Začít brát HA?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 01:36
Začít brát HA?

Ahoj, budu mít 18 let, nyní mám o rok staršího přítele a pochopitelně spolu žijeme sexuálním životem. Mám celkem dilema v tom, že nevím jak se zařídit ohledně antikoncepce. Přítel je proti HA, kvůli mému zdraví apod., ale pochopitelně by mu to z jedné strany i vyhovovalo. Kondomům příliš nevěřím, tedy, každý měsíc trávím ve strachu. :D Vím že jsou i jiné metody, ale nevím zda by pro mne byly v hodně nějaké krémy, zdá se mi to takové nepraktické, stejně jako pesary. Z nitroděložního tělíska mám strach, jak bych ho snesla. Zajímal by mne váš názor, která z antikoncepcí by byla nejvhodnější a taky jaké máte zkušenosti s výše uvedenými? Děkuji za odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 8492 příspěvků 04.11.18 07:13

Brala bych ha. Nikdy jsem s ní problém neměla a vyhovuje mi nejvíc. Jestli má přítel něco proti tak at se o ochranu postará on nebo si o ha něco přečte a přestane prudit. Tuhle hysterii kolem ní už fakt nechápu.

Tichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 04.11.18 07:38

Taky bych brala ha, souhlasím s @terien že dnes už je to jak mánie být proti ha. Navíc jestli se každý měsíc nervuješ

marketak5
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 04.11.18 08:24

@terien naopak asi něco četl, když je proti a zajímá se o zdraví své partnerky. Klobouk dolů za takového osviceneho přítele. Ha je svinstvo, nicméně obecně proti taky nejsem tolik zatvrzela. Někdy je to nejlepší řešení. Dnes lékaři nedělají často potřebné testy a předepisuji to jak paralen, kamarádka po tom dostala embolii a umřela. Což je samozřejmě méně častý jev, ale stát se může. Nehledě na dopad který to má na zdraví a telo obecně, často i na psychiku.

terien
Echt Kelišová 8492 příspěvků 04.11.18 08:39
@marketak5 píše:
@terien naopak asi něco četl, když je proti a zajímá se o zdraví své partnerky. Klobouk dolů za takového osviceneho přítele. Ha je svinstvo, nicméně obecně proti taky nejsem tolik zatvrzela. Někdy je to nejlepší řešení. Dnes lékaři nedělají často potřebné testy a předepisuji to jak paralen, kamarádka po tom dostala embolii a umřela. Což je samozřejmě méně častý jev, ale stát se může. Nehledě na dopad který to má na zdraví a telo obecně, často i na psychiku.

Jen kdyby mu přišla říct, že je těhotná, to by viděla ten zájem o zdraví. Tvoje kamarádka umřela, je to smutné, ale riziko že umřeš třeba při nehodě je 100× vyšší a taky přestaneš jezdit autem? I když to škodí lidem a prostředí? To je trochu pokrytectví. Pokud má ženská obavy tak se může s doktorem domluvit na pravidelných kontrolních odběrech, já v tom problém nevidím.

Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 04.11.18 09:09

Nikdy jsem s HA problém neměla, dnes je šílene moderní proti ha brojit tak, jak kdyby každá druhá po ni dostala infarkt. Kondomu bych nevěřila. Jinou metodu než ha ani zkoušet nehodlám.

Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 04.11.18 09:09
@terien píše:
Jen kdyby mu přišla říct, že je těhotná, to by viděla ten zájem o zdraví. Tvoje kamarádka umřela, je to smutné, ale riziko že umřeš třeba při nehodě je 100× vyšší a taky přestaneš jezdit autem? I když to škodí lidem a prostředí? To je trochu pokrytectví. Pokud má ženská obavy tak se může s doktorem domluvit na pravidelných kontrolních odběrech, já v tom problém nevidím.
:palec:
marketak5
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 04.11.18 11:33

Tak vám přeji málo děti při HA :mrgreen: jestli věříte jen tomu.. Já nejsem zaryty odpůrce, taky jsem ji brala a rozhodně není 100%. Je plno zen, co otěhotnělo i přes HA.

terien
Echt Kelišová 8492 příspěvků 04.11.18 11:48
@marketak5 píše:
Tak vám přeji málo děti při HA :mrgreen: jestli věříte jen tomu.. Já nejsem zaryty odpůrce, taky jsem ji brala a rozhodně není 100%. Je plno zen, co otěhotnělo i přes HA.

Plno jich je jenom na emiminu, já neznám jednu jedinou. Z těch co to tvrdí nakonec stejně vyleze, že je to jejich chyba v užívání. Za mě teda 100% je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 12:18
Zakladatelka

Já si tedy myslím, že nic 100% není, ale HA je dle mého dosti spolehlivá. A co vedlejší účinky? Změny nálady, zdravotní problémy…?

terien
Echt Kelišová 8492 příspěvků 04.11.18 13:51
@Anonymní píše:
Já si tedy myslím, že nic 100% není, ale HA je dle mého dosti spolehlivá. A co vedlejší účinky? Změny nálady, zdravotní problémy…?

Já jsem nikdy žádné problémy neměla, ale musíš to zkusit. Každému vyhovuje něco jiného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 16:59

@marketak5 : prosimtě neblázni :mrgreen: při frekvenci 5× týdně 10 let bych už musela mít aspon 5 dětí kdyby to byla pravda :mrgreen: :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 19:34
Zakladatelka

Mě by ale zajímaly spíše rizika, co se stane po vysazení. HA je jednou z nejspolehli­vějších metod antikoncepce, ale není to zdravé… jde hlavně o toto. Nehodlám se tím ládovat nějak dlouho, ale záleží co se stane po nasazení a také potom po vysazeni.

terien
Echt Kelišová 8492 příspěvků 04.11.18 19:52
@Anonymní píše:
Mě by ale zajímaly spíše rizika, co se stane po vysazení. HA je jednou z nejspolehli­vějších metod antikoncepce, ale není to zdravé… jde hlavně o toto. Nehodlám se tím ládovat nějak dlouho, ale záleží co se stane po nasazení a také potom po vysazeni.

Hele a v čem to není tak zdravé? Resp. v čem je to tak nezdravé? Zvyšuje to riziko trombózy, na druhé straně snižuje riziko rakoviny, upravuje cyklus,..... Je toho víc. Já ji brala 15 let a po vysazení jsem byla na druhý pokus těhotná a takových znám fůru. Některá má problémy otěhotnět, ale je to vinou HA? Ani ony samy ti to nepoví. Doporučuji probrat to s doktorem a rozhodnout se podle sebe, podle toho jak to chceš ty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 20:08

@terien děkuji moc za odpověď :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >