. A taky že jo, bezproblémový porod, ani sem se nerozkoukala a měla jsem ho za sebou.
Ale teď jak jsem na MD,přítel skoro pořád pryč,nuda tak si to tu pročítám a děsí mě co všechno se může stát brr… ale stejně půjdu do dalšího jenom musím zapomenout na to co jsem tu četla ![]()
Já mám teda taky ještě čas do porodu..taky budu rodit poprvé a někdy mě přepadne strach ale pak si říkám čeho se tak bát..vždyt pak budu mit u sebe mimíska a to těšení na něj mě uklidňuje…a taky si nečtu nic o porodech..každý ho má jiný a já se nechci stresovat..tak se nestresuj…uživej poslední chvíle prcka v bříšku a uvidíš že to zvládneš..Zvládly to a zvládnou všechny… ![]()
Ahojky, doporučuju aby jsi se přestala bát, já měla z porodu hroznej strach a vůbec jsem se nedokázala při porodu uvolnit, možná kdybych byla v pohodě, porod netrval tak dlouho. Takže relaxuj, odpočívej, nabírej síly a věř že to zvládneš… Držím palečky ![]()
porodu se neboj i já jsem nedávno poprvé rodila (je mi 20 let, 4měsíční holčičku) a můžu ti říct že ze strachu jsem ani nespala. samozdřejmě porod není nic příjemného ale ten výsledek za to stojí
a nemusíš se bát i já jsem extrémně hubené postavy a porod jsem zvládla:)(na začátku těhotenství 50kg,při porodu 66kg)
chuanitka píše:
Jé, jestli ti to nějak pomůže, klidně bych rodila za tebeBylo to trošku nepříjemné a byl to pořádný „sportovní výkon“, ale jinak fajn zážítek
Zlatuska, mně když mamka řekla, jak se rodí děti, tak jsem myslela, že se spletla
![]()
![]()
Ale pořád jsem nad tím přemýšlela, zas má dvě děti, tak to musí vědět, že…
A já se na porod těším.
Upřímně řečeno - osobně mnohem hůře snáším ty pravidelné gynekologické prohlídky. Jak se tam člověk musí rozcapit - no to je prostě děs!!!!
![]()
Jooo když se přijdu rozcapit na preventivku - prosim - jednou za rok - ale capit se pravidelně - uáááááááááá
Porodu se nesmíš bát, tím si ho můžeš o dost prodloužit. Nervy nikomu nepomohou,už vůbec né Tobě a miminku. Pro něj je to už tak velmi stresující situace…si vem, že se x hodin tlačí úzkými porodními cestami a najednou z 36st., z mokra je v suchu, na děsném světle,je tam hluk,sucho,je mu zima a jediné co pozná je maminka
A ty musíš být ta,co mu ten pobyt na tom světě zpříjemní.
Já rodila 10,5hod,ráno mi prdla voda=zelená,zakalená…hned kontra po 3-4min, a pak 7,5hod v kuse kontra po 2min… posl.3hodiny byla děsná fuška,Kubík měl hlavičku ke svěrači, tím pádem mi nešla vytlačit a natrhl mi i svěrač…tudíž hodně stehů…byl dost přidušený +2× pup.šnůra okolo krku…Celé to byla fakt duška, ALE šla bych rodit znova a říkám si to každý den. ta bolest za toho andílka stojí!! Mít dítko, být maminkou je to nejkrásnější na celém světě!
Až uvidíš toho svého uzlíčka, na všechnu bolest hned zapomeneš! ![]()
Přeju mnoho sil a hlavně at je vše v pořádku! ![]()
Všechny tu píšou, že se nemáš bát, opravdu se neboj. Jsem 37+2tt (třetí kluk)a dneska se trošku bojím. Ale to přejde to je normální, mít obavy z toho, co Tě čeká. Zvlášť, když jsi ješte nerodila.
První porod jsem snad ani necítila, připravila jsem se psychicky, že mě to bolet nebude a že mi miminko pomůže. Druhý, byl o dost intenzívnější, miminko bylo o 3/4kila větši. A taky se to zvládlo.
No a teď zatím nevím, jak bude velké. Teď už nepřibírám - mám těhu cukrovku a dietu. Tak snad to bude něco málo přes 3 kilča. Ale už se taky strašně těším!!! ![]()
Ahojky, plně souhlasim s tebou i s holkama co tady píšou, já sem konec 37.tt a „bojim bojim“ ale je fakt že to každá má úplně jinak a proto prostě nejde říct jaký to bude, každopádně to bude stát za to, protože pak už konečně uvidíme ty naše drobečky, který si tak dlouho opatrujem v bříšku, takže to prostě dáme ať už s úsměvem nebo s nervíkama.