Začít přikrmovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikolina14
Kecalka 348 příspěvků 08.09.19 13:27
Začít přikrmovat?

Ahoj holky, chci se zeptat, mam 4 a půl měsíčního syna, je zatím plně kojen, váží 8.03kg při posledním vážení, měří 70 cm, je to vážně obřík :D Ale k věci, moje maminka mi tvrdí, že mne uz dávno prikrmovala, že mám začít, doktorka zase až v 6. měsíci, tak se v tom placam a ráda bych znala Vaše nazory. Děkuji

Příspěvek upraven 08.09.19 v 13:33

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 08.09.19 13:31

Na prikrmovani mate opravdu dost casu. Zadnej podvizivenecek to neni, neni treba prikrmu. ;)

Nikolina14
Kecalka 348 příspěvků 08.09.19 13:33

@hapolda taky si myslim, děkuji za nazor ;)

beruska9
Extra třída :D 11391 příspěvků 08.09.19 13:39

Ja zacala i u kojeneho ditete pred 6.mesicem, nazory se lisi, zijeme v zahranici a doporucuji spis sledovat pripravenost ditete nez vek (samozrejme, v rozumnem rozpeti, nekde mezi ukoncenym 4. mesicem a pul rokem) :nevim:
Kdysi se zacinalo s prikrmy podstatne driv, to je pravda, dnes se to u prospivajicich kojenych deti za nutne nepovazuje.

tulipán
Závislačka 4960 příspěvků 08.09.19 13:44

@Nikolina14 Ano, zacala bych sezeleninou za 14 dni - od 5. mesice. Duvod je velke a rychle pribirani, a aby se mu dobre hybalo, potrebuje pribirat pomaleji. Po mlecne bilkovine jsou prirustky rychlejsi, takze zelenina trochu ubere plyn. Take jsme to se synem museli takto udelat na radu lekarky, jinak bychom cekali do 6. mesice, v roce mel 12,5 i pres me zeleninove snahy.

Kriss Tina
Extra třída :D 12140 příspěvků 08.09.19 13:45

Já bych se řídila tím, jestli má dítě o nějaké jídlo, krom mléka, zájem. Já mám kojeneho teď 4 měsíčního a plánuju začít s prikrmama tak za 2 týdny, on jak vidí naše jídlo tak jeci a sápe se na něj. Staršího sem taky začla prikrmovat po 4. měsíci i když byl kojeny.

Machstep
Povídálka 46 příspěvků 08.09.19 13:45
@Nikolina14 píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, mam 4 a půl měsíčního syna, je zatím plně kojen, váží 8.03kg při posledním vážení, měří 70 cm, je to vážně obřík :D Ale k věci, moje maminka mi tvrdí, že mne uz dávno prikrmovala, že mám začít, doktorka zase až v 6. měsíci, tak se v tom placam a ráda bych znala Vaše nazory. DěkujiPříspěvek upraven 08.09.19 v 13:33

Já začala přikrmovat když obě děti, měli 'evidentní ' zájem o jídlo. Tudíž když začali natahovat ruce.. 'jedli ' očima každé moje sousto a podobně. Můžeš mu sem tam něco do pusy dát ale ještě bych nejela na prikrmy jako takové:)

beruska9
Extra třída :D 11391 příspěvků 08.09.19 13:52

@Kriss Tina @Machstep : u nas to bylo stejne…s prvnim synem jsem zacala v temer 6 mesicic, ale u druheho ve 4 mesicich, pac se mohl uplne zblaznit, kdyz videlo jidlo, uz zacinalo byt nerealne v jeho pritomnosti neco jist… Ale prvni cca mesic jen tak ochutnaval, nejake vetsi krmeni prislo az pak

Machstep
Povídálka 46 příspěvků 08.09.19 13:55
@beruska9 píše:
@Kriss Tina @Machstep : u nas to bylo stejne…s prvnim synem jsem zacala v temer 6 mesicic, ale u druheho ve 4 mesicich, pac se mohl uplne zblaznit, kdyz videlo jidlo, uz zacinalo byt nerealne v jeho pritomnosti neco jist… Ale prvni cca mesic jen tak ochutnaval, nejake vetsi krmeni prislo az pak

Jasný.. :) Prostě zvykat ;)

andelka83
Generální žvanilka 21190 příspěvků 08.09.19 14:01

Ještě bych měsíc počkala. Není důvod začínat už teď, očividně ho zivis dobře.
Já jsem začala prvního syna přikrmovat v 6m, druhého v 5,5 a třetího v 5 m. Ale níž už bych nešla. Jdeme na to dost pomalu, koncem září bude mít 8 měsíců a různě ochutnává, dávám maso, lepek i jogurt, ale nesni toho moc a žádné kojení nemáme nahrazené v podstatě. Kojím pořád často.

Petula306
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 08.09.19 14:14

Já tak od 5 měsíce občas něco dceři dám. Krmím podle zásad BLW, takže vůbec neřeším nějaký postupný zavádění a podobné. Teď bude mít půl roku, tak to začne „na plno“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 15:00

Jeeejda, další rady od maminky :mrgreen: Řiď se svym selskym rozumem a případně radou od doktorky, protože dřív se delavavalo hodně věcí a byla to blbost, nebo se to dneska už prostě dělá jinak. Minule jsem si třeba od jedné tety vyslechla, ze MM je jen jidlo a ze deti potřebuji vodu nebo caj. Aha, takže nevim, jak by tedy bez tekutiny moje děti půl roku přežili :zed:

lucynka25
Extra třída :D 10261 příspěvků 09.09.19 06:07

@Nikolina14 nene zacni az v 6.mesici, dneska je ta hranice posunuta. Opravdu neni kam spechat, kor kdyz se ma z mlicka tak dobre :mrgreen:

Nikolina14
Kecalka 348 příspěvků 09.09.19 09:04

@tulipán dekuji za nazor, zkusím, to byl taky pekny macicek :)))

Nikolina14
Kecalka 348 příspěvků 09.09.19 09:04

Všem Vam moc holky dekuju!!! :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama