zácpa

40
5.10.04 21:18

zácpa

Ahojky mamky,
co jsem synovi - 5měs., zavedla příkrmy, nevykaká se mi jinak, než po použití rektální rourky. Po každém jídle mu dávám cucnout čaje, ať je zavodněný a kaši dělám řidší, stejně, jako zeleninku k obědu. V čem je chyba a upraví se to? Ď. Gábi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
5.10.04 21:34

Ahoj,
někdy to po přechodu na příkrmy může být. Několikrát jsem již z různých zdrojů četla, že může pomáhat přidání lžičky olivového oleje např. do zeleniny, někdy se to může upravit samo.
Ahoj Kolovka

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
5.10.04 21:35

Gábi, jak dlouho ti malý nekaká? Nemáš pocit, že všechno spotřebuje? Je pravda, že při zavádění příkrmů může mít mimčo trošku problémy, ale ani tak bych se nějakých 4 dnů bez kakání neděsila. Já sice zatím stále jenom kojím, ale malá mi kaká jednou za 6 dnů. Chtěla bych tě ale upozornit abys to s tou rourkou nepřeháněla, protože miminko si může vytvořit reflex - když mám něco v zadečku, budu kakat. Pak byste opravdu mohli mít problémy. Naše Bětka tento reflex měla taky. Pokaždé, když jsem jí zvedla nožky a utírala zadeček, tak se teprve pořádně vyprázdnila! Musela jsem utírání zadečku začít dělat co nejrychleji, abych ji to odnaučila. Naštěstí se nám to povedlo dost rychle, ale s tím, že nekaká tak často. Pak to stojí za to, občas pereme celou postýlku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
78
7.10.04 12:35

Ahojda,
to že plně kojené miminko kaká jednou týdně je prý v pořádku.Ale když má příkrmy,tak by mělo kakat častěji ne? :?:
Teda tak mi to bylo řečeno v poradně,nevím možná jsem to špatně pochopila :lol:
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.10.04 12:57

vyprazdnovanie

Nam dobre pomahal spenat.mala ho lubila a lepsie sa kakalo.Alebo miesto caju pila odvar s ovsennych vlociek/brrr ale ona to vypila/.Obmedzovala som banany a varenu mrkvu.Neskor som jej do struhanej mrkvy alebo jogurtov pridavala vlocky bez varenia.A tiez mesko dusene na zelenine „zaberalo“.Tak len vela tekutin zeleniny a ovocie.Tiez je dobre uvarit zo 4-5 susenych sliviek a vypit odvar.Mala uz zje aj slivky.No aj tak nemoze vela cokolady pretoze je „problem“aj ked by jej zjedla aj za tonu :-))No treba asi len skusit co zaberie na vas.Vela stastia.

• Nahlásit
  • Citovat
405
7.10.04 18:10

Ahoj Gábi,jsme stejný případ - když byl malý jen kojený,kakal i několikrát za den,po zavedení zeleniny má spíš tužší až bobky, i 3-4 dny nekaká. Osvědčilo se mi, jak tu někdo radil, odvar z ovesných vloček - 1 pol. lžíci vařit ve 2 dcl vody 5 minut, pak rozmixovat, dá se to přidat do všeho a uchovat v lednici 24 hodin. Rourky by¨ch se bála, zdá se mi to moc agresivní a návykové. Držím palce, pa.
Hana a Pavlík 11m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
7.10.04 18:39

Ten odvar vyzkoušíme, ať se mi malíček moc netrápí, děkuju všem za rady a šimrám mimísky za ouškama!
G.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.10.04 19:20

Ahoj,

myslím, že problém je v nedostatečném přísunu tekutin. Když dítě nepije, má zácpu. Dáváš-li prckovi jen „cucnout“ čaje, je to málo.
Když náš malý přecházel na „pevnou“ stravu, ptala jsem se pediatra, kolik má kromě příkrmů denně vypít. Lékař mi sdělil, že cca 0,5 litru tekutiny (nikoli polotekutých příkrmů) - např. čaje, ovocné šťávy apod. (mléko do toho nepatří). Já jsem se této rady držela a kluk neměl nikdy se zácpou problémy. Prostě se po jídle normálně napil. Jí-li pětkrát denně, tak je to stovka po každém jídle. Někdy samozřejmě vypil víc, jindy méně, ale vždy jsem se snažila ten půl litr tekutin denně dodržet a vyplatilo se.
Zkus dávat cvrčkovi víc pít, hlavně ovocné šťávy a bude po zácpě.

Evča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.10.04 22:43

Ahoj Evčo,
můžeš mi prozradit, jakým způsobem jsi přemluvila mimčo, aby pilo? Vyzkoušela jsem ledacos ale naše mrňe se rozhodlo, že tak 2 deci za den stačí… A tvrdě odmítá víc. Nabízím jí všechno možné, ale ona opravdu nechce (lepší to bylo v letních vedrech). Nechce lahvičku, ani brčko ani hrníček. Tak by mně opravdu zajímalo, jak to dokážeš! Jediné vysvětlení je to, že tvůj mrňousek pije rád sám od sebe…
Zuzča

• Nahlásit
  • Citovat
405
8.10.04 10:50

Ani já malého nepřemluvím,aby pil víc, ale doufám že když se často kojí (skoro každé 2-3 hodiny) a dost čůrá,má tekutin dost. Pa Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.10.04 14:35

Ahoj,

já prcka nijak nepřemlouvala, prostě pil a hotovo. Zkrátka, jak říkáte, rád pije sám od sebe. Nejvíc mu chutnají ovocné šťávy (Hipp, Hami, Frutek, Kubík), pokud možno neředěné. Naprostým „bestsellerem“ je od Hami nektar jablko - hruška, vyrábí ho také Deva.
Zkrátka mám doma takového malého „spiťara“ s vytrénovaným splávkem.
Ale pije jen z lahvičky s dudlanem - různé druhy hrníčků s hubičkami odmítá. Prostě dudu je dudu.

Evča

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama