Reklama

Dávat či nedávat dítě spát po obědě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PetyMimi
Stálice 94 příspěvků 06.09.18 19:23
Dávat či nedávat dítě spát po obědě?

Zdravím mamči, dáváte děti spát po obědě? A na jak dlouho? ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Micaella22
Kecalka 251 příspěvků 06.09.18 19:25

Zalezi jak je stare. Nasi je pres 2,5r. Vyjmecne spat nejde, jinak ve 2 usne a vecer jde cca v pul 9 spat. Bez odpoledniho by se s ni nedalo vydrzet, to je pak masakr

iwa83
Kelišová 6318 příspěvků 06.09.18 19:30

naše necelá 2,5 let, chodí po obědě pravidelně. Občas se tam vykecává, ale pak spí jak dudek. Chodím ji budit nejpozdějc ve 3, jinak by mi tady lumpačila dlouho. Když je nějaká akce nebo výnimočně nejde spát, tak to síce vydrží, ale většinou usne cestou domů (v autě) - pak síce plynule po sprše pokračuje, ale je to v noci náročnější - víc se budí. Takže síce vydrží, ale není to ono. Když si schrupne, je to lepší. Stačí i půl hodina a je to znát.
Já bych to cíleně nerušila. Ve školkách se taky jde spát po obědě…

PetyMimi
Stálice 94 příspěvků 06.09.18 19:32

Dítě 3 roky a 5 let. Dávala bych spát ale tchýni se to nelíbí.

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 06.09.18 19:32

jak stare deti?behem skolniho/skolkoveho roku nebo o prazdninach/vi­kendech?Dpst nespecificky dotaz toto ;)

lucenka
Vesmírná mluvilka 32064 příspěvků 06.09.18 19:33

Když vidím, že je kluk unavený, tak ho o víkendu po obědě klidně pošlu spát i teď skoro v 8 letech (a já si velmi ráda lehnu s ním). Jinak mi pravidelně spal po obědě do nástupu do školy… V první třídě si ještě dost často šel lehnout o víkendu a i ve škole po obědě se mohli na chvíli natáhnout, tak prý někdy usnul. A nechávám spát podle potřeby… Nesnáším, když mě někdo budí, tak se to snažím nedělat ostatním

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 06.09.18 19:33

Starší spával i jako předškolák, mladší už doma jako předškolák nespí, pokud nevytuhne na gauči, ale ve školce stále ano.
Zastavam názor, že do 5 let by děti spát měly, vedla jsem je k tomu. Večer usínají normálně, nemají problém s usnutim.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 06.09.18 19:34

Syn od 2let odmítal, dcera teď ve 2 letech po o ještě spinká a klidně ji budu dávat dokud bude chtít :nevim: vstáváme v půl 7 ráno, nejradši bych po o šla i já :lol:

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 06.09.18 19:34
@PetyMimi píše:

a co ti ma do toho tchyne co kecat??pokud jsou unaveni a je na nich videt,ze spat pres den potrebuji,tak bych tchyni ignorovala.To petilete uz by nemuselo,asi pujde za rok do skoly,tak lepe kdyz si,zvykne na celodenni fungovani,ale pokud to potrebuje :nevim:

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 06.09.18 19:36
@PetyMimi píše:

To je vtip? Bych milé tchyni řekla, že matka jsem já a pokud děti spát potřebují, tak spát budou.

pikola
Neúnavná pisatelka 19048 příspěvků 06.09.18 19:37

Já bych 5 letou klidně spát dávala, ale nechce a upřímně, to už by pak šla večer spát o plnoci.

PetyMimi
Stálice 94 příspěvků 06.09.18 19:38
@unuděná píše:
a co ti ma do toho tchyne co kecat??pokud jsou unaveni a je na nich videt,ze spat pres den potrebuji,tak bych tchyni ignorovala.To petilete uz by nemuselo,asi pujde za rok do skoly,tak lepe kdyz si,zvykne na celodenni fungovani,ale pokud to potrebuje :nevim:

Právě u nás ještě není otevřená školka a jesle, tchýně hlídá. Já musím bohužel chodit do práce, takže si to neohlídám. :?

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 06.09.18 19:38

Nechci hanit tchyni,pokud treba bezne hlida a je fajn,tak treba by rada deti vzala na celodenni vylet a nedavala je spat,coz je zase pochopitelne.V tom veku od 3let uz nebaziruju tolik na dennim rezimu,povazuju za prospesnejsi,ze sie uziji den s babickou,nez ze se vyspi dle planu.

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 06.09.18 19:40
@PetyMimi píše:
Právě u nás ještě není otevřená školka a jesle, tchýně hlídá. Já musím bohužel chodit do práce, takže si to neohlídám. :?

holka,pokud ti denne hlida tchyne,pak ruku na srdce,to jsou jeji pravidla :nevim: bud za ni vdecna! navic plus pro tebe,jdou vecer driv spat..Kdyz ti to petilete usne na dve hodiny po obede,takze ho urcite do desiti nezasteles a rano asi vstavas,ne.?

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 06.09.18 19:42

Mimochodem, procze tedy chces, aby pres den spali? Mas nejake konkretni duvody nez ze se to ma a radej to holky na emiminu?

Příspěvek upraven 06.09.18 v 19:44

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >