Vzteklé dítě - kdy přijde změna?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LucyLiu
Povídálka 26 příspěvků 10.09.18 13:24
Vzteklé dítě - kdy přijde změna?

Ahoj všem!
Mám doma dvouletého syna. Je v mnoha věcech opravdu úžasný a šikovný. Ovšem je neskutečný vztekloun. Záchvaty vzteku jsou na denním pořádku, vzteká se prakticky kvůli všemu, a jsou to opravdu hysterické scény jak doma tak na veřejnosti. Určitě to není jen obdobím vzdoru. Už od malička to bylo velmi uřvané miminko. Ty skutečné záchvaty, kdy sebou mlátí o zem a řve jak smyslů zbavený, začaly někdy kolem jednoho roku.
Neptám se vás teď ani tak na rady, jak na takové chování reagovat. Věřte, přečetla jsem hromady diskuzí, knih, vyzkoušeli jsme s manželem všemožné rady a doporučení od mladších i starších generací. Zkusili jsme to po dobrém i po zlém. Naše dítě si stále jede to své. Takže jsme se s tím tak nějak smířili a doufáme, že to chce jen čas (tím neříkám, že ho necháme dělat si co chce).
Můj dotaz je tedy k maminkám, které si prošly se svými dětmi něčím podobným. A zajímají mě hlavně zkušenosti maminek, jejichž děti jsou už starší /třeba i školou povinné/. Opravdu to spravil čas? Kdy se chování vašich vzteklounků uklidnilo? Případně jakým způsobem se záchvaty vzteku vyvíjely?

Děkuji za vaše názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 10.09.18 13:27

Teď to bude nejintenzivnější, postupně se s tím naučí vypořádat. Okolo 3 roku by to mělo být už klidnější.

Vaším cílem není vztek zrušit, to nejde, ale potřebujete mu pomoci, aby se naučil tu zápalvu hormonů nějak důstojněji zvládnout.

Hlavní gro je v dozrávání mozku a v tom, že se nenaučí vyzvtekat si to co chce. Jakmile jeho záchvaty budou řešeny tak, že dostane to proč se začal vztekat, tak se toho posléze zbavuje těžko.

Je možné, že bude vznětlivější povahou - to dost záleží na tom, jací jste vy dva, jestli prudší temperament má po kom zdědit.

alli_li
Závislačka 3308 příspěvků 14 inzerátů 10.09.18 13:30

U nas zachvaty vzteku stale trvaji - uz je ji 8 let - a fakt nevim co s ni :nevim:
Je chytra, sikovna, mila, empaticka - na svyho brasku neda dosputit - vsichni ze skolky/skoly ji chvali jak je uzasna - ale kdyz ji popadne ten vztek, tak bych ji rozkousala - po zlym to u nas nejde 100%, kdyz se dovzteka tak pak zas place jak je ji to lito :nevim: nejhorsi je, ze s ni uz cloumaji hormony - nejhorsi obdobi bylo kolem roka a pul, pak kolem 4 let a ted kolem tech 8......
Snazim se s ni porad o tom mluvim, jak se ma chovat a ona to vsechno moc dobre vi, ale jakmile nastane nejaka situace a ona je treba o trosku vic unavena zacne jeji hysterie…
Takze si take rada pockam na rady.....

ivašot.
Kelišová 6602 příspěvků 10.09.18 13:33

@LucyLiu Asi tě nepotěším. Dceři je 15 let a vzteklá je pořád dost. Jen je to samozřejmě jiné, nedělá vzteklé scény před lidma :lol: . Ale jinak je to šikovná, bezproblémová holka, jen, nedejbože, když třeba nemůže něco najít. Je to podle mě dané povahou a temperamentem, kterou navíc poděděla po mě, tak se ani nemůžu moc divit.

ivašot.
Kelišová 6602 příspěvků 10.09.18 13:34
@alli_li píše:
U nas zachvaty vzteku stale trvaji - uz je ji 8 let - a fakt nevim co s ni :nevim:
Je chytra, sikovna, mila, empaticka - na svyho brasku neda dosputit - vsichni ze skolky/skoly ji chvali jak je uzasna - ale kdyz ji popadne ten vztek, tak bych ji rozkousala - po zlym to u nas nejde 100%, kdyz se dovzteka tak pak zas place jak je ji to lito: nejhorsi je, ze s ni uz cloumaji hormony - nejhorsi obdobi bylo kolem roka a pul, pak kolem 4 let a ted kolem tech 8......
Snazim se s ni porad o tom mluvim, jak se ma chovat a ona to vsechno moc dobre vi, ale jakmile nastane nejaka situace a ona je treba o trosku vic unavena zacne jeji hysterie…
Takze si take rada pockam na rady.....

tohle dcera taky dělá ještě i ve svých 15 letech

Terez001
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 10.09.18 13:35

Rybí tuk :)

anupati
Kelišová 6020 příspěvků 5 inzerátů 10.09.18 13:38

Starší dcera je teď predškolačka a od miminka to bylo něco takového, jak popisuješ. Ten věk od roku do cca 2,5 byl pro mě na zvládnutí nejhorší. Čím víc se s ní dalo domluvit, tím to bylo lepší. Doteď ji třeba frustruje, že já o ní rozhodují. Přímo takto to pojmenuje. A to opravdu vysvětlují, domlouvám se a pokud to jde, domlouvám se na kompromisu. Startuje emoce na první dobrou. Musí se naučit to vybalancovat. Zvolili jsme kroužek, kde se může docela vyřádit a její prožívání je tam spíš plusem. V reálném životě se pořád všichni učíme, jak reagovat, aby to nebylo ode zdi ke zdi, ale zlatý střed. Za mě teda rozhodně s věkem lepší. Edit.Ale plusem byla od mala velká samostatnost i v sebeobsluze (já samaaaaaaa).

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42051 příspěvků 10.09.18 13:40

U nas denodenne od 1 roku az do 2,5 let. Pak jsme zacali strasit certy (pro nekoho katastrofa) a zacala premyslet, nez s sebou sekne na zem. Dokonce se tim dal prerusit jeji zachvat. Pak to postupne zacala omezovat, zed ve se vzteka 3,5 uz zcela vyjimecne, spise jen kopne nozickou do zeme :mrgreen:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42051 příspěvků 10.09.18 13:42

@anupati to jo, moji tak vadi, ze rozhoduju ja, ale davam ji i moznost vyberu, kdyz to jde. Hodne se to pak zlepsilo i tim, ze zacala vic rozumet a mluvit (u nas az ve 3 letech, vyrusta dvojjazycne).

anupati
Kelišová 6020 příspěvků 5 inzerátů 10.09.18 13:43
@ivašot. píše:
tohle dcera taky dělá ještě i ve svých 15 letech
:lol: Já si myslím,že u nás to bude něco podobného,co popisuješ.Prostě to tam je od mimina. Jen se lépe ovládá,když už si je vědomá okolí…No,však taky měla pokom dědit :think: :mrgreen:

Uživatel je onlineLimi123
Závislačka 3569 příspěvků 10.09.18 13:44
@LucyLiu píše:
Ahoj všem!
Mám doma dvouletého syna. Je v mnoha věcech opravdu úžasný a šikovný. Ovšem je neskutečný vztekloun. Záchvaty vzteku jsou na denním pořádku, vzteká se prakticky kvůli všemu, a jsou to opravdu hysterické scény jak doma tak na veřejnosti. Určitě to není jen obdobím vzdoru. Už od malička to bylo velmi uřvané miminko. Ty skutečné záchvaty, kdy sebou mlátí o zem a řve jak smyslů zbavený, začaly někdy kolem jednoho roku.
Neptám se vás teď ani tak na rady, jak na takové chování reagovat. Věřte, přečetla jsem hromady diskuzí, knih, vyzkoušeli jsme s manželem všemožné rady a doporučení od mladších i starších generací. Zkusili jsme to po dobrém i po zlém. Naše dítě si stále jede to své. Takže jsme se s tím tak nějak smířili a doufáme, že to chce jen čas (tím neříkám, že ho necháme dělat si co chce).
Můj dotaz je tedy k maminkám, které si prošly se svými dětmi něčím podobným. A zajímají mě hlavně zkušenosti maminek, jejichž děti jsou už starší /třeba i školou povinné/. Opravdu to spravil čas? Kdy se chování vašich vzteklounků uklidnilo? Případně jakým způsobem se záchvaty vzteku vyvíjely?Děkuji za vaše názory.

Mam doma uplne stejne ditko (ma vztekani v povaze od miminka) a premyslim nad uplne tim samym.

Syn ma 2 roky a 7 mesicu a uz je to o malinko lepsi, nez v tech 2 letech. To se vztekal opravdu kvuli vsemu. Ted uz se vzteka vetsinou jen, kdyz je unaveny, ale i tak je to extra vyzivne. Rikam si, co si o nas asi mysli sousede. Ale je to mnohem lepsi. Ve 2 letech stacilo, kdyz jsem treba zapomnela, ze tlacitko od vytahu chce zmacknout on a byl hysterak na 10 minut. Takze treba 15 hysteraku za den. Ted je treba i par dni i uplny klid, nekdy je to horsi, dnes uz mame za sebou dva hysteraky, ale to je tim, ze se spatne (malo) vyspal. Kdyz je vyspany, je s nim uz rozumnejsi rec, na spouste veci se domluvime.

Take ale premyslim, kdy a jestli uz se to konecne srovna do normalu.

Evelýna 1
Kecalka 355 příspěvků 7 inzerátů 10.09.18 14:08

@LucyLiu
Mám syna, je mu 2r a 8m. Je hrozný vztekloun, kolem 2r to bylo hrozné. Když se začal vztekat doma, tak hledal do čeho by mohl bouchat hlavou, byl schopný si ji rozbít. Venku si lehl na chodník a řval a řval. Když jsem ho vzala na ruce, snažil se mi dát hlavičku. U nás je to horší v tom, že stále nemluví a podle mudr. tak vyjadřuje emoce.
Od září začal chodit do soukromé školky. Je to sice jen pár dnů, ale vidím jak mu to pomáhá. Potřebuje pevný řád, neustupovat a nesmí si vynutit vztekáním co chce.
U starší dcery to vůbec neznám. Přiznám se, že už to občas nedávám a jsem na nervy. Ale vidím, že to ustupuje a to mi dává naději

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 14:09

Nejstarší syn se ve 3,5 letech úplně proměnil. Najednou z něj byl hodný kluk, který trpělivě třeba půl hodiny čekal na zastávce na autobus, všechno se dalo domluvit, tehdy i hodně poskočil v mluvení. Teď je mu 9. Nevzteka se nijak často, ale tak jednou za rok dojde na nějakou scénku, když se sejde vyčerpání, žízeň, hlad a nějaký stres. V tu chvíli je z něj uzlíček brecicich nervů, který nekomunikuje, případně naopak ječí.
Prostřední, to byl tvrdohlavec, toho se v menší míře držely vzteky tak do 6 let, celkově to s ním bylo komplikované, on je povaha hopik, čím víc s ním prastis, tím výš vyskočí, takže jakýkoli nátlak u něj vyvolá přesně opačnou reakcí než tu žádoucí.
Oba dva vztekle scénky tak od roka.
Nejmladší je klasický benjamínek mazlíček, u toho jsem do 2,5 let nějaké vzteky a vzdory neznala, po těch dvou mi to přišlo jako zázrak. Akorát mám pocit, že si to vynahrazuje, je mu 5 a dokáže celkem obstojně ječet a snaží se prosadit.
Každopádně mám pocit, že od těch pěti let výš už je to i hodně o nastavených hranicích, že i když to dítě nezvládá se ovládnout, tak chápe, že jeho chování není v pořádku, takže ty scény nejsou tak spontánně výživné jako byly kolem těch 2-3 let, to jsem fakt měla chuť ty starší dva někde nechat a odejít do polí. Ale zase když na něco dojde na veřejnosti, tak s těmi většími se člověk víc stydí :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 14:11

Jo a teda jako mimina byli ti dva vzteklouni úplně v klidu, kdežto ten v batolecím věku nevztekaci byl zpočátku hodně uplakany :nevim:

chs.jasmin
Echt Kelišová 7633 příspěvků 10.09.18 14:17
@LucyLiu píše:
Ahoj všem!
Můj dotaz je tedy k maminkám, které si prošly se svými dětmi něčím podobným. A zajímají mě hlavně zkušenosti maminek, jejichž děti jsou už starší /třeba i školou povinné/. Opravdu to spravil čas? Kdy se chování vašich vzteklounků uklidnilo? Případně jakým způsobem se záchvaty vzteku vyvíjely?Děkuji za vaše názory.

Ahoj,

co tak slýchám od kamarádek, tak prý největší rozdíl zaznamenaly, jakmile dítě šlo do školky. Dostane tam řád, bude muset se naučit spolupracovat a nějak prostě fungovat v kolektivu, kdy nemá mámu za zadkem. Zároven dítě prostě maminku zkouší, a ve školce už takové sceny nedělá . :nevim:

Těžko říct, já osobně mám doma berana, umíněná a scény zkoušela. ale spíše falešný pláč, žádné extra scény s boucháním hlavy aj… ale musím uznat, že co začala chodit do školky, tak je i po týdnu taková méně uhádana, sceny zase dělala až o víkendu, ale daleko rychleji se uklidní. :nevim: Ačkoli to nerada přiznávám, asi opravdu ta školka, kolektiv více dětí a více vzorů kolem sebe ty děti formují poměrně rychle… :mrgreen:

Nemužou ty sceny být jen z nepochopení? Každopádně myslím, že to opravdu chce čas. Ono stejně pak příjde škola a druhý stupen zase puberta a to vztekání bude zase zpět :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >