Žádná autorita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 23:31
Žádná autorita

Ahoj, jdu si sem pro radu.

Mám problém s dcerou, která neposlouchá. Nemá žádnou autoritu u ostatních a já už jsem v koncích. Poslouchám o z každé strany.Ve školce si stěžují, že se jí vše musí opakovat víckrát a, že v některých případech vůbec neposlechne.Tpo samé doma.Je tvrdohlavá. Mám pocit, že to snad dělá naschvál. Nevím :nevim: Řeknu jí, nedělej to, zopakuju když neposlechne (už to většinou chodí, tak, že když už se zvednu, dostane na zadek) tak se za chvilku vrátí a dělá to znova :zed:
Teď si nejsem jistá, jestli jít s ní nebo se sebou k nějaakýmu odborníkovi. Poslední dobou mě to opravdu začíná štvát. Je to ostuda s ní někam jít. Prodavačky v obchodě komentují to jak zlobí.
Netuším, kde jsem udělala chybu. Poradí nějaká zkušená maminka, co si zažila něco podboného. Vím, že každý dítě szlobí, ale tohle opravdu extrém. Zajímalo by mě, jestli je ještě nějaká ožnost, že se jí to v hlavě srovná, nebo zajít někam.

Reakce:

Limi123
Závislačka 3573 příspěvků 12.09.18 23:37
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si sem pro radu.Mám problém s dcerou, která neposlouchá. Nemá žádnou autoritu u ostatních a já už jsem v koncích. Poslouchám o z každé strany.Ve školce si stěžují, že se jí vše musí opakovat víckrát a, že v některých případech vůbec neposlechne.Tpo samé doma.Je tvrdohlavá. Mám pocit, že to snad dělá naschvál. Nevím :nevim: Řeknu jí, nedělej to, zopakuju když neposlechne (už to většinou chodí, tak, že když už se zvednu, dostane na zadek) tak se za chvilku vrátí a dělá to znova :zed:
Teď si nejsem jistá, jestli jít s ní nebo se sebou k nějaakýmu odborníkovi. Poslední dobou mě to opravdu začíná štvát. Je to ostuda s ní někam jít. Prodavačky v obchodě komentují to jak zlobí.
Netuším, kde jsem udělala chybu. Poradí nějaká zkušená maminka, co si zažila něco podboného. Vím, že každý dítě szlobí, ale tohle opravdu extrém. Zajímalo by mě, jestli je ještě nějaká ožnost, že se jí to v hlavě srovná, nebo zajít někam.

Tak sem dej jeste priklad tve reakce. Co delas, kdyz neposlechne?

Martina84
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 12.09.18 23:38

Kolik jí je?

smudlinky
Závislačka 2556 příspěvků 347 inzerátů 13.09.18 06:58

pokud neposlouchá ani ve školce, tak mi to přijde jako celkem vážný problém, který bude chtít asi radu odborníka. Zkuste probrat s dětskou lékařkou, bud poradí, nebo někam pošle.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 13.09.18 07:10

Onoje to těžko, takto osudit, ale toto přesně má moje známá.. A co si ji pamatuju, tak hned od začátku jela takovou tu výchovu- nebo spíš přístup, že něco se rpovedlo, a ona, míláčku, to nesmíš, miláčku to a ono, řekla to asi 4 krát a pak to komentovala, ale jsou to děti..
takže tam bych to třeba viděla v tomto..
Také často dávala na výběr.. Což mi taky přidje chyba, neříkám u jídla, třeba se zeptat, jestli chce radši, má chut na rohlík s marneládou a nebo sýrem, ale ona, když někdě šly a viděla, a prostě dítě chtělo jít např. do lesa na procházku, a ona ani tak ne, tak se zeptala jestli do lesa a nebo k rybníku, a ono, les, les, a ona tak dobře- a i když nechtěla.. tak , aby měla klid od řevu, tak prostě rezignovala :mrgreen:
A pak přišla doba, kdy prostě výběr nebyl, prostě se jde do školky, jde se ńa nákup, musí se a bylo zle…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27399 příspěvků 13.09.18 07:42
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si sem pro radu.Mám problém s dcerou, která neposlouchá. Nemá žádnou autoritu u ostatních a já už jsem v koncích. Poslouchám o z každé strany.Ve školce si stěžují, že se jí vše musí opakovat víckrát a, že v některých případech vůbec neposlechne.Tpo samé doma.Je tvrdohlavá. Mám pocit, že to snad dělá naschvál. Nevím :nevim: Řeknu jí, nedělej to, zopakuju když neposlechne (už to většinou chodí, tak, že když už se zvednu, dostane na zadek) tak se za chvilku vrátí a dělá to znova :zed:
Netuším, kde jsem udělala chybu. Poradí nějaká zkušená maminka, co si zažila něco podboného. Vím, že každý dítě szlobí, ale tohle opravdu extrém. Zajímalo by mě, jestli je ještě nějaká ožnost, že se jí to v hlavě srovná, nebo zajít někam.

a co děláš, když jí něco zakážeš, dáš na zadek a pak to stejně udělá? Už ji pak necháš nebo jí dáš znovu na zadek nebo jak to řešíš? Jsi a byla jsi pokaždé dost důsledná? Nemůže to být i tím, že třeba několikrát ji necháš a jednou pak vylítneš a zakážeš a zlobíš se? A ona si zvykla, že i když brbláš, tak ji stejně necháš, tak si dělá, co chce?

Veronika 24
Nováček 4 příspěvky 13.09.18 07:56

Být důsledná, co řekneš tak neměnit, jen vysvětlit proč to po dítěti chceš, jít příkladem a za uposlechnutí chválit jak je šikovná, že z ní máš radost. Snad to pomůže, ale důslednost a následná chvála za uposlechnutí je nutnost.Pokud je problém ve školce, zjistit, v jaké situaci to dělá a vysvětlit jí, že ostatní děti musí také poslouchat, pokud nebude poslouchat, tak paní učitelky na ní budou přísné a mohlo by se stát, že se jí děti budou smát. Nechat tomu nějaký čas, v případě, že se situace nezlepší, vyhledat odborníka. Pokud už si toto zkoušela, určitě se s odborníkem poraď, není to žádná ostuda.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >