Sezení

2901
4.10.04 22:25

Sezení

Ahojda holčiny :D

Mojí berušce bude zhruba za týden 6 měsíců. Před pár dny jsem ji nechala si sednout (je to takový styl, jako když se modlí muslim :lol: - v hlubokém předklonu, rukama se opírá před sebou, ale udrží se a děsně se tomu řehní :lol: :lol: :lol: ).

Vím, že bych ji asi ještě sedat neměla dávat - jenomže jak jednou okusila pohled z jiného zorného úhlu než z lehu tak už prostě ležet nechce a šíleně se vzteká :roll:

Příští týden jdeme na půlroční prohlídku, chci se zeptat doktora. Jenže do té doby … co myslíte? Můžu ji posazovat, i když se sama ještě do sedu nedostane?

Děkuju za odpověď,

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
4.10.04 22:55

Ahoj Baghiro,
co nás se sezení natrápilo!!!! No nazacátek musím uvest, ze muj Matej byl v hruby motorice trochu pozadu. No samo ze kolem pul roku vyzadoval v kocarku alespon pololeh. Chodila jsem s nim na neurologii (plazit se zacal v 10 mesicich, lezt v 11 a to se taky teprve sam dokazal po:,–(it). Dr. na neu rikala, ze deti maji cca do roku sedet co nejmene. Moudre, ze? Ale jak to udelat. Vozila jsem obcas MAteje na brise, koukal z kocaru a to ho docela bavilo. Moje segra posazovala syna od 4 mesicu a nasledky to nema zadne. (no muze na ne jeste dojit :-() Ptala jsem se na to dr. a ona mi rekla, ze sed proste neni vhodny, protoze dite zatezuje nespravne svaly a nic tim neposiluje. Melo by co nejvic lozit nebo pak uz je pry lepsi hrat si treba v kleku. No… A ze holt nektery dite ma ten svalovy tonus lepsi a prezije i to posazovani v prvnim pulroce zivota a nekteremu to muze mooc ublizit. (krivy zada, vyvaleny bricho, pokud by nelez a rovnou chodil tak plochy nohy…)Viz nas Matik. No co t mam rict, stejne jsem ho obcas po:,–(ila i doma ke hrani, protoze se proste priiiiserne nudil. Tim jak se neumel pohybovat, no kdyz si na to vzpomenu…

Tchyne porad propagovala nazor, ze kdyz se dite samo po:,–(i, tak uz je to pro nej dobry a muze si sedet dle libosti. Ale na neu mi rekli, ze jasne ze je to lepsi, protoze to znamena, ze uz ma posileny ty a ty svaly, ale ze proste sezeni neni pro mimi nic moc. Já uz jsem pak mela stihy z kazdy prochazky v kocaru a scitala hodiny, jak dlouho mi v nem muj desetimesicni synek sedel (pololezel) a rychle jela domu trenovat lezeni.

Ale oni ti doktori jsou obcas trochu moc ujety, já se snazila je poslouchat, ale kdyz mi pak rekli, ze maji treba rozpor v tom, jaky a od kdy ma mit dite boty a ortoped tvrdi neco jinyho nez rehab. pracovnik, tak co si mam vybrat?????

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.10.04 11:41

Ahoj, nám také na neurologii (kam už chodíme jen preventivně) říkala dr.. že by byla ráda kdyby malá (7m) min. do 10m neseděla, hlavně aby hodně lezla, že prý ještě nemá dost silné břišní svaly. Ale vysvětlete to prckovi, když prostě sedět chce. V kočárku jí proto hodně vozím na bříšku a doma třeba když jí máme na klíně občas hřešíme (doufám, že to bude bez následků) :oops: Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.10.04 18:34

"sezení" v autosedačce a židličce

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda zákaz posazování se týká též „sezení“ v autosedačce či sklápěcí židličce (prima papa s polohou vzad). Samozřejmě, že ne na celé hodiny, ale příležitostně na 10-15 minut, třeba 3× denně. Malej to miluje, když má výhled a má volný pohled na ruce a tak…no a teď mám trochu obavy, zda to je vůbec v pořádku, měla jsem dojem, že to nevadí. :?: Díky Ondřejka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.10.04 21:50

Ahoj, sezení v sedačce nevadí, je to kvůli tomu, že dítě je uvolněné a celými zády opřené. Jinak děti rozhodně neposazovat !! Když ho po:,–(íte moc brzo, líbí se mu to, je to lepší poloha pro výhled, ale tělo na sed ještě není připravené (v 6. měsících), svaly na břiše a zádech jsou slabé, zaděláváte tím děťátku na vadné držení těla a nebo v horším případě na skoliozu. To samé se týká i brzkého stavění, maminka staví dítě, ono stojí na špičkách a moc se mu to líbí, ale pro jeho páteř to není nejlepší. Je potřeba počkat, až se začne vertikalizovat samo. Jsou tam potom problémy nejen s vadným držením těla, ale i s plochýma nohama. Pokud ale sed vyžaduje, tak jen s podpěrou zad - v kočárku, na klíně a pod. Takže nespěchejte na svoje dítka, děláte to pro jejich zdraví. Ahoj Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
2901
7.10.04 09:30

Děkuju moc za vaše názory a rady… :D

/Jenom - nechcete se k nám některá stavit a pohovořit o tom s naší Eliškou? :D :lol: :D Holt jí to na bříšku nebaví ..... /

No, je fakt, že já seděla od 5 měsíců - a dneska mám záda v troubě. Prostě budeme muset vydržať :(

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama