Začínáme jíst = ???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  05.12.03 11:15
Začínáme jíst = ???

Ahoj holky,

mám 6 měsíční holčičku, dodnes plně kojenou a chceme začít s baštěním nějakých těch dobrůtek. Zajdinka se na to jen třese. :-) Pečlivě jsem prostudovala články i veškeré komentáře typu „Jak se nezbláznit…“, ale přesto mám ještě nějaký nejasnosti.

Prosím vás:

1. když dáváte cuketu, to jí vaříte nebo syrovou? A fenykl?

2. Když máte v nějaký dobrůtce psaný i mlíčko, mám tedy koupit pro tyhle případy umělé? (Kojím, chci kojit dál, neumim odstříkat.)

3. Když píšete, že po jídle dáte zapít čajíkem nebo vodou nestačí dát zapít jen mým mlíčkem?

To je snad všechno, alespoň co mě teď tak napadá

Předem moc děkuji za rady

Lenka

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  05.12.03 12:24
Začínáme jíst = ???

Ahoj,

zatím taky jen kojím, ale pokusím se odpovědět.

1. Mysím, že se dává všechno vařené, syrová zelenina až tak cca v 9 měsících
  1. Pokus se naučit to odstříkávání, ze začáku mi to taky absolutně vůbec nešlo. Pokud to nepůjde, tak bych asi koupila to umělé mléko.
  1. Četla jsem, že stačí zapít mlíčkem. Dítě nemusí poznat jinou tekutinu i do dvou let.

Eva

Anonymni  06.12.03 19:15
Začínáme jíst = ???

Ahoj, cuketu a všechnu zeleninu do cca 10 měsíců až do roka jen vařenou nebo krátce podušenou (cuketa je hned krásně měkká po cca 2 min když ji nakrájíš na kolečka). Mlíko kup klidně umělý, vůbec se s odstříkáváním netrap, já jsem taky v životě neodstříkala ani kapku, je mi to nepříjemné a dosud kojím (rok a půl). Příkrmy stačí zapíjet mateřským mlíkem samozřejmě, kolem 9.měsíce se doporučuje začít podávat i jiné tekutiny (nabídnout a uvidíš, jestli má žízeň nebo ne). Většinou když prckovi zavedeš 3 nemléčné jídelní chody (postupně) začne mít po jídle žízeň nebo i mezi jídly a MM ho nebude už tolik uspokojovat, nebude už kojení tak vyžadovat a raději se napije čaje nebo vody.

Snad jsem poradila, měj se Martina

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 06.12.03 19:39
Začínáme jíst = ???

Ahoj Leni!

Cuketa je skvělá zelenina a stačí jí považit velice krátce, má v sobě hodně vody, proto je hned hotová. První měsíce jsem jí loupala, ale chodíme baštit do vegetariánské jídelny a tam jí podávají i se slupkou, no a Verunka (nyní 17 měsíců) tam jí s námi, takže teď už tam nechávám i slupku, jen jí dobře umyju.

Pokud kojíš, stačí mateřské mléko. Odstříkávat nemusíš, ani kupovat umělé, pokud kojíš 6× nebo i častěji za den, dostane Tvé dítko všechno, co potřebuje. Já jsem vařila úplně všechno až do jednoho roku jen z vody a nic se nestalo, Verunka mi všechno jedla a kromě mlíka ode mě odmítala jakýkoliv jiný nápoj. Nesouhlasím s Martinou, každé dítě je jiné, neplatí, že se zaváděním jídla začnou hned i něco jiného pít a mlíko odmítat. Moje švagrová kojila dcerku do tří let a když byly spolu, odmítala malá pít cokoliv jiného… Jinak pila už všechno, ale po 14 dnech u děděčka se hnala za maminkou pro mlíko… :o) Nemusíš mít strach, dítě si většinou „řekne“ samo. Můžeš nabízet i jiné tekutiny, ale nutné to není. Já jsem i v roce kojila třeba 10× za den. Bylo parné léto, tak jsem nabízela i častěji napití.

Kdybys chtěla, mám rozepsané příkrmy v tabulce, můžu Ti to poslat, stačí mi napsat mailem: " .{target:_new>frau­@seznam.cz Nějaké recepty jsem dávala i na emimino.

Alice}":[mail­to:frau@seznam­.cz]

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 06.12.03 23:32
Začínáme jíst = ???

Ahoj,

mám holčičku 9 měsíců. Kojila jsem do 6 měsíců, z důvodů vyskytující se alergie v rodině jsem chtěla i celý 7 měsíc, ale na základě krevního obrazu nám to paní doktorka nedoporučila. Proto jsme začaly se zeleninovým příkrmem v poledne. Podle mých informací je lepší ze začátku všechnu zeleninu povařit, protože je lépe stravitelná a je menší riziko vzniku alergických reakcí.

Až do konce 8. měsíce jsem večer a v noci jen kojila. Teď se snažím malou naučit na kaše, odstříkávat neumím a připadá mi to děsná dřina a tak jsem koupila mléko umělé, ale používám ho pouze k přípravě kaší.

Myslím si, že stačí zapít mateřským mlíčkem, ale naučit na čajík taky není špatné. Co když pak někdo bude hlídat, je to jednodušší.

Měj se hezky.

Letadlo

Anonymni  08.12.03 12:01
Začínáme jíst = ???

Ahoj holky,

chci vám moc poděkovat za vaše tipy a rady, jste báječné a je to opravdu veeeliká pomoc!!! Díky.

Také mám velkou radost z tý naší holčiny, baštíme mrkev jedná báseň, malý se dělají boule za ušima a mám pocit, že jednou zbaští i nás. :o) Zkusila jsem i otestovat, jestli nám půjde případně pití z lahvičky, tak nejdřív to jen tak okusovala, ale pak jí vytekla kapička čajíku a už to jelo, vyžahla to všecko. Je to šikulka.

Holky, bez vás a těhle stránek bych se teď kdovíkde brouzdala a bloumala … :o)))

Hodně štěstí a pohody

Lenka

:-D

Zajdulanek
Povídálka 47 příspěvků 11.12.03 09:20
Začínáme jíst = ???

Ahoj holky,

víte co by mne ještě teda zajímalo? Když píšete, že se s jídlem začíná stylem: jeden den jedna lžička, druhý den …, tak to jako že to miminko víc nechce nebo mu prostě víc nedáte? Naše Zajdinka totiž má takový apetit, že mě příde, že by toho snědla tunu a já ji teda jenom takhle malinko nedávala, ale zase ani tolik, kolik by ona sama chtěla. V každém případě teď (po týdnu zavádění pevné stravy) má trochu problém s kakáním, nejde jí to vytlačit, tak si říkám, jestli jsem jí třeba hned od začátku moc nezatížila. Nebo je to jenom, než si zvykne? Taky jsem jí dala odpoledne už dvakrát trochu banánu, tak ten by opravdu asi mohla na kila, ale nestaví právě banán trochu?

To je zmatek, to je zmatek.

Diky moc za vaše rady, holčičky moje zlatý ;o)

Lenka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.12.03 23:04
Začínáme jíst = ???

Ahoj Leni,

já jsem dávala od začátku to, co snědla. Postupně se množství zvyšovalo, ale během měsíce se ustálilo a řekla bych, že za ty 3,5 měsíce, co Kajka baští pevnou stravu je množství stále stejné.

Pokud jí dáváš mrkev, tak ty problémy s kadění jsou jasné - mrkev staví a to dost. My to měly taky. Jakmile se přidal brambor a potom i jiná zeleninka, začalo to být v pohodě.

S tím banámem máš určitě pravdu, taky staví. Jak mi poradila naše doktorka, je lepší jablíčko nebo hruška (pokud možno vypěstované v Čechách - to platí pro všechny potraviny), má totiž víc „céčka“. Ale my se snažíme dodržovat hypoalergenní stravu, tak abych Ti moc nepletla hlavu.

Hodně štěstí

Jana

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Reklama