Zácpa a cigarety

Anonymní
5.10.12 15:36

Zácpa a cigarety

Hezké odpoledne, můj problém možná nepatří na tuto stránku, přesto sem píši, třeba potkám někoho kdo řešil něco podobného.. :-)

Mám očividně psychický problém - s trávením. Trpím zácpou, na kterou mi zabírají jen cigarety, zkrátka - když si nedám, nejdu. Momentálně bych ráda přestala kouřit, ale nevím, jak se tohoto problému zbavit. Četla jsem, nejsem jediná kdo trpí tímto problémem, proto jsem se chtěla zeptat, jestli některá nevíte o něčem, co by na takovýto „druh“ zácpy mohlo pomoci..

Omlouvám se za nemiminkovský příspěvek a předem děkuji za reakce. :)

Hezký víkend.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24943
5.10.12 15:41

Notak jednou pujdes urcite, ne? To aspon zkus, kdyztak si prinejhorsim pomuzes jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31603
5.10.12 15:48

Tak zařaď nějakou jinou osvědčenou babskou radu, taky se mi chodilo lehčeji po ranní cigaretě, ale stejný účinek má na mě i kafe s mlíkem, vláknina a dost pití, sklenice teplé vody na lačný žaludek, lžíce olivového oleje ráno…
(mi to přijde stejné, jako když kuřáci tvrdí, že když přestanou kouřit, tak ztloustnou, nesmysl, přestala jsem kouřit třikrát a přibírám jen teď napotřetí, ale to bude tím těhotenstvím :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
5.10.12 16:01

Ja taky prestala a vylucuju dal :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35993
5.10.12 16:02
  1. Zácpa není problém. O tom se musíš sama přesvědčit. Všichni lidi nechodí každý den. Když budeš chodit alespoň 1× týdně, nevadí to. pečuj o měkkost stolice (tekutiny, vláknina).

2)projímadla jsou návyková, ale škodlivější než neméně návykové cigarety nejsou, pro začátek můžeš přejít na menší zlo. Zdravější jsou osmotická projímadla, hořčík nebo lactulosa - ta se dává i miminům. lžíce lactulózy, ale hlavně pořádně zapít - udrží vodu ve střevě.

1. dieta - zelenina, vláknina, tekutiny - zelí a švestky nechť jsou tvoji kamarádi.
  2. tréning - každý den po ranním nápoji (ideálně studená voda) zasednou na WC a čekat - řadu dnů se nestane nic, ale nakonec se (prý) návyk utvoří.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6256
5.10.12 16:03

Zkus si dát do kafe špetku skořice. U mě to funguje výtečně :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
5.10.12 16:25

Já teda držím palce, ať se ti podaří přestat kouřit… Mě se to nepovedlo nikdy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
5.10.12 16:34

Já s tím problém kdysi trochu měla-když jsem přestala po otěhotnění kouřit a naprosto perfektně na mě fungovala po ránu sklenice vl.vody,jablečný mošt, nebo vůbec spousta jablek, mák a nebo švestky.. Cca po 14-dnech si tělo zvyklo, že mu nedodávám cigarety a tak už jsem nepotřebovala ani ničím kadění podporovat.. Ale opravdu důležité je pít!!! Držím palce :kytka: a přeju pevné nervy a měkkou stolici :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Holly1234
5.10.12 16:48

To znám, taky jsem tím trpěla, když jsem přestávala kouřit, zkus si dát ráno sklenku vody s vymačkaným citrónem, já jsem teda skoro nedoběhla :D Jinak po měsíci nekouření to vymizelo.. Držím palce!

• Citovat
  • Nahlásit
2017
5.10.12 17:11

Měla jsem to stejný. Ráno jsem vyměnila cigaretu za kakao a bylo vyřešeno :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8698
5.10.12 17:38

@Gladys :mavam: :mavam: jee ty si 3× tehotná? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
5.10.12 17:46

Hoj hoj, přestala jsem kouřit po sedmi letech ze dne na den. Bála jsem se depky, nudy, záchodu a přibírání. Nestalo se vůbec nic. ;)

Neřeš zácpu a přestaň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
5.10.12 17:51

A co zavařené švestky, po nich půjdeš na záchod na 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.12 19:25

Díky za všechny tipy.. :) Švestky jsem zkoušela, psyllium jsem zkoušela (rozpustná vláknina, slušně řečeno humáč.. :D), hold budu trénovat a zkoušel dál. :) Vlažná voda, kakao..uvidíme, něco snad zabere.

Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
mistička01
19.7.13 11:19

pozor na ovoce

Tak pozor pozor na ovoce!!! ono sice ponejprv prožene, ale má silně rozvolňovací tendence takže tak působí pak na střevo a to pak paradoxně peristaltiku ztrácí!!! vím to jednak od čínského lékaře, jednak s tím mám zkušenost sama. opravdu dobrá je celozrnná rýže, jíst jí co nejvíce a to pití také… hodně štěstí!!!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama