Zadní vrátka

Anonymní
26.7.11 22:24

Zadní vrátka

Zdravim. Mam takovou otazku, jelikoz me to nemel kdo naucit, zeptam se vas-maminek, co uz maji zkusenosti. Mam dite a druha. Mam strach, ze me treba jednou druh posle do pr… anebo se mu neco stane, kdo vi? :-( Muj problem je, ze jsem jeste nezacala nic delat pro to, abych mela nejake ty zadni vratka (ja vim, ze je to neuvazene). Poradi mi nekdo, jak mam zacit? Pro pripad nas rodicu, asi uzavrit nejake to pojisteni. Ale v pripade, ze se s druhem rozejdeme? Nemela bych v tu chvili kam jit, opravdu nikam :-( Asi si mam udelat nejakou rezervu? Co vsechno si zajistit uz ted, kdyby tato situace nastala? Mam strasny strach, ze by moje dite skoncilo v det. domove. Jak teto situaci predejit? Asi to bude vypadat, ze maluju certa na zed. Je tu treba nejaka maminka, co ji neprizen osudu prinesla neco podobneho, jak to dopadlo? Co ji v tu chvili zachranilo? Jestli mi rozumite? Vim, ze uz jsem mela na tohle zacit myslet driv, ale asi potrebuju od nekoho poradne nakopnout, takovy to vzpamatovani, protoze v mym okoli neni nikdo, kdo by mi ustedril vychovny policek :nevim: :lol: diky za reakce :kytka:
Lucy

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2803
26.7.11 22:30

Jediný co můžeš udělat je, že si budeš šetřit peníze. To jsou zadní vrátka, to je základ. Kdyby něco, najdeš si podnájem a budeš mít po přechodnou dobu z čeho žít…
Ale ať k tomu nikdy nedojde ! Držím palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.11 22:44

Šetřit penízky. Pokud je druh zapsaný v rodným listě, tak by byly alimenty. Mě život ustědřil políček v tom, že se manželovi přestalo chtít pracovat, takže hypotéku a vše ostatní jsem táhla sama a ušetřené peníze mi byli na nic, protože díky společnému jmění manželů byla půlka jeho. A aby vůbec svolil s rozvodem, tak mě to stálo další peníze, ale to byla relativně dobrá investice, protože jinak bych ho živila do dnes. Takhle se vybarvil po 5 letech manželství.

• Nahlásit
  • Citovat
2602
26.7.11 23:11

Krome tech penez netusim, co jinyho bys mela delat. Kdyz o tomhle uvazujes, tak mas k tomu nejaky duvod? Me nic takovyhleho nikdy nenapadlo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3595
26.7.11 23:30

A druh je otec dítěte? Musel by na něj přispívat. A máte v jeho místě trvalé bydliště? Pokud ano, z trvalého bydliště tě vyhodit nemůže…já bych na zadní vrátka nemyslela, pokud jste spokojení, přijde mi to divné a zbytečné.Pokud cítíš, že je něco v nepořádku a nemáš u něj trvalé bydliště, tak jsou možnost bydlení aspoň načas tvoji rodiče? Pokud ne, pak našetření nějakých kaček např. na podnájem, 1+kk cca 5000Kč měsíčně, plus musíš složit vratnou zálohu ve výši jednoho měsíce, tzn. mít tak rezervu na čtvrt roku bydlení je asi 20000 plus jídlo a jiné potřeby na čtvrt roku cca 10 000, tak bych měla našetřeno asi čtvrt roku předem takových 30 000Kč. Pro svou jistotu a pro rozkoukání. :wink: Ale pokud to není pitomec, jistě by ti dal nějakou dobu po domluvě na vystěhování…Ale myslím, že to vůbec neřeš, pokud necítíš, že něco není v pořádku :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3595
26.7.11 23:31

Jo a jinak pojištění v dnešní době považuju za nutnost. Nejen životní, ale i úrazové…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1524
14.2.17 22:09

Vždy je dobré mít svůj účet, dávat vše do společného je sice „šlechetné“, ale v případech rozchodů nepraktické. Známe se s manželem 15 let, manželé jsme 5,5 roku, on je OSVČ, já zaměstnaná. Máme jeden společný, ze kterého se platí dárky pro děti, školkovné, kroužky, elektřinu apod. a každý měsíc na něj posíláme oba dva ze svých účtů. Potraviny platím pak já a manžel provozní věci, vodu, plyn. A větší náklady se domlouváme. A funguje to a necítíme k sobě nedůvěru. Jen jsme nohama na zemi a víme, že stát se může cokoli a pak v případě jediného společného účtu jseš namydlená. Jen praxe, i když mnohé čerstvě zamilované to asi odsoudí, ale nám to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3163
14.2.17 22:14
@Anonymní píše:
Zdravim. Mam takovou otazku, jelikoz me to nemel kdo naucit, zeptam se vas-maminek, co uz maji zkusenosti. Mam dite a druha. Mam strach, ze me treba jednou druh posle do pr… anebo se mu neco stane, kdo vi? :-( Muj problem je, ze jsem jeste nezacala nic delat pro to, abych mela nejake ty zadni vratka (ja vim, ze je to neuvazene). Poradi mi nekdo, jak mam zacit? Pro pripad nas rodicu, asi uzavrit nejake to pojisteni. Ale v pripade, ze se s druhem rozejdeme? Nemela bych v tu chvili kam jit, opravdu nikam :-( Asi si mam udelat nejakou rezervu? Co vsechno si zajistit uz ted, kdyby tato situace nastala? Mam strasny strach, ze by moje dite skoncilo v det. domove. Jak teto situaci predejit? Asi to bude vypadat, ze maluju certa na zed. Je tu treba nejaka maminka, co ji neprizen osudu prinesla neco podobneho, jak to dopadlo? Co ji v tu chvili zachranilo? Jestli mi rozumite? Vim, ze uz jsem mela na tohle zacit myslet driv, ale asi potrebuju od nekoho poradne nakopnout, takovy to vzpamatovani, protoze v mym okoli neni nikdo, kdo by mi ustedril vychovny policek :nevim: :lol: diky za reakce :kytka:
Lucy

určitě šetřit… řekněme každý měsíc dát stranou nakou častku…aspon 2 tis třeba.. dokud máš zázemí tak bych se pokusila si najit brigádu, co nejdřív práci aby jsi mohla šetřit i více…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama